Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

Základ je pouzdro PS I osoustruženo na velikost dýnka. A přes to vložka ze stříbra to je opuncované zhruba 25,27 g. Nechal jsem udělat certifikát. Příští týden snad bude. Hlavně chci udělat tu vodotěsnost. Jinak to co je mátové je stříbro akorát korunka je postříbřená.

Díky za rychlou odpověď, můj zájem tedy trvá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

onehdy jsem koupil veelmi rychle na burze torzo,co jsem měl v sáčku za diplomaty v elegant pouzdře...Později jsem zjistil že cifr nemá nápis diplomat...Byly opraveny a doplněny ručkami z prim kal.50...Původní rukojeti byly chrom elegant - asi a designově mi tam nešly....je to bastl nebo se dělaly takové hoďky? A pokud to bastl je,z čeho je cifr? Skorodiplomaty jsem viděl jen bez datumu

díky.

post-30377-0-57738400-1375715756_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Edifice562
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

onehdy jsem koupil veelmi rychle na burze torzo,co jsem měl v sáčku za diplomaty v elegant pouzdře...Později jsem zjistil že cifr nemá nápis diplomat...Byly opraveny a doplněny ručkami z prim kal.50...Původní rukojeti byly chrom elegant - asi a designově mi tam nešly....je to bastl nebo se dělaly takové hoďky? A pokud to bastl je,z čeho je cifr? Skorodiplomaty jsem viděl jen bez datumu

díky.

Nejsem si jistej vteřinovkou - na fotce vypadá jako stříbrná - ale jinak to bastl není. Celkem dost hojně vyráběný model. Kdyby jsi je nechtěl, pošli SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Honzo díky za informaci..vteřinovka mi  přijde pod lupou mosazná. ..zatím si  je rád ponechám,jsou o kus zachovalejší než mé diplomaty....Pokud budou k mání,napíšu SZ.

Upraveno uživatelem Edifice562
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono to možná do tohoto vlákna úplně přesně nepatří, ale prohrabal jsem se vším možným, ale tématicky jsem v rámci primek nic takového nenašel. Udělali jsme s kolegou takový pokus. Vzali jsme jedno dodřené pouzdro skorodiplomatů a nechali ho pozlatit bílým zlatem. Požadavek byl, aby došlo k co nejmenšímu sražení hran a vrstva zlata byla jen minimální. Tady je první pouzdro po ozdravné kůře. Z povrchem nejsme úplně spokojeni, vrstva bude muset být silnější, ale hrany zůstaly celkem ostré. Budeme experimentovat dál....Ještě, že máme známého zlatníka, každý jiný by nás poslal do hajzlu. :lol2:

 

post-23666-0-63123500-1375988360_thumb.jpg

 

post-23666-0-76790600-1375988382_thumb.jpg

 

post-23666-0-04346700-1375988400_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Pokračování odsud: http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/30725-pros%C3%ADm-o-pomoc-s-identifikac%C3%AD-primek/page-12&do=findComment&comment=1034503

 

post-7426-0-85503100-1383858561_thumb.jpg

 

Původně mělo vzniknout něco úplně jiného - poté, co jsem ze dvou zmršených strojků HMT složil jeden dobrý a tím mi zbylo pěkné nerezové pouzdro HMT, jsem měl v úmyslu vytvořit jednokusovou limitku "PRIM v nerezu". To ale nevyšlo - kal. 68 i 66 jsou o dost vyšší než HMT/Citizen a nepovedlo se mi slícovat strojek proti otvoru pro hřídel korunky. Tak jsem zalovil v šuplíku a našel jsem staré pouzdro od kal. 66, ručky neznámého původu a cifr od 68, který má jen jednu nožičku (druhá tam patrně už z výroby chyběla, není po ní ani stopa. Sklo je Pobeda, původní primácké bylo prasklé.

Vše se celkem povedlo, ale rámeček se sklem nechtěl jít nasadit, protože tento cifr má o cca 1 mm větší průměr než ten, co do pouzdra patří. Tak přišel ke slovu pilník a kroužek jsem z vnitřní strany patřičně sbrousil. A to je vše.

Datum montáže tohoto skvostu: 5.11.2013 :)

Upraveno uživatelem JHonza
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak jsem zase neco pokoupil a az potom si rikam, co to vlastne je? Snad ne jenom bastlik:( Zajimava, krome pouzdra a rucek, je hlavne luneta, s tim bodem misto trojuhelniku jsem jeste nevidel. Vyte nekdo neco vic? Diky

attachicon.gifIMAG1548.jpgattachicon.gifIMAG1549.jpg

Pane kolego - bastl jako prase. Dírka v lunetě dovrtávaná, číslo do dýnka brutálně ručně doražené - viz zahloubení okolo čísel(normálně se používá při ražbě ještě protimatrice, aby právě k tomuto nedošlo) a doprasené ručky z Igenů. Někdo se umělecky vyřádil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pane kolego - bastl jako prase. Dírka v lunetě dovrtávaná, číslo do dýnka brutálně ručně doražené - vyz zahloubení okolo čísel(normálně se používá při ražbě ještě protimatrice, aby právě k tomuto nedošlo) a doprasené ručky z Igenů. Někdo se umělecky vyřádil.

