Přejít na obsah

Suunto Spartan Sport Wrist HR All Black


Doporučené příspěvky

Máš pravdu Aleši a proto o tom nepíšu jako o nedostatku konkrétních hodinek, ale o vlastnosti všech "Wrist HR" hodinek. Měl jsem možnost porovnat tyhle hodinky s náramkem od Garminu. Měl jsem na každé ruce jedno zařízení, v klidu bylo měření cca srovnatelné, ale za pohybu Suunto vedly, i když musí být správně utažené. Mně osobně to nehandicapuje, nemám tak vysoké požadavky a na celkový výsledek to nemá větší vliv. Kdybych vyšší požadavky měl, budu používat hrudní pás. Zpočátku se mi občas stalo, že jsem během aktivity mrknul na hodinky a bylo jasné, že zrovna tep neměří, ale podle grafu to bylo fakt krátkodobé, třeba pár sekund. Posunul jsem je, dotáhl řemínek víc než obvykle a bylo to OK. Časem jsem to vychytal tak, že už se to skoro nestává, jen když si zapomenu před aktivitou hodinky o díru dotáhnout a posunout. 

Jakou verzi hodinek jsi objednával?  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám konkrétní otázku k synchronizaci hodinek s mobilní aplikací. Dají se hodinky nějak synchronizovat s mobilní aplikací bez připojení hodinek k PC. Když tyto k PC připojím přes Suunto link cvičení se zobrazí i v mobilní aplikaci. Zatím jsem ale nezjistil, zda se dají nějak synchronizovat přes bluetooth přímo do mobilní aplikace. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jde to. Bohužel, u mého minulého telefonu LG G2 to nefungovalo, ale přítelkyni u Samsungu S6 ano, ona hodinky ani s PC nesynchronizuje, jen když je aktualizace SW hodinek, jinak vše synchronizuje s aplikací v mobilu. Teď mám LG G6 a funguje všechno, i když přiznám, že už nevím jak první spárování probíhalo, ale asi to nebylo nic složitého, je možné, že mi to tenkrát i dělala sama přítelkyně, protože to měla najeté. Teď, když spustím aplikaci, tak v pravé horní části obrazovky je symbol hodinek. Když na něj kliknu, proběhne synchronizace a mj. se objeví i menu, třeba nastavení hodinek přímo z aplikace (jazyk, jas, jednotky apod.). Teď jsem se na to koukal a je tam i nastavení oznámení událostí z mobilu na hodinkách, kde je možné nastavit oznámení snad ze všech aplikací v mobilu, mj. jsem teď zapnul i oznámení z barometru, tak uvidíme. Mj. mi na LG G2 nefungovalo vytváření video animací z aktivit, na LG G6 už to jde také...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Opět po delší době doplním. Suunta se stala mými nejnošenějšími hodinkami nejen na sport, další volnočasové aktivity ale i do práce, jen na jednání a služební cesty, kde se vyžaduje formálnější dress code, si beru něco mechanického. Ale bez mučení přiznám, že Suunta mi téměř 100% vyhovují a hlavně na notifikace z mobilu jsem si strašně zvyknul. Spárování hodinek s mobilem funguje minimálně na 10 metrů i v uzavřené budově a když nechám telefon v kanceláři na stole a jdu do jiného oddělení, stále vím co se děje a tuhle jsem i běžel k sobě pro mobil, protože mi někdo volal... Prostě návyková věc, aspoň pro mne.

 

Včera jsem stáhnul poslední verzi software 2.0.42, byla k mání už od května. Suunto aktualizuje software každých pár měsíců a musím říct, že zatím každá z aktualizací byla k lepšímu, i když na některé věci je třeba si zvyknout. Třeba minulé aktualizace doplnily monitoring spánku či zóny tepových frekvencí, tahle poslední trochu rozšířila počet některých stránek/obrazovek pod obrazovkou vlastních hodin i do stran, takže mi to trochu připomíná rozmístění místností v domě, kde chodím z patra do patra a odbočuji doleva či doprava k jednotlivým místnostem, ale v tomhle je opravdu skvělý dotykový displej, který mi vnuknul tohle srovnání, protože odstrkování obrazovek nahoru/dolů a doleva/doprava mi pocitově zjednodušuje orientaci v domě Suunto. Obrazovek je víc, ale informací také, i když postrádám 10-timinutový graf tepové frekvence, což je pro někoho užitečná věc, protože graf za posledních 12 hodin je na krátkodobé sledování příliš hrubý. Na druhou stranu přibyla skvělá věc a to uchovávání notifikačních oznámení z mobilu (maily, kalendář, úkoly, Facebook, Messenger, počasí atd.). Doteď se na obrazovce objevilo příslušné oznámení a zůstalo tam asi 30 sekund. Pak zmizelo bylo prostě pryč, takže pokud jste zrovna nekoukali na hodinky či nezaznamenali vibraci na zápěstí (ta je jednorázová a krátká, s výjimkou příchozího hovoru), na událost jste přišli až někdy při procházení mobilu. Teď přibyla stránka se seznamem posledních notifikací, nevím, kolik se jich tam vejde a jak dlouho zůstávají, ale v tuto chvíli jich mám 9 a nejstarší je 14 hodin stará - počasí, upozornění na narozeniny kamaráda, upozornění z příspěvky z FB a že se chce pan XY připojit ke skupině, kterou spravuji apod.  Takže až na ten minut TF za posledních 10 minut dobrý...

