Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

nemůžeš tu dát záběr na index, jak to kolem něj dopadlo?

 

Nemám teď foťák, ale zkusil jsem to mobilem.  Ten zrnitý povrch je od barvy, použil jsem špatný sprej, obtisk se podle toho vytvaroval. Ale jestli fakt čekáš ciferník jak z výroby, tak to opravdu ne.

 

post-38421-0-41222700-1443553179_thumb.jpg

 

Ale na druhou stranu...svoje využití to má. Něco chystám...

 

post-38421-0-07624700-1443553291_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ty kraaaso.... radsi si ten navod nech pro sebe, nebo davej jen proverenym clenum.  Uz vidim to plne Aukro NOS raritek..... Ale jinak se ti to fakt povedlo a tesim se az se nam pochlubis temi sporty

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Lumi leda na ručky, nemám tak pevnou ruku. Na nošení to moc nebude, předpokládám, že to nebude moc trvanlivé. Takže až to bude ve finále, párkrát je ponosím, udělám fotky a dám na poličku... 

 

Spíš jsem myslel, že když mě to chytne a líbilo by se to, že by se někdo nechal zlomit na limitku na příští rok. Ale nedávno jsem zjistil, že limitka s tímto barevným provedením cifru existuje. Nevěděl jsem to, nemá to být kopie, celý nápad jsem založil na tom, že mám doma jen černobílou laserovku  :lol2: ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Lumi leda na ručky, nemám tak pevnou ruku. Na nošení to moc nebude, předpokládám, že to nebude moc trvanlivé. Takže až to bude ve finále, párkrát je ponosím, udělám fotky a dám na poličku... 

 

Spíš jsem myslel, že když mě to chytne a líbilo by se to, že by se někdo nechal zlomit na limitku na příští rok. Ale nedávno jsem zjistil, že limitka s tímto barevným provedením cifru existuje. Nevěděl jsem to, nemá to být kopie, celý nápad jsem založil na tom, že mám doma jen černobílou laserovku  :lol2: ...

Nojo, připouštím že takové tady jsou..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

safra, kdy se to realizovalo, kluci vy musíte mít doma super kousky, kterých tady na fóru není jediná fotka ani zmínka. Škoda, že se nikdo nepochlubí. I těch Igen limitek muselo být mraky.

 

Jinak jestli chceš barevný laser, tak si řekni, klidně ti cokoliv vytisknu a pošlu poštou. Ten papír asi koupím i v Brně...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

V knize Hodinky PRIM 1954 - 1994 je fotka hodinek č. 167 s popisem: Technický unikát - dvě funkční sekundové ručky na jednom číselníku. Protože takový unikát nemám a v inzerci lezou ceny do závratných výšek a protože mě zajímalo jak ho vyrobit a protože mám doma spoustu vraků, nezbylo než se o to pokusit. Podařilo se mi zhotovit hned dva unikáty unikátů, protože mám strojky nejen se dvěma sekundovýma ručkama na jednom ciferníku, ale i s datumovkou. :)

 

Celá operace je velmi jednoduchá takže návod pro vás kdyby jste se do toho taky chtěli pustit. Vyzkoušel jsem dva způsoby:

 

Na první jsem  použil strojek TYP 015, který jsem rozebral a v základně jsem vyměnil ložisko vteřinového kola a taky samotné vteřinové kolo ( z vraku strojku TYP 121). Celé poskládal zpět a je hotovo.

 

post-967-0-85127800-1445718847_thumb.jpg

 

Na druhý způsob jsem využil základnu strojku TYP 52.1 kde je potřeba zvětšit díru pro hodinové kolo ze strojku TYP 015, vyměnit mezilehlé kolo a osadit můstky a nástavbou taky z TYPu 015.

 

post-967-0-25859200-1445718825_thumb.jpg

 

Nic složitého a vše do sebe perfektně pasuje.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po měsíci...
  • po 4 týdnech...

Nevím kam s tím a nechci zakládat nové vlákno, asi to nejvíc patří to bastlení. Zkoušel někdo někdy u 68.4 upravit můstky? Třeba ženevské pruhy?

Už několikrát jsem o tom uvažoval, ale nevím jestli by to oslabení materiálu sneslo...

Taky o tom uvažuju, asi by šlo udělat nějaké gravírování nebo leštění či perličky.... ale pak jsem si položil otázku  PROČ ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak na aukru jsem našel bastl narvaný do pouzdra od PS2.

Možná, že je to něčí rozdělaný projekt, který nejde dokončit kvůli hřídelky natahování.

Jen by mne zajímalo z čeho je ten strojek ? Nevíte někdo ?

Možná, že by to nemuselo vypadat špatně s humberťáckým cifrem. Udělat do niěj díru pro mimostředku nebude takový problém.

 

 

 

 

post-39438-0-65582800-1452465415_thumb.jpg

post-39438-0-83828200-1452465428_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...