Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

Vitej ve světě hodinek. Na tvou otázku neexistuje jednoznačná odpověď. Každý to má jinak. Důležité je, aby se výsledek líbil tobě a jednotlivé komponenty do sebe a k sobě tak nějak dobře zapadaly. Pokud máš na mysli bastlení ze strojků Prim, ta asi nejjednodušší a neméně nákladný je strojek typu 66. Je to hojně rozšířený strojek montovaný do mnoha typů Primek v poslednich letech produkce tehdejšího Eltonu. Je bez datumovky, tak odpadá část možných nesnází pri rozborce a sborce. S datumovkou by se jednalo o strojek typu 68.Ten je diky datumové nástavbě o něco vyšší, nicméně stejné konstrukce ze stejných dílů. Jinak si použij cokoli co máš po ruce. Pokud bude stroj pasovat do pouzdra a bude funkční tak kreativitě se meze nekladou. Přeji hodně zdaru při bastlení. 

Upraveno uživatelem skodna
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak na kterých PRIMkách- některá sklíčka jsou naklapnutá zvenčí v rámečku, některá vsazovaná přímo do pouzdra, některá jsou dokonce armovaná- to bývá oříšek. Obecně většinu sklíček není problém opatrně třeba přes ubrousek zevnitř vytlačit z pouzdra (nebo z rámečku, když to musí být...) ven. Je problém je vrátit zpátky - a ta armovaná většinou jak jednou vyndáš, pak stejně už tečou...  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 hodinami, kachnička napsal:

Ještě zeptám zde, protože jsem to nikde nenašel. Na demontáž sklíčka je potřeba pavouk, že? Stačí na to obyč z aliexpressu za pár stovek? Popř. lze demontovat jinak? Předem Vám děkuji za odpověď.

 

před 2 hodinami, straspol napsal:

Jak na kterých PRIMkách- některá sklíčka jsou naklapnutá zvenčí v rámečku, některá vsazovaná přímo do pouzdra, některá jsou dokonce armovaná- to bývá oříšek. Obecně většinu sklíček není problém opatrně třeba přes ubrousek zevnitř vytlačit z pouzdra (nebo z rámečku, když to musí být...) ven. Je problém je vrátit zpátky - a ta armovaná většinou jak jednou vyndáš, pak stejně už tečou...  

Armovací sklíčka se musí lisovat lisem na sklíčka. Všechna ostatní sklíčka jdou nandat a sundat pavoukem. A když armovací sklíčko vyndáš pavoukem, tak je vysoká šance, že po opětovaném nalisování nepoteče.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 6. 2. 2008 v 21:29, georg napsal:

A je tu dříve avizovaný bastl č. 2. Vše jsou původní originální díly Prim, doposud jsem neměl origoš ručky k automobilovým hodinkám Prim (bíle lakované, vyplněné svítící hmotou).

 

Až budu mít lepší pouzdro, tak je budu občas nosit.

 

Vím, že s fotkama jsem si mohl dát víc záležet - třebas příště.

post-304-1202329654.jpg

post-304-1202329665.jpg

post-304-1202329673.jpg

že jsem sem lezl. Nevím, proč, ale tohle nějak nutně potřebuju 🙂 A to mne Prim Sport mánie nějak míjela. 

Dá se tohle zbastlit jen tak doma na koleni? Tedy je to jen o prosté výměně ciferníku? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No- s tímhle ciferníkem z autohodin je kříž, má bohužel nožičky jinde než bys potřeboval, má- li být zachována trojka na korunce. Pár bardů to tady řešilo upilováním nožek a následným přilepenim ciferníku na základnu strojku oboustrannou páskou a nějakou distanční vložkou,  aby pod cifrem skrytý datový věnec mohl volně běhat... nebo demontovali datový mechanismus ? Už si to nepamatuju...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 6 hodinami, straspol napsal:

To je teda vychytávka 🤔 já slyšel jen o té oboustranné pásce- to čehož se mi fakt nechtělo... 

Sám mám dva ty nalepovací kolíčky doma, jen si nepamatuji kde, ale třeba se jednou šiknou.

Před hodinou, eLzyx napsal:

kdybych to tedy páchal, pasují na strojek z PS I. ručičky z PS II. ?  Ty z autotime asi jen tak neseženu (nikde je nemůžu najít). 

Všechny strojky 68 a 66 a i padesátkové strojky mají záměnné ručky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 3 hodinami, valjoux napsal:

Už jsem to řešil jinde věc celkem na h..... Pokud nemá člověk vrtám na zeslabení ciferníku tak to je o ničem. Konkrétně Primky nemají noc místa mezi ručkou a cifrem. A pak dře ručka o cifr.

Lámal jsem si přesně s tímhle odpoledne hlavu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...