Přejít na obsah

Přestal jsem kouřit


Doporučené příspěvky


No tak diky champixu jsem skoncil s podezrenim na infarkt v nemocnici cca 9 let zpet.vecer zablesk tlak 229 na 180 a rychla.myslel jsem ze je uz po me a o tom jak mi rozhodil psychiku ani nebudu mluvit:(


Sent from my iPhone using Tapatalk

Že jsem tak smělý, můžeš nám popsat jak konkrétně jsi přišel na to, že ti ten stav způsobil champix?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 159
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V 8. 12. 2020 v 7:33, straspol napsal:

Tohle bych potřeboval dokázat s grilovaným kolenem... nalepit si nějakou náplast na záda, koupit pár cholesterolovejch žvejkaček a v hospodách si dávat takový to zelený listí politý  olejem ze sójovejch klíčků.

To bych potřeboval taky. A nejen s kolenem, ale s vepřovým komplet, v podstatě nic jiného nežeru a čím tučnější, tím raději. Jinak s kouřením - kouřím doutníky a tím pádem nešlukuji a taktéž kouřím cigarety a ty také nešlukuji, takže plícím nijak neubližuji.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Honza.manta napsal:

kouřím doutníky a tím pádem nešlukuji a taktéž kouřím cigarety a ty také nešlukuji, takže plícím nijak neubližuji.

 

Taky jsem kouril x let. Ted jsem asi 11 let cistej a jsem za to rad. Nic pozitivniho, krom dobryho pocitu po dobrym obede, mi to svinstvo neprineslo. 

Ale nikdy by me nenapadlo ty cigara neslukovat. 🤔 To je jako bych se napil piva,vina,vizoura.... vykloktal a vyplivnul do kyble....nebo si dal stejk, rozzvejkal a vyplivnul do ubrousku... 

Ja se s neslukovanim cigar setkal naposledy nekdy v puberte. 

Ale nic ve zlem, kazdej to mame jinak. Hlavni je,ze ti to tak vyhovuje 😉

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 57 minutami, Lucky Lucaso napsal:

Taky jsem kouril x let. Ted jsem asi 11 let cistej a jsem za to rad. Nic pozitivniho, krom dobryho pocitu po dobrym obede, mi to svinstvo neprineslo. 

Ale nikdy by me nenapadlo ty cigara neslukovat. 🤔 To je jako bych se napil piva,vina,vizoura.... vykloktal a vyplivnul do kyble....nebo si dal stejk, rozzvejkal a vyplivnul do ubrousku... 

Ja se s neslukovanim cigar setkal naposledy nekdy v puberte. 

Ale nic ve zlem, kazdej to mame jinak. Hlavni je,ze ti to tak vyhovuje 😉

 Když se nešlukuje tak sice ulevíš plicím, ale pořád tu zbývá rakovina úst, hltanu atp. A žvýkáním tabáku si taky nepomůžeš.

Sám nekouřím už od 2005. Co, ale prožívám jako totální výzvu, přestat jíst sladké. Cukr, vedle toho je nikotýnová abstinence procházka růžovým sadem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, Lucky Lucaso napsal:

Taky jsem kouril x let. Ted jsem asi 11 let cistej a jsem za to rad. Nic pozitivniho, krom dobryho pocitu po dobrym obede, mi to svinstvo neprineslo. 

Ale nikdy by me nenapadlo ty cigara neslukovat. 🤔 To je jako bych se napil piva,vina,vizoura.... vykloktal a vyplivnul do kyble....nebo si dal stejk, rozzvejkal a vyplivnul do ubrousku... 

Ja se s neslukovanim cigar setkal naposledy nekdy v puberte. 

Ale nic ve zlem, kazdej to mame jinak. Hlavni je,ze ti to tak vyhovuje 😉

 

před 2 hodinami, ohrenstein napsal:

 Když se nešlukuje tak sice ulevíš plicím, ale pořád tu zbývá rakovina úst, hltanu atp. A žvýkáním tabáku si taky nepomůžeš.

Sám nekouřím už od 2005. Co, ale prožívám jako totální výzvu, přestat jíst sladké. Cukr, vedle toho je nikotýnová abstinence procházka růžovým sadem.

Je to malinko jinak - doutník se nešlukuje a nejde něco šlukovat a něco ne. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky


Že jsem tak smělý, můžeš nám popsat jak konkrétně jsi přišel na to, že ti ten stav způsobil champix?

Jednoduse, po vysetrenich a nebylo jich malo, ktere jsem musel po tom absolvovat to bylo sdeleni lekaru a i to posilali na Statni ustav kontroly leciv jako mozne vedlejsi ucinky.
Staci Te to takto?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, liskus napsal:


Jednoduse, po vysetrenich a nebylo jich malo, ktere jsem musel po tom absolvovat to bylo sdeleni lekaru a i to posilali na Statni ustav kontroly leciv jako mozne vedlejsi ucinky.
Staci Te to takto?emoji1663.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Jasně, jen jsem zvědavý 🙂  

Víš, já jsem s tím byl OK a lidi  kolem mně, kteří s champixem taky přestávali kouřit, tak taky nezaznamenali problém. 

