Přejít na obsah

První automatické hodinky


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny zdejší uživatele. Jsem zde zcela nový a přiznám se, že se v problematice hodinek příliš neorientuji. Doposud denně používám Casio Chronograph EF-507. Jsou to quartz hodinky, dostal jsem je k maturitě a už 10 let mi spolehlivě slouží. 

 

Teď se mi blíží doktorské promoce a zakončení studia a při té příležitosti bych rád vybral nějaké kvalitní automatické hodinky. Chci automaty, protože se mi líbí jejich filozofie. Rád bych nosil na ruce hodinky, které prošly staletým vývojem a zdokonalováním a i v dnešní "elektrizované" době dokážou nabídnout spolehlivé měření času bez baterií a elektronických obvodů. Takové hodinky jsou de fakto malým uměleckým a technickým dílem, ozdobou každého pořádného chlapa. 

 

Cenově se bavíme o hladině 15-20 tisíc, budou to moje první automaty, a tak se budeme držet raději při zemi. Chtěl bych hodinky nové, protože prodávat je nebudu a chtěl bych, aby mi připomínaly toto životní období. Vzhledově se mi líbí hodinky decentní, bez nějakých výstředností. Nemám žádného vyloženého favorita, ale díval jsem se na produkci naší české značky Prim - děda totiž jedny automaty této značky nosil co si ho pamatuju, a tak nějak ve mě ta značka oživila vzpomínky. Taky se mi líbí, že je to česká výroba, jsem tak trochu patriot. 

 

Díky za Vaše rady a názory. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Ono je to jednoduchý. Jakmile tě něco chytí za srdíčko tak si je kup a neřeš cenu. Ono je lepší dát 1x100k a mít skvělý definitivky jak dát 5x20 a nebýt spokojený. Jinak bacha na PRIM z čínské provenijence MPM . Český najdeš na prim.cz  Hodně štěstí při výběru

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cuper, supr rada. Tak si kup, Pavle, třeba AP Royal Oak, ušetříš spoustu peněz. Tyvoe:)

 Z těch dostupnějších značek mi furt nejlíp vychází Hamilton, případně nějaký zlevněný Mido třeba.

 Jo a ty hnusný čínský Primky, na který si dal odkaz, si nekupuj..

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je to jednoduchý. Jakmile tě něco chytí za srdíčko tak si je kup a neřeš cenu. Ono je lepší dát 1x100k a mít skvělý definitivky jak dát 5x20 a nebýt spokojený. Jinak bacha na PRIM z čínské provenijence MPM . Český najdeš na prim.cz  Hodně štěstí při výběru

 

 

A co třeba tohle: http://prim-hodinky.cz/panske/ProductList/390

 

Na obrázku vypadá pěkně a líbí se mi :-) 

Četls co ti napsal kolega shora? Jinak sorry, ale jsou hnusný.

Upraveno uživatelem warann
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim MPM bych po technické stránce úplně neodsuzoval, protože automaty mají vesměs osvědčené kalibry Miyota 8215, 82S7 (někdy ale mají i čínský SG, tomu se asi vyhnout). Problém u Prim MPM je pak rozhodně cena, protože za ty peníze si můžu v automatu koupit přímo Citizen se stejným kalibrem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady, Hamiltony Khaky se mi líbí. Jenom škoda, že to není evropská produkce, ale ono je to asi jedno. Už druhý den jsem do půl noci četl nějaké informace o mechanických hodinkách a tak nějak mě to nejspíš začíná pohlcovat! Nejsem si ale jistý, jestli je to dobře, protože takto se do toho zamotám a výběr bude potom o to složitější. 

 

Kromě Hamiltonů se mi líbí třeba i Tissot. Ty Primky jsou nejspíš pasé, na české nemám a číny nechci. 

 

Kde v Brně mají velký výběr hodinek prosím? Nejlepší je stejně se podívat na živo... 

 

Stejně ještě nevím, jestli chci klasické hodinky nebo chronografy - je pravda, že stopky využívám docela často... 

Upraveno uživatelem Pavel87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde v Brně mají velký výběr hodinek prosím? Nejlepší je stejně se podívat na živo...

 

Na výlete vo Viedni :)

 

Stejně ještě nevím, jestli chci klasické hodinky nebo chronografy - je pravda, že stopky využívám docela často...

 

Chrono sa Ti bude hľadať do 20k ťažko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si zahraju na kolovratek, protoze jsem to tady psal castejc ve vice vlaknech.

Hodinky k promoci vybirat zasadne decentni a nadcasovy design, protoze jakozto darek nebo pripominka neceho vyznamneho jsou pak ty hodinky neprodejne a neni nic horsiho, nez kdyz clovek takto vybere spatne nejaky designovy nesmysl. Jelikoz pises, ze te to zacina pohlcovat, tak v konecnem dusledku asi nezustane pak u jednech. Vykaslal bych se ted na chrono a mrkl bych radsi na klasicke Seiko SARB 033 nebo 035, dle preference barvy cifru. Nadcasova nestarnouci klasika, bohate cenove v limitu a urcite toho nebudes litovat a muzes se pak dal klidne rozhlizet. Pokud bys chtel jeste neco vic povedeneho, tak pak se daji najit vyssi modely, tusim je to SARX035 nebo 047.

Od Hamiltonu se mi ted zalibil model Intramatic 38mm, taky parada. Nebo bys do dvacky uz dosahl treba na neco od Junghansu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja si zahraju na kolovratek, protoze jsem to tady psal castejc ve vice vlaknech.

Hodinky k promoci vybirat zasadne decentni a nadcasovy design, protoze jakozto darek nebo pripominka neceho vyznamneho jsou pak ty hodinky neprodejne a neni nic horsiho, nez kdyz clovek takto vybere spatne nejaky designovy nesmysl. Jelikoz pises, ze te to zacina pohlcovat, tak v konecnem dusledku asi nezustane pak u jednech. Vykaslal bych se ted na chrono a mrkl bych radsi na klasicke Seiko SARB 033 nebo 035, dle preference barvy cifru. Nadcasova nestarnouci klasika, bohate cenove v limitu a urcite toho nebudes litovat a muzes se pak dal klidne rozhlizet. Pokud bys chtel jeste neco vic povedeneho, tak pak se daji najit vyssi modely, tusim je to SARX035 nebo 047.

Od Hamiltonu se mi ted zalibil model Intramatic 38mm, taky parada. Nebo bys do dvacky uz dosahl treba na neco od Junghansu.

 

Děkuji za radu. Ta Seika jsou super, líbí se mi na nich ocelový tah. Naopak SARX047 v modré barvě s hnědým koženým řemínkem jsou taky super! :-) A nebo jsem se teď zakoukal ještě do těchto https://www.chronoshop.cz/steinhart-military/steinhart-military-42-automatic

 

Ještě by mě zajímalo, jak určit tu správnou velikost hodinek? Je mi jasné, že dneska každý na ruce nosí orloj, aby ukázal, že na to má. To tak nějak úplně nechci. Někde jsem se dočetl, že správný velikost hodinek cca odpovídá odmocnině z obvodu zápěstí x 10. Mám obvod zápěstí 19 cm, takže to vychází na cca 43.5 mm a to už mi přijde hodně... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...