Přejít na obsah

Seiko 7S26 - seřízení


Hza

Doporučené příspěvky

Ahoj, nedávno jsem koupil Seiko SKX007 s 7S26 uvnitř. Za den se předchází asi o 15 s ,a tak bych je rád trochu zpřesnil.

Zde:

 

http://www.thepurists.com/watch/features/8...hspacer6399.jpg

 

..jsem si všiml, jakéhosi šroubku se znaménky '+' a '-'. ...ten je určitě na seřizování, že ano?

Nejradeji bych to zkusil sám, ale nemám s tím zkušenosti.

Rad bych se tedy zeptal, kolik stoji naradi a zda staci jen odšroubovat zadní krytku a pak zas prisroubovat, nebo zda se to nejak specialne utěsňuje, aby zůstaly stále vodotěsné? Anebo nemám podléhat své zvídavosti a radeji to svěřit hodináři? :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Hza Jsou to tvoje první automaty? Jak dlouho je máš? Pokud jsou "fungl" nové, tak bych je nechal nějaký čas proběhnout a "usadit". K tomu prvnímu dotazu - asi bych bez zkušeností do strojku nových hodinek nešťoural a svěřil bych to hodináři, kde bude i záruka, že ti to zase správně uzavře a utěsní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsi si jistý, že ten šroubek slouží k seřizování? Řekl bych, že když ho povolíš, uvolníš můstek a setrvačka vypadne z ložiska.

Taky myslím, k nastavení bude ta "páčka" ;) Jinak +15s je OK a nechal bych to být. Navíc, pokud nemáš nářadí, tak se ti budou hodinky jen těžko otevírat a při zavření můžeš přijít o vodotěsnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle chce odborný servis - Servis Seiko

 

ALTRO, s.r.o.

Servisní centrum SEIKO (Lorus, Pulsar, hodin Seiko, Hermle a budíků Timemark)

Václavická 2385

193 00 Praha 9

 

Provozní doba: Po-Pá 7:30-15:30

TEL 281 922 501-2

FAX 281 920 013

MAIL servis@altro.cz

WEB www.altro.cz

 

 

 

 

--------------------------------------------------------------------------------

 

Servisní střediska - pozáruční opravy

 

Hodinářství BOREK

Opletalova 9

110 00 Praha 1

Provozní doba: Po-Čt 9:00-18:00, Pá 9:00-17:30

TEL 224 211 302

 

Hodinářství HOSPODKA

Hvězdova 1568/25

140 00 Praha 4 - Pankrác

Provozní doba: Po, St, Pá 9:00-12:30 / 13:30-17:00

Út, Čt 9:00-12:30 / 13:30-18:00

TEL 241 402 256

 

Hodinářství KODÝTEK

prodejna Soliter

Soukenné náměstí 156/9

460 01 Liberec

 

Hodinářství SARAH

Panská 6/10

602 00 Brno

Provozní doba: Po-Pá 9:00-17:00

TEL 542 210 080

 

Hodinářství TICHÝ

Dr. K. Krpaty 1415

530 03 Pardubice

Provozní doba: Po-St 9:00-12:00 / 13:00-18:00

TEL 466 264 653

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To HZA:

 

Na šroubek prosím ani nemakej. Na seřizování je páčka, kterou nastavuješ délku pružiny v nepokoji (to je to co se tam furt mrská)

Zobáček ukazuje kam seřizuješ, buď k + NEBO -.

Seika s tímto strojkem mám a také jsem je seřizoval. Nastavení není moc citlivé a přesné. ETA to má doopravdy řešené šroubkem a to se mi zdá o dost lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

VAROVÁNÍ to "Hza" před špatným servisem na Praze 4 !!!

 

Tohle chce odborný servis - Servis Seiko

Sám do toho určitě nesahej - a když půjdeš do servisu, jdi jedině do tohoto hlavního servisního centra, co uvedl "LIMITED" :

 

Do těch smluvních středisek, co jsou pak uvedeny pod tím, vůbec nechoď !

Na základě velmi neblahé osobní zkušenosti mám podezření, že Altro spolupracuje s podivnými dílnami!

 

Mou plnou recenzi na jejich smluvního partnera "Hodinářství HOSPODKA" na Praze 4 si přečti na konci tohoto vlákna (referovano jako "Zlatnictví a klenotnictví"):

http://forum.chronomag.cz/viewtopic.php?id=1002

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sám nebo nesám. To záleží na šikovnosti majitele.

Já jsem se do toho pustil. Proč ne. Každej nějak začíná.

 

Pokud se do toho pustíš sám, tak to asi netrefíš napoprvý. Mě to trvalo 15 dní, než jsem je vyladil na +5 s/den.

Asi by píchnul ten vibrograf.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by píchnul ten vibrograf.

...no ten vibrograf nepředpokládám že jako "začátečník" má, a trefovat to zruky bude asi opruz - sám píšeš, žes to dělal 15 dní.

Jemu jde v týhle fázi asi spíš o to mít to kvalitně, bezproblémově a co nejrychleji seřízený a ne se v tom hrabat metodou pokusu a omylu - na to bude mít dost času, až se z něj stane "pokročilý" :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vibrograf, nemám a asi ani mít nebudu. Byl by rdažší než celé hodinky. :-) Možná se do nich za nejaký ten "záběhový" čas mrknu a když se něco zvrtne (v rámci citlivého zacházení :-) ), vzdycky je můžu odnést k tomu hodináři. Co říkáte na tenhle tool?:

 

http://cgi.ebay.com/FINEST-SEIKO-Watch-Cas...1QQcmdZViewItem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To mi bylo jasný, že vibrograf nemá každej, ale hodinář ho právě má, takže by to mohl trefit napoprvý.

 

Já vím, že 15 s/d je pořád v normě, ale pokud člověk ví, že to jde líp, tak to chce taky.

Já na seika nedám dopusti, ale teď, co mám Tissotky s Etou, tak musím uznat, že je lepší a taky dražší.

V poměru výkon/cena vedou Seika. Ve světě se dají sehnat asi za 1300,- ne tak u nás :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

>>> "Hza":

Takovejhle podobnej "otevírák na konzervy" tady nedávno někdo prodával, protože omylem vydražil místo jednoho dva... :)

 

 

To mi bylo jasný, že vibrograf nemá každej, ale hodinář ho právě má, takže by to mohl trefit napoprvý.

Chlape, ty ho chudáka mateš - na jednu stranu mu píšeš, ať si to udělá sám, ale zároveň mu doporučuješ vibrograf u hodináře, protože ho nemá...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já chtěl původně taky Tissot, ale nechtělo se mi do toho tolik investovat. Seika na obrázku vypadaly parádně a co mě překvapilo po vybalení, vypadají stejně jako na obrázku. Pěkně zpracované, nevaklá korunka, jako třeba na

Zeppelinech za 10.000 o kterých jsem také uvažoval. Černá a stříbrná...proste jsem spokojenej. Vzhled podle mého gusta a nemusím se o ně bát. Dost reklamy. :-) ..ale obrázek pro oživení sem prdnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

S dovolením to oživím. S velkou spokojeností už asi 2,5 měsíce nosím Seiko SNXS79, kde je stejný kalibr jak se tu probíral. Daří se jim za každého režimu dělat 12s+/den. Je to fakt stabilní. Řešit to nebudu, ale ze zajímavosti mě zajímá, jestli pokud je i u tak obyčejeného strojku stabilní odchylka, tak jestli se to dá seřídit teoreticky na přesno?

Je jasné, že se ten strojek může stárnutím odchylku zhoršit, ale jde mi o teorii, či praxi, jestli to někdo ladil. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...