Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

Mě by docela zajímalo jak při bastlení dobastlit výrobní čísla strojku nebo pláště když na některých primáckých kalibrech či celých hodinkách nic takového není.     :frusty: Možná spíše - proč tam na mnohých Primkách nic takového není, když i ruské tak značeny jsou a více než 100leté firemní archivy kvalitních výrobců zvládají a vydávají svědectví - rady málem i s certifikátem. A v NMNM dávají certifikáty teď s křížkem po funuse.   :lol2:

**

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Doma mám ,,pravé,, letecké i ,,levé,, letecké z Parexa koupené v sadě s pouzdrem a origo ciferníkem + ručky s vteřinovkou.

Ciferníky jsou naprosto stejné - lumi vrstvu nemá ani jeden,oba svítí stejně pod UV lampou.Ručky jsou vzhledově stejné,žádná lumi,origo ručky svítí pod UV  a parexovské ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je nějaký fígl na nasazování plastové lunety na PSII? Namáčkl jsem ji tam s citem, otáčet šla plynule, měl jsem radost z kompletních hodinek a teď jsem se po 2 měsících díval do krabičky na hodinky a na 2 PSII byly lunety prasklé. Lunety jsou z Parexa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odpovědí je ta poslední věta. :)

 

Fígl na to asi nikdo nevymyslí. Lunety z Parexa jsou prostě křehké a lámou se.

Je nějaký fígl na nasazování plastové lunety na PSII? Namáčkl jsem ji tam s citem, otáčet šla plynule, měl jsem radost z kompletních hodinek a teď jsem se po 2 měsících díval do krabičky na hodinky a na 2 PSII byly lunety prasklé. Lunety jsou z Parexa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak mám asi další přírůstek do sbírky "pěkných stylových bastlíků". Tyto hodinky původem z "Blešího trhu" s rozbitým sklíčkem a poškozeným ciferníkem mi hodinář opravil a doplnil tímto ciferníkem, který tam asi nepatří (pokud tam patří, tak mne prosím opravte, neznám všechny verze tohoto typu hodinek Prim), ale takto se mi velmi líbí - pěkné zachovalé pouzdro a ciferník s čárkovými hodinovými indexy je kartáčovaný a nazlátlé lakování se velmi dobře hodí k vroubkovanému zlacenému kroužku okolo sklíčka.

post-19465-0-86431000-1399582509_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

možná by to za to stálo...za vyzkoušení nic nedám, počítám, že cena bude zanedbatelná

Cena je symbolická. Výsledek bude úměrný tomu, jak dobře to vybrousíš a vyleštíš a zejména na tom, jak se ti podaří zachovat hrany pouzdra. PS2 vypadají, že by měly jít dobře. V každém případě musíš nejdřív galvanicky stáhnout starej chrom, bez toho to nejde. Good luck.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena je symbolická. Výsledek bude úměrný tomu, jak dobře to vybrousíš a vyleštíš a zejména na tom, jak se ti podaří zachovat hrany pouzdra. PS2 vypadají, že by měly jít dobře. V každém případě musíš nejdřív galvanicky stáhnout starej chrom, bez toho to nejde. Good luck.

to odstranění starého chromu bude asi nejhorší...tady jsem na to narazil http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/12295-ud%C4%9Blej-si-s%C3%A1m/

 

 

takže možná až budu mít trochu volného času, tak se do toho pustím :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to odstranění starého chromu bude asi nejhorší...tady jsem na to narazil http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/12295-ud%C4%9Blej-si-s%C3%A1m/

 

 

takže možná až budu mít trochu volného času, tak se do toho pustím :)

Jo, v zásadě OK, ale namísto HCl použij normální bateriovou kyselinu sírovou, jestli se nechceš udusit chlórem. Mají ji v každé tradiční drogerii/barvy/laky. Pokud nemáš autonabíječku, můžeš použít autobaterii. A pozor, proces stažení trvá jen pár sekund, nesmíš to přehnat, jde to fakt rychle. Nejlíp mi to šlo, když jsem pouzdro vždy po 3 vteřinách ponoru vytáhl a zkontroloval, jestli tam jsou zbytky chromu. Jakmile je to celý rezavě červený bez stříbrných fleků, tak skončit.

 

Přikládám foto svých přechromovaných traktorů a pouzdra na PS1. Nejdůležitější je zachovat hrany (ty nošením ohlazené se dají dokonce i obnovit, není-li pouzdro příliš zdevastované).

post-29245-0-62029300-1400659684_thumb.jpg

post-29245-0-62299700-1400659772_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...