Přejít na obsah

PRIM Orlík Anthropoid L. E.


Doporučené příspěvky

Tak já s nima teda taky vylezu, no... A ať nedávám jen foto (fotí se fakt blbě), tak napíšu jak jsem se k nim dopracoval. Soudobý Primky jsem chtěl už dlouho a že to bude nějaká varianta Orlíků, v tom jsem měl taky jasno. Ale to bylo jen o líbivosti a ta je subjektivní. Před pár lety jsem tuším na výstavě v Holešovicích viděl naživo Tobruky a i když se mně sakra hodně zalíbily, k mání už nebyly. Navíc jsem na jejich cenu tehdy nedosáhnul. Ale pěkný fakt byly. Červík tedy hlodal dál. Menší Orlíky mě v tu dobu odrazovaly ETA strojkem (ten mám všude). Orlík II - C mi přišly (ostatně stejně jako ty Tobruky) na moji útlou ruku velký. To byl ostatně hlavní důvod, proč jsem se před časem nerozhoupal, když se tu objevily v inzerci. Navíc jsem si pořád říkal, že když Primky, tak s manuálním nátahem - a to byl problém u většiny, protože v sobě měly automat. Jako další překážku jsem u aktuálních sériovek s tmavým cifrem vnímal bílý datumový věnec. Ten na mě poslední dobou obecně působí velmi rušivě a tak než takovýhle křiklavý datum, tak to raději žádný.

 

No a pak to přišlo. Objevila se limitka Orlík Anthropoid. Ne, že bych koukal extra po limitkách, spíš naopak - fenomén limitek jen uměle zvyšuje cenu a hodinky si rozhodně nekupuju pro to, abych se vytahoval s něčím extra, co má jen XX lidí. Chvíli před nimi přišel Elton s Orlíky 38mm a inhaus automatem a to byla v tu chvíli zároveň varianta, ke který bych se zřejmě časem uchýlil. Tedy nebýt Anthropoidů... Splňovaly skoro vše. Orlíky, velikost pod 40mm, tmavý cifr bez křiklavýho datumu (pravda, škoda, že tam datum není, ale oželel jsem ho), ale hlavně - manuální stroj uvnitř!

 

V tom okamžiku jsem byl hodně nalomenej a i když jsem s ohledem na cenu váhal, zmíněná kombinace jejich vlastností mě nakonec zlomila. Čekal jsem na ně víc jak 4 měsíce, ale vyplatilo se to. Když jsem je doma poprvé natáhnul a dal na ruku, jiskra přeskočila, jak se tu říká. Dokonce i šedivá guma, na které jsou standardně dodávány, mi k nim sedí. Čašem ji vyměním za nějaký surovější řemen, ale i když mám v oblibě spíš tahy, na tyhle by se žádný tah nehodil. K celkovému zpracování hodinek nemám výhrady. Elton na tomhle fóru nemá zrovna valnou pověst, ostatně svými zde propíranými přešlapy si za ni asi může sám, ale pokud hodinky půjdou v rozumné toleranci a nevyskytne se nějaký problém, nezbývá mi než je fakt pochválit a uznat, že se tahle limitka opravdu povedla.

 

A k operaci Anthropoid? Beru to tak, že Elton vytvořil limitku s odkazem na určitou historickou událost. Nic víc. Nevím proč bych se v té souvislosti měl dalekosáhle zamýšlet nad variantami co by kdyby, tahat do toho režim, politiku, atd. Kdyby si jako nosné téma limitky zvolili cokoliv jiného, na mém rozhodnutí by to nic nezměnilo. Možná by bylo lepší, kdyby to bylo o události, která se nedá zpolitizovat, ale primárním objektem jsou v tomhle případě hodinky, jejich vzhled a celkové provedení. Jsou super.

 

post-14317-0-24483300-1508595951_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak první info k přesnosti strojku - za 24 hodin na ruce (s odložením na noc) udělaly +3s. Já vím, je to jen první den, strojek se bude zabíhat, součástky si budou sedat a přesnost se časem určitě změní, ale jako prvotní indikace dobrý vědět, že strojek nijak zásadně neulítává. Tedy zatím... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kurnik nemohl jsem najit tohle vlakno, takze jsem to prdnul do vlakna s variantama orliku... ale patri to i sem:

 

ANTHROPOID update:

 

tak jsem byl nedockavej a zavolal jsem Mackovy, cojako.

Jelikoz jsem hodinky predobjednaval koncem kvetna a lead time mel byt 6 tydnu (a ne sest mesicu) tak uz jsem byl znacne nervozni co se jako deje.

Trefil jsem se akorat do finale produkce, vyroba jede ve trech vlnach, prvni vlna se prave expeduje, druha vlna by mela byt koncem rijna ci v prvni pulce listopadu a treti vlna v pulce listopadu.

Takze teseni se stupnuje  :)

 

Neni tu nekdo, kdo si je objednal a pujde si je prevzit do kotvy (teda tyka se pravdepodobne jen druhe vlny, ve ktere je i moje cislo...)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak odpovím sám sobě - za týden (od minulé soboty do tohoto okamžiku) udělaly celkově +30s, což je nějakých +4-5s za den. Za mě tedy zatím spokojenost a doufám, že to vydrží. Jsem zvědavej jestli to poměří i pár ostatních co je tu budou mít.

 

post-14317-0-60625400-1509185844_thumb.jpg

 

 

Tak první info k přesnosti strojku - za 24 hodin na ruce (s odložením na noc) udělaly +3s. Já vím, je to jen první den, strojek se bude zabíhat, součástky si budou sedat a přesnost se časem určitě změní, ale jako prvotní indikace dobrý vědět, že strojek nijak zásadně neulítává. Tedy zatím... :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jupí, hodinky jsou doma ;)

Balení je stylové a co mě nejvíc překvapilo, tak je dýka! Je úžasná a perfektně ostrá!

Byl jsem rovněž zvědavý na povrchovou úpravu, která dělala hodinářům Prim vrásky. Nakonec se opravdu povedla a hodinky s ní mají uplně jiný šmrnc. Je to moc povedená limitka, která tu hodnotu rozhodně má.

 

Fotky tady už jsou, tak další nejsou třeba.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké vrásky, dyť údaje jsou jasné, i když jim nerozumím. Na stránkách píšou,?tvrdost se zvýšila minimálně čtyři krát?, co je tedy hodnota 1200Hv? Pak další údaje, ocel 316l, nejsem metalurg, ale řekl bych, že tvrzená je jenom povrchovka, jako u Sinn tegiment.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jaké vrásky, dyť údaje jsou jasné, i když jim nerozumím. Na stránkách píšou,?tvrdost se zvýšila minimálně čtyři krát?, co je tedy hodnota 1200Hv? Pak další údaje, ocel 316l, nejsem metalurg, ale řekl bych, že tvrzená je jenom povrchovka, jako u Sinn tegiment.

1000-1200 HV ma nitridovani

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já osobně gratuluji.  Bych to to tedy nedal.  Jako tolik penízků.

K té přesnosti, možná si to sedne. Sic je pravda, že čím víc lepší strojek si míň sedá,  ale i tak.

Co se tady nezmiňuje, že by mě  zajímala i ta kvalita té dýky.

Jediné co je tak nějak smutný,  že za ty roky jediné co za něco stálo jsou ty orlíky.  Ty pilotky taky nejsou marný,  ale orlíky to je asi vrchol místní hodinařiny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zekon mi volal, tak jsme to probirali...

Pravdepodobnost, ze by 316L sla nitridaci vyladit na 1200 HV je miziva. Takze pokud je pouzdro opravdu z 316L a nijak neni pred tim "upravene" (zvyseni procenta Al, Cr, Mo,....), nasledne nitridovane plasmou, iontovou nitridaci apod., neverim tomu. Osobne tipuju maximalne nejakych 800HV.  Navic se tim vyrazne snizi jeji korozivzdornost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...