Podařilo se ti teda přestat, nebo hulíš dál? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja jsem do toho sel na popud dvou kolegu kteri diky Champixu prestali, me to bohuzel udelalo tohle:( takze kdyz slysim Champix tak mam husi kuzi
Ted drzim uz 3 mesice obcas si pomuzu Niquitinem kdyz je nejhur.Stvalo mi to kvuli malemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 minutami, liskus napsal:

No ja jsem do toho sel na popud dvou kolegu kteri diky Champixu prestali, me to bohuzel udelalo tohle:( takze kdyz slysim Champix tak mam husi kuziemoji23.png
Ted drzim uz 3 mesice obcas si pomuzu Niquitinem kdyz je nejhur.Stvalo mi to kvuli malemu.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tak ti budu držet palce, ať to vydržíš! Přestat není sranda, ale stojí to za to. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 34 minutami, liskus napsal:


Ted drzim uz 3 mesice obcas si pomuzu Niquitinem kdyz je nejhur.Stvalo mi to kvuli malemu.


 

Ve chvíli kdy abstinuješ od nikotinu a dáš si místo cigára Niquitin tak si prachobyčejně relapsoval.  Nemyslím to ve zlém, jenom ti nechci mazat med kolem huby. A hlavně si tím zhoršuješ agonii touhy po nikotinu. Zkrátka začínáš pokaždé abstinovat od  znova.

Přestat kouřit není snadné, ale substituce nefunguje.

Prostě den za dnem, dneska si nezapálím, postupně si najdeš jinou výplň. Je třeba zaměstnat svou mysl.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 hodinami, ohrenstein napsal:

 Když se nešlukuje tak sice ulevíš plicím, ale pořád tu zbývá rakovina úst, hltanu atp. A žvýkáním tabáku si taky nepomůžeš.

Sám nekouřím už od 2005. Co, ale prožívám jako totální výzvu, přestat jíst sladké. Cukr, vedle toho je nikotýnová abstinence procházka růžovým sadem.

Jo, cukr, to je taky svinstvo návykový... a dobré sýry...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ve chvíli kdy abstinuješ od nikotinu a dáš si místo cigára Niquitin tak si prachobyčejně relapsoval.  Nemyslím to ve zlém, jenom ti nechci mazat med kolem huby. A hlavně si tím zhoršuješ agonii touhy po nikotinu. Zkrátka začínáš pokaždé abstinovat od  znova.
Přestat kouřit není snadné, ale substituce nefunguje.
Prostě den za dnem, dneska si nezapálím, postupně si najdeš jinou výplň. Je třeba zaměstnat svou mysl.
 

No to jsi mi moc nepotesil:( ale je to fakt:(zkusim vic zabojovat.
Nechci si vubec predstavovat jak tezky musi byt odvykat z neceho tvrdsiho


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Cigara sem odbourat cca 2 roky zpátky,  zůstal jsem u Iqos. Před 3 týdny  Covid pozitivní. Okamžitě sem to utnul. Prvních pár dní sem nato neměl pomyšlení a když přišla chuť,  řešil a řeším to přes  Velo. 

Dnedka uz sem ve fázi, že třeba celý den nepotřebuju nikotin, někdy si dám 2-3  pytliky. Nějak to nehrotim, ale chci to zkusit vydržet co nejdyl.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Nekourim 8 let, prestat bylo krusne, zvykal jsem niquitin, celisti jsem mel jak pitbull. Co je blbe, ze od te doby kynu, ano je to i vekem (48), ale co jsem prestal kourit nabiram. Nekdo podobnou zkusenost?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po 11 letech už mi cigarety spolehlivě smrdí že bych blil jen když si vedle mě sedne kouřem prosycený kuřák. Tenhle stav je odhadem až tak poslední 4 nebo 5 let. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 14. 2. 2021 v 12:44, Vasa_H napsal:

Nekourim 8 let, prestat bylo krusne, zvykal jsem niquitin, celisti jsem mel jak pitbull. Co je blbe, ze od te doby kynu, ano je to i vekem (48), ale co jsem prestal kourit nabiram. Nekdo podobnou zkusenost?

 

Je to necelých devět let, co jsem s tím seknul. První rok jsem byl plus patnáct kilo 😀. Je to pro tělo nejen šok, ale také budeš častěji jíst. Je to normální, protože ze začátku jsou to hrozný nervy a neustále musíš zaměstnávat ústa (žvýkáním, cucáním bonbónů a taky jídlem). Metabolizmus se zpomalí a je potřeba ho nastartovat. Nejlépe pít dostatek tekutin (vody samozřejmě) a jíst pravidelně a kvalitně. Nedílnou součástí bude i pohyb, nemusíš běhat desítky kilometrů, hlavní je strava. Bohužel, pro někoho bohu dík, je to tak, že 70% tvého výsledku (vzhledu, váhy...) je strava.

Každému organismus funguje jinak, takto to fungovalo mě a zkoušel jsem kromě posilování různé druhy "diet".

PS: Dieta, jak se mnozí domnívají, není o hladovění 😀. Paradoxně kolegyně v práci si zaplatila krabičkovou dietu a měla problém to sníst.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...