Jak tohle můžeš napsat? Vždyť jde o první model Humberto z doby, kdy Elton přechodně uvolnil skladové zásoby nespotřebovaných  zbylých dílů PS 1. Do první serie se dostala i vzácná červená vteřinovka která se původně montovala jen v kombinaci s okrovými ciferníky na prvních PS 1. Ručky i ciferník jsou vzácně zachovalé a o kvalitě těchto prvních PS 2.3 svědčí i to, že byla objednána tato serie pro české námořnictvo, určená pro jednotku pyrotechniků potápějící se na volném moři se cvičenými delfíny. Indexy na vzácném ciferníku svítí při dopadu světle oranžových paprsků žlutě, stejně jako lumibod na lunetě. Dosud jsem se domníval, že jich existovala pouze 100 kusová série, ale jak vidím, udělali jich nejmíň 110. Já vůl je na AUKRu přehlídnul, kdy končily?  Sakra, taková šance, z kamaráda co má 000097 je lámu už dva roky a nechce mi je prodat ani za patnáct litrů... jen ta korunka se mi nezdá, dávala se tam taková ta s odskokem, co zbyla z Igenů, ze zásob. Měla jen z boku raženou hvězdičku (symbol výbuchu).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ty samý ,s číslem 000119 s červenými indexy.Byly určeny na jednu akci v rudém moři a vhledem k hloubkovým operacím byly vybaveny i heliovým ventilem.Z přepisu MV z roku 82, který byl za tímto účelem odtajněn jich bylo jen deset a to s čísly 000111-000120. Já je získal od strýce, který při jedné operaci zahynul-(smrt z vyděšení) :rip:  a nebyl nikdy nalezen. Hodinky to samozřejmě vydržely díky pevné a voděodolné konstrukci a plnění tekutým heliem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám ty samý ,s číslem 000119 s červenými indexy.Byly určeny na jednu akci v rudém moři a vhledem k hloubkovým operacím byly vybaveny i heliovým ventilem.Z přepisu MV z roku 82, který byl za tímto účelem odtajněn jich bylo jen deset a to s čísly 000111-000120. Já je získal od strýce, který při jedné operaci zahynul-(smrt z vyděšení) :rip:  a nebyl nikdy nalezen. Hodinky to samozřejmě vydržely díky pevné a voděodolné konstrukci a plnění tekutým heliem.

Jo, jo, o těch jsem taky slyšel, ale jsou strašně vzácné, viděl jsem je jen jednou na olejomalbě akad.malíře Šťourala z roku 84 ,,Hrdina s akvalungem", ale bohužel se mi kvůli umělecké hře s odleskem zapadajícího slunce  na sklíčku nedařilo rozpoznat barvu vteřinovky. I tento model měl na lunetě luminiscenční bod, ale takový načervenalý. Pokud si pamatuju dobře, měly nějaký jasně barevný pásek nebo tah. Prý se po akci nevrátily domů ani jediné, jsou součástí potápěčských kompletů a zůstaly údajně ve sklepení zrušeného československého vyslanectví v Tara-Ringo-Patam. Po revoluci došlo k diplomatické roztržce a ty hodinky zůstaly v zahraničí, objevují se prý jen laciné čínské kopie. Máš fakt originál?  Hele, prodal bys je tak za třicet? Proboha, čeho se strejda leknul? (promiň, jestli je to citlivá záležitost, klidně SZ...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on to nebyl rodný strjda. U nás na vesnici v Brně si tak říkáme strýcu a teto všichni. A čeho se leknul, to bylo tak, z doslechu vím, že když šel do těch zhruba plus mínus metr pěti kilometrů hloubky ponoru, tak jen tak mrkl na raky co měl na ruce, a zjistil že už se asi nestihne včas vynořit a že teta v táboře čeká s obědem. Ona totiž byla hroznej despota a strýca dost často trestala za pozdní příchody k jídlu. No a lekl se a bylo to. Koroner pak jen napsal smrt z vyděšení. Je to jen informace kterou jsem dostal, když jsem se o to zajímal, takže bez záruky. Jak jsi psal, že se ani jedny hodinky z akce nevrátily, tak jsem tedy dost znejisěl, zda ty moje jsou vlastně originál. Pokud by jsi o ně měl opravdu zájem, tak budou na aukru od koruny, ale nemusíš mít strach, že je nevyhraješ. Aukci těsně před koncem zruším a rád ti je pak nabídnu o něco dráž nebo levněji. Teď ani nevím jak se to dělá, ale my se nějak domluvíme, o to stach nemám.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No on to nebyl rodný strjda. U nás na vesnici v Brně si tak říkáme strýcu a teto všichni. A čeho se leknul, to bylo tak, z doslechu vím, že když šel do těch zhruba plus mínus metr pěti kilometrů hloubky ponoru, tak jen tak mrkl na raky co měl na ruce, a zjistil že už se asi nestihne včas vynořit a že teta v táboře čeká s obědem. Ona totiž byla hroznej despota a strýca dost často trestala za pozdní příchody k jídlu. No a lekl se a bylo to. Koroner pak jen napsal smrt z vyděšení. Je to jen informace kterou jsem dostal, když jsem se o to zajímal, takže bez záruky. Jak jsi psal, že se ani jedny hodinky z akce nevrátily, tak jsem tedy dost znejisěl, zda ty moje jsou vlastně originál. Pokud by jsi o ně měl opravdu zájem, tak budou na aukru od koruny, ale nemusíš mít strach, že je nevyhraješ. Aukci těsně před koncem zruším a rád ti je pak nabídnu o něco dráž nebo levněji. Teď ani nevím jak se to dělá, ale my se nějak domluvíme, o to stach nemám.

Tak to je strašná smrt, tak já jdu teda hlídat to AUKRO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...