Přejít na obsah

Automat vs. Quartz


Doporučené příspěvky

Na kůži je tam mají, a myslím že to nebude něco co by nešlo sehnat třeba časem. Nicméně už jsem to psal, sice mám nastíněný určitý směr, ale nespokojím se jen tak s něčím, možná trošku nevím co chci. Desing by určitě měl být jednoduchý a účelný, ale rozhodně ne co nejjednodušší co to půjde, naproti tomu by měl být co možná nejčistší bez něčeho rušivého (čemuž se ale naprosto vymykají ty Bally, ač aktuálně vedou žebříček).

Každopádně už jsem se aspoň ujistil, že s automaty neudělám chybu a snad se toho ani nemusím bát. Ale to se uvidí až časem, po jejich pořízení a delším nošení, jestli to nebyla chyba. Proto i tak trochu pořád přemýšlím jestli to nezkusit "nanečisto".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 75
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

No, kdo nic nedělá, nic nezkazí :-) Je jasný, že každej má trochu jinej vkus a to hledání je vždycky nejlepší. Nicméně, už jsem to tu někde psal, kdo chce plavat, musí skočit do vody. Takže to prostě chce v jednu chvíli rozseknout a uvidí se. Samozřejmě nejlepší je láska na první pohled a spontánní nákup (teď fakt nepíšu o Festině), i to se stává.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám takový pocit, že to rozšťípnutí přišlo s Ball Engineer Master II Aviator, jen si to možná ještě pořád nechci připustit. Všechny ostatní hodinky z mého výběru jsou si až moc podobné, skoro bych řekl, že vždycky splňují tak 90% toho co chci. Ty Bally jsou úplně jiný, vzhledově splňují snad jen tu čistotu desingu, nejsou přeplácané, jinak nesedí nic z toho co bych chtěl. Ale možná proto z nich mám pocit, že u nich neudělám chybu, že do měsíce nebudu litovat, že jsem si nekoupil "ty druhé". Mimo to mě upoutal i příběh, historie a tak, no a jak někdo trefně zmínil, mašinfíra prostě musí mít Bally.

 

Teď už jen otázka kde k nim přijít, v Jihlavě v Tovysu mi je neobjenají, ale klidně si pro ně pojedu někam, to není problém. Ale to už asi prohledám příslušné vlákno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za OT ale kdyz byla rec o Ronde me furt nedochazi kdyz je tak spatna proc se dava do rady vojenskych hodinek ktere projdou MilSpec normami i s ni.Prece kdyby to byl takovy smejd tak ji nebudou montovat do hodinek urcenych do situaci kdy presny cas doslova rozhoduje o zivotech.Nebo tam jde nejaka top