 

Na začátku jsem psal, že Suunta mi vyhovují téměř na 100%. To téměř znamená jedinou oblast a tou je létání. I v letadle Suunta používám, obvykle k záznamu trasy, ale jinak nenabízejí žádnou leteckou funkci či databázi. A tak je možné, že Suunta dostanou kamaráda ze sousední stáje značky Garmin, která nabízí mapový model chytrých sportovních hodinek, zaměřený na létání. Garmin sice nemá dotykový displej, má ho dokonce menší než Suunto při celkově větších rozměrech i hmotnosti hodinek (majitelé Garminů vám řeknou "pche, to není žádný handicap", ale on si každý chválí to svoje a upřímně, proti Suuntu je to poměrně velké mínus) , ale v něčem má zase navrch, v tomto případě barometr, mapy, mapová navigace, letecké funkce, letecké databáze, meteoradar apod. No uvidíme, třeba mi nebudou sedět, ale pokud ano, budete se moci časem těšit na co nejobjektivnější srovnání obou modelů...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

MPD - přešel jsem ke Garminu. Důvod je ale trochu jiný než že by mi na sport Garmin lépe vyhovoval, spíš naopak. K Suuntu jsem dokoupil Garmin D2 Charlie, což je letecká mutace Fenix 5X, obsahující letecké databáze, mapy, další funkce, které se mi při létání hodí a hlavně mají barometr, což má Suunta neměla, to až verze Baro, ale ani ta nemá mapy. Suunto jsem si nějakou dobu nechával na koloběžku a motorku, ale po nějaké době jsem zjistil, že těch příležitostí je málo a tak jsem je nakonec prodal a koupil na motorku jen náramek s GPS. Suunta ale stále mají další 2 členové rodiny a jsou s nimi spokojeni. Co se týká srovnání s Garminem, dotykový a současně větší displej Suunta je rozhodně lepší, Suunto je také uživatelsky příjemnější, lépe se ovládají, s jednodušším prostředím a vychytanějšími funkcemi pro úsporu energie, proto se jejich výdrž, i přes dotykový displej, až tak moc od Garminu neliší. Jsou lehčí, nižší, vejdou se pod rukáv motobundy a lépe mi seděly na ruce. Jsou to prostě nekompromisní sportovní hodinky, myslím že pro sport domyšlené, Finové to umí a mají s nimi zkušenosti. Garminy vedou v dalších funkcích, které Suunto nemají, trochu lépe mi u nich fungují notifikace a stabilita spojení s mobilem, lepší mi přijde mobilní aplikace, mají mapy atd. No a pro zajímavost, na denní nošení a hlavně do práce (kancelářské prostředí) jsem si koupil ještě Samsung Galaxy Watch, větší verzi 46 mm. Nejsou to zdaleka primárně sportovní hodinky, i když spousta lidí si je kvůli tomu kupuje a pak jsou často zklamáni, jsou to opravdu chytré hodinky, z této trojice, se kterou mám zkušenost, "nejchytřejší" a nejvíc společenské. Perfektně fungují notifikace, z hodinek se dá telefonovat, odpovídat na maily či SMS, dobře fungují i další kancelářské aplikace jako kalendář, kontakty či úkoly, které lze navíc přes mobil synchronizovat s Microsoft Outlook, což je pro mne zajímavé. Nemají mapy ani navigaci, ale dá se to stáhnout jako aplikace, stejně jako spousta dalších aplikací nebo třeba i ciferníků, Amoled displej nemá chybu, ovládání je jednodušší než Garmin i když ne tak jednoduché jako Suunto. Nevýhodou je menší odolnost, výdrž 3-4 dny, nelíbí se mi moc systém dvou mobilních aplikací, v uživatelském prostředí je pár věcí, které by se asi daly vylepšit a jak jsem řekl, kupovat je primárně kvůli sportu a volnočasovým aktivitám je myslím blbost. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...