Přejít na obsah

První automatické hodinky


Doporučené příspěvky

A co zkusin např. deep Blue nebo HELM? Dávají tam buď ETA, Sellita nebo Seiko.

 

To bych nedělal, Deep Blue jsou sice krásné hodinky (mně se líbí dost), ale s ETA strojky už jdou přes 20k a je to pořád Made in Hong Kong. Navíc dělají prakticky jen potápky a mám pocit, že Pavel chtěl spíš univerzály...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 62
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V pohode, diky za odkaz, vypadají zajímavě. Potapkam se nebranim, momentalne jsem zakoukany do Wardu a cekam na září na slevu.

 

Asi mam nejakou slabou chvilku a tak premyslim, proc hned davat 20 papiru za prvni poradne hodinky? Pecejenon je to pro me dost penez (chapu, ze za hodinky se davaji i daleko horentnejsi sumy, ale momentalne je to pro me dost). A hlavne, neprijdu tim o tu radost z lepsich hodinek? To nadseni ze safiru pri vzpomince na hardlex, fascinace nad plynulosti 4 Hz strojku ve srovnani s 3 Hz, presnost dokonalejsich strojku??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No... ze své zkušenosti bych řekl, že ne. Já jsem minimálně tu dvacku vyházel za nesmyslné hodinky (několik číňanů a rusáků, např.), které mě uspokojily na několik týdnů, ale pak to pokračovalo na novo. Myslím, že dost ušetříš, když si koupíš rovnou pořádné. S hodinkami za 20k se dá nějaký čas vydržet :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak nakonec se nejspíš budu rozhodovat mezi Steinhart Military 42 automatic a Christopher Ward C5 malvern automatic MkIII. 

 

Co byste řekli, které hodinky jsou vhodnější na denní nošení? Nejspíš ty Štajny, co? Jenomže mě se snad i víc líbí Wardy, ach jo... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Plánuju je nosit denně do práce, ke košili k tričku... Velikost 39 mm by měla být v pohodě, dnes jsem si zkoušel 40 mm Hamiltony a bylo to v pohodě...

 

To rozhodování mě zabije, Štajny se mi stejně zdají být na denní nošení vhodnější, Wardy jsou takové příliš formální. Ovšem pravda je ta, že K Wardum mě to prostě nějak vic táhne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před dvěma lety jsem tu hledal inspiraci pro první mechaniky k pětadvacetinám, tehdy jsem koupil Steinharty B-Uhr 44 a dodnes proklínám den kdy jsem sem vlezl. Už mám sedmery... já vůl... :D

Tyhle by se ti nelíbily? Hezký univerzální: https://www.jomashop.com/certina-watch-c006-407-16-051-00.html

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dělám si srandu, samozřejmě, že jsem tím pohlcený. 

 

Nakonec to tedy budou nejspíš ty Wardy na tom kovovém náramku, ještě váhám nad bílým a modrým ciferníkem... 

 

Ten modrý má sunburst efekt, jak jsem pochopil. Ale bílý je zase univerzálnější a má taky modrou ručky (škoda, že nemá i barevnou vteřinovku). Ten bílý ciferník ale nemá sunburst efekt, což by se mohlo hodit vhledem k tomu, že antireflex dle recenzí není nic moc... Nebo se mýlím? 

 

Edit: o těchle Certinách vím, děkuji za tip, ale mnou diskutované hodinky jsou mi sympatičtější :-)

Upraveno uživatelem Pavel87
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Member.

  Taky jsem zrovna zvažoval dražší hodinky. Automaty jsou krásné, ale bál jsem se, jak se budu vyrovnávat s nepřesností chodu, takže jsem raději zvolil solární pohon (Seiko - viz fotka) a jsem rád. Než koupíš, zjisti si jak je to s přesností a zvaž, jestli tě nebude štvát je neustále štelovat v době, kdy jsi mohl mít absolutně přesné řízené rádiem, nebo GPS.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím Member.

  Taky jsem zrovna zvažoval dražší hodinky. Automaty jsou krásné, ale bál jsem se, jak se budu vyrovnávat s nepřesností chodu, takže jsem raději zvolil solární pohon (Seiko - viz fotka) a jsem rád. Než koupíš, zjisti si jak je to s přesností a zvaž, jestli tě nebude štvát je neustále štelovat v době, kdy jsi mohl mít absolutně přesné řízené rádiem, nebo GPS.  

Je rozhodnutý si zadovazit automaty, ci uz z filozofickeho alebo konstrukcneho hladiska, tak nechapem, preco by mal ist do niecoho ineho.

Upraveno uživatelem bocko
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No přesně, chce klasický automaty- viz jeho první příspěvek.

Přesnost hodinek je super věc, ale.., přiznejme si, kdo potřebuje honit vteřiny, nevím, já měřím svůj čas na minuty, jednou za týden-14 dní to sešteluju a je to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...