Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

Já jsem právě rozmontoval jeden starý kal. 66 a chtěl použít jeho broušené můstky na kalibr 68.4. Vše šlo v pohodě, ale teď jsem se zasekl, protože nemůžu správně nasadit ten vrchní díl s těmi třemi kameny. Ta největší plechová část. Prostě když otáčím tím prostředním kolečkem, buď jde naprosto volně a nehýbe se to s velkými zuby, které funguje se setrvačkou, nebo se nějakým způsobem točí všechna kolečka, ale jde to dost ztuha a hlavně jakoby lehce přes zuby. Co s tím? Nějaké rady? :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hlavně bych si tipnul, že si právě vylámal čepy na krokovém kole. Vlastní zkušenost. Při pokusu nasadit můstek soukolí jsem oddělal nejedno krokové kolo.

 

Odesláno z mého LG-D802 pomocí Tapatalk

Upraveno uživatelem Mikefux
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky bych to tak viděl. Problém nasadit ten můstek je právě v tom krokovým kole. Já si vždy raději oddělal setrvačku i s tou malou "kotvičkou" a pak jsem si pomohl něčím to krokový kolo usadit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdysi někdo řekl učit se, učit se, učit se. Sice je to někomu proti srsti, ale je to tak. Pokud něco nerozděláš, aby ses seznámil s tím, jak to funguje, tak se nikdy nic nedozvíš. Žádná knížka nenahradí si to vyzkoušet v praxi. Já jsem takto zničil něco krokových kol a setrvaček, než jsem na to přišel, jak to složit zpět bez jakékoliv ztráty. Prostě jsi si to vyzkoušel. To není nic proti ničemu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Oživím tohle zapomenuté vlákno. I já jsem podlehl kouzlu bastlení, né že bych chtěl, ale i zdánlivý odpad nabízí možnosti.  :lol2:

Našel jsem doma rezavé ručky bez lumi, pouzdro s číselníkem bez strojku, a pak torzo dobitého strojku, výsledek dvoudenní práce níže.

post-19068-0-08096900-1488653889_thumb.jpgpost-19068-0-29966100-1488653909_thumb.jpgpost-19068-0-48552600-1488653928_thumb.jpgpost-19068-0-04548500-1488653942_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oživím tohle zapomenuté vlákno. I já jsem podlehl kouzlu bastlení, né že bych chtěl, ale i zdánlivý odpad nabízí možnosti.  :lol2:

Našel jsem doma rezavé ručky bez lumi, pouzdro s číselníkem bez strojku, a pak torzo dobitého strojku, výsledek dvoudenní práce níže.

pěkná prace ! Mužu se jen zeptat co přesně jsi provedl stěma ručičkama ..vypadají dobře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...