Přejít na obsah

bastlení


Doporučené příspěvky

  • po 3 týdnech...

Zdravím a prosím o radu. Nevím kam to napsat, ale jelikož plánuji pro synka (7let) sestavení Prim leteckých z dílů Parexa a ty svoje možná hodím také do nerezu, to ještě nevím. Tak potřebuji poradit jestli pro něj doporučíte strojek 69 nebo 68. Já se přikláním pro 68. A nevíte někdo, jestli už je vyřešená vodotěsnost pouzder z Parexa. Předem moc díky za pomoc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím a prosím o radu. Nevím kam to napsat, ale jelikož plánuji pro synka (7let) sestavení Prim leteckých z dílů Parexa a ty svoje možná hodím také do nerezu, to ještě nevím. Tak potřebuji poradit jestli pro něj doporučíte strojek 69 nebo 68. Já se přikláním pro 68. A nevíte někdo, jestli už je vyřešená vodotěsnost pouzder z Parexa. Předem moc díky za pomoc.

 

 

No, řekly bych , že s tou vodotěsností zatím nic neudělaly. Každopádně ciferník na letecké Prim z PAREXA je po grafickém zpracování hroznej šunt. Použitelný jsou jen ručičky. Probýralo se to ve vlákně: Zkušenosti z díly z Parexa. Taky jsem chtěl poskládat letecký Prim, ale když jsem viděl ten ciferník :sad01_anim:, rozodl jsem se, že bude lepší sehnat origo díly.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za info.

Myslel jsem, že číselník je možné koupit z Parexa původní. Co ten strojek jak to vidíte. Pro prcka asi ta 68 co? Dle všeho bude pasovat ciferníček do strojku v pohodě jen bude potřeba objednat vnitřní kroužek jak drží strojek v pouzdře, je to tak? Ta vodotěsnost je špatná díky sklíčku a korunce? Tak tímto ty svoje origo ještě počkají popřípadě časem poputují do Eltonu.

Upraveno uživatelem pikec
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc díky za info.

Myslel jsem, že číselník je možné koupit z Parexa původní. Co ten strojek jak to vidíte. Pro prcka asi ta 68 co? Dle všeho bude pasovat ciferníček do strojku v pohodě jen bude potřeba objednat vnitřní kroužek jak drží strojek v pouzdře, je to tak? Ta vodotěsnost je špatná díky sklíčku a korunce? Tak tímto ty svoje origo ještě počkají popřípadě časem poputují do Eltonu.

 

Letecké mají strojek kal.96 a ten má jinak upevňovací otvory na číselník. Takže ciferník by na kal.68 nepasoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ajaj tak to tím pádem budu muset sehnat strojek 69. Takže strojek 68 je mimo hru, škoda.

 

Nene! Letecké mají strojek kal.96. Kal.68 a kal.69 a kal.64 mají upevnění ciferníku stejné. Ale prakticky všechny primky v automatu mají kal.96, jen PS2 mají kal.69, takže nebude těžké ho sehnat. No a rámeček strojku je stejný s kal.64 a kal.69.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nebyly to poljoty, ale pabědy (omlouvám se za mystifikaci, to sklíčko je uprostřed trochu vypouklé). Když už jsem v sekci bastlení, rozhodl jsem se upravit pouzdro PS2, odbrousil jsem na něm to, co mi na něm vadilo (ještě to není hotové, je to zatím nahrubo a jen z jedné strany, ve finále by mělo přijít znova nachromovat), použil jsem na to hodinky, které jsem koupil za stovku, nešly (už jdou)a byly v hrozném stavu. Čekám, že mě ukamenujete, že jsem zneuctil pouzdro...

post-10277-044649100 1285005531.jpg

post-10277-040423600 1285005548.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dneska konečně složil své vlastní Prim Diplomat. Kombinace mobilu, špatného osvětlení a mého fotoumění dává výsledek, kde hodinky vypadají hafo hůř než ve skutečnosti. Ne že by i tak byly nějak slavné :) Asi by jim pomohl řemínek, ale teďka už jsem líný jej nasazovat.

 

post-6998-032036200 1285013489.jpg

 

@orlando1

Tomu teda říkám pořádné bastlení! :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem si dneska konečně složil své vlastní Prim Diplomat. Kombinace mobilu, špatného osvětlení a mého fotoumění dává výsledek, kde hodinky vypadají hafo hůř než ve skutečnosti. Ne že by i tak byly nějak slavné :) Asi by jim pomohl řemínek, ale teďka už jsem líný jej nasazovat.

 

post-6998-032036200 1285013489.jpg

 

Hezké!

Ale jaképak bastlení? Možná poskladané z dílů, ale vše originální, tak jako z výroby - takže ne bastl, ale částečná renovace - a moc povedená. :smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za ocenění :-) V tom případě na ně dám asi řemínek a zkusím je nafotit trochu líp. Jinak přesně jak píšeš, poskládané z dílu. Jak moc je ale ciferník originální, to nevím. No každopádně mohu mít dobrý pocit, že už mám i svoje Diplomaty :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...