Přejít na obsah

Přestal jsem kouřit


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Já taky, už je to 17 měsíců, v moment rozhodnutí šel zbytek kartonu a všechny popelníky do popelnice. Není třeba vůle, stačí si stát za svým rozhodnutím, určitě si většina z vás řekne, asi svátečný kuřák. No, jak se to vezme, kouřil jsem 25 let, 30 cigaret denně, fakt mi to chutnalo, a nepřestalo, jen to začalo smrdět. Máš moji podporu, zbytek je jen na tobě.  :speak_cool:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, ale nedělám si z toho srandu. Já naštěstí praštil s cigaretama už asi před dvaceti pěti lety. Jednoho dne jsem přišel do kanceláře s kartónem, kouknul se na kolegu a náš obrovskej plnej popelník a najednou mi přišlo, že to všechno smrdí a řekl jsem si, že přestanu. Strčil jsem kartón do šuplete a za měsíc jsem ho někomu dal. Ale nebyla to pevná vůle, mně to prostě nechybělo. Nikdy mi to vlastně ani nechutnalo, spíš jsem začal z dlouhé chvíle na nočních směnách a pak už jel setrvačně. Denně krabička až dvě, jak kdy. No a když jsem přestal, bylo mi úplně jedno, jestli kolem mě někdo hulí. Prostě nic, strejda to měl podobně, taky kdysi přestal ze dne na den. 

Tak jednou za čtvrt roku si někde vezmu cigáro, abych se ujistil, že je to pořád stejně hnusný. Je. Smrdí to hrozně.

 

Ale zůstaly mi dýmky, to mi chutná a nesmrdí to dokonce ani doma manželce, ale stejně radši kouřím venku na čerstvém vzduchu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to mám stejně- ze dne na den, prostě sem nenašel cigáro, které by mě chutnalo.

A jednou za čas to zkusím a stejně ani nedohulím tu jednu a zahodím. Ani ten tabáček není co býval, nebo se tam snad dávají jiné přísady.

V každém případě přeji pevnou vůli, protože to, že ušetříš peníze je blábol.

 

Hele, ale nedělám si z toho srandu. Já naštěstí praštil s cigaretama už asi před dvaceti pěti lety. Jednoho dne jsem přišel do kanceláře s kartónem, kouknul se na kolegu a náš obrovskej plnej popelník a najednou mi přišlo, že to všechno smrdí a řekl jsem si, že přestanu. Strčil jsem kartón do šuplete a za měsíc jsem ho někomu dal. Ale nebyla to pevná vůle, mně to prostě nechybělo. Nikdy mi to vlastně ani nechutnalo, spíš jsem začal z dlouhé chvíle na nočních směnách a pak už jel setrvačně. Denně krabička až dvě, jak kdy. No a když jsem přestal, bylo mi úplně jedno, jestli kolem mě někdo hulí. Prostě nic, strejda to měl podobně, taky kdysi přestal ze dne na den. 

Tak jednou za čtvrt roku si někde vezmu cigáro, abych se ujistil, že je to pořád stejně hnusný. Je. Smrdí to hrozně.

 

Ale zůstaly mi dýmky, to mi chutná a nesmrdí to dokonce ani doma manželce, ale stejně radši kouřím venku na čerstvém vzduchu. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já taky, už je to 17 měsíců, ...

Čoveče, tak to jsme s tím sekli ve cca stejné chvíli.. :-)

Jinak, rčení že nejhorší je odnaučený kuřák na mě fakt sedí. Total ortodox ;-) 

 

to leebauer: držím palce, to dáš..

Upraveno uživatelem Marty35
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inspirován zdejší diskusí o e-cigaretě jsem 14.2. přešel na elektriku a k dnešnímu dni jsem nevykouřil

1898 ks cigaret za 8924 Kč. Shledal jsem e-cigáro jako rovnocennou náhradu, váhavým kuřákům doporučuji

alespoň vyzkoušet. Kouřil jsem skoro 45 let.

Upraveno uživatelem Klokan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nikdy nekouřil moc. Zezačátku to bylo spíš tak svátečně, když se někam šlo. Postupem času se to ale začalo horšit a když se šlo na pivo, byl jsem schopnej stáhnout u škopku třeba celou krachli. Že do toho začínám spadávat jsem si uvědomil, když jsem začal kouřit i když jsem byl sám. Např. čekám na bus, mám 15 min, tak z dlouhý chvíle dám cígo, možná i dvě než to pojede...to bylo uplně to nejhorší, že to nebylo ke kávičce k vychutnání, ale prostě k zahnání nudy. Nejhorší bylo, že bejvalka kouřila takže to člověku v odvykání taky dvakrát nepřidalo.

S novou holkou nekuřačkou jsem se samozřejmě začal víc hlídat a stáhl cigára zpátky na úroveň hospody, 5-10 ks k pivu.

No a teď je to bez pár dní měsíc, co jsem se na to vykašlal úplně a nezapálil si vůbec. Možná to bude úsměvný, ale jakýmsi podnětem pro mě bylo, že nám umřel z ničeho nic kocour. Kleklo mu srdce a v podstatě se mi udusil v náručí. Když jsem ho rozdejchával, tekla mu z čumáku pěna a já si řek, srát na to. Zatím se držím a i v hospodě po 8 pivech jsem už cigáru odolal. Dokonce jsem se přistihl, že mi to taky začlo smrdět, když někdo v okolí kouří. Doufám, že mi to vydrží. Ač si myslím, že plošný zákaz kouření v hospodách je kravina, že je to na majiteli jakou chce mít knajpu a že jsou podniky, ke kterým prostě kouřovej opar odjakživa patří a vytváří to kolorit tý daný hospody,tak v tomhle ohledu to paradoxně vítám, že mi to třeba pomůže nepodlehnout.

 

PS: Jinak si pamatuju Zekone, jak jsme cca před dvěma lety dávali ještě spolu cigáro na srazu v Chomoutově u Olomouce :) byl to můj první sraz Chronomagu vůbec

Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kouřím od roku 1973 a zatím jsem nikdy nepřestával, furt mi to chutná a prachy na to dycky nějak seženu... A prakticky celej svůj dospělej život snídám slušně oslazenýho turka a cigára (aspoň dvě.) Obdivuju každýho, kdo dokáže/dokázal přestat jen tak, z vlastního rozhodnutí a vůle, ne kvůli nemoci. :notworthy:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Inspirován zdejší diskusí o e-cigaretě jsem 14.2. přešel na elektriku a k dnešnímu dni jsem nevykouřil

1898 ks cigaret za 8924 Kč. Shledal jsem e-cigáro jako rovnocennou náhradu, váhavým kuřákům doporučuji

alespoň vyzkoušet. Kouřil jsem skoro 45 let.

Z éčkem opatrně, v červenci to bude pět let, co jsem začal pravidelně vapovat a zodpovědně můžu říct, že nikotin v roztoku je, alespoň v mém případě, návykovější než cigára.

Ale nechrchlám, plicní kapacitu mi můžou závidět o 10 let mladší chlapi. Kdybych byl na tabáku, jedu dvě krabky denně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z vlastnej skusenosti viem, ze staci zmenit prostredie a ludi. Staci chodit medzi ludi kde sa nefajci a garantujem vam ze si uz nikdy nezapalite. 

To je nápad...kopnout všechny svý kámoše do zadku, protože kouří.

 

Nechci hejtovat, enslow, ale tohle je fakt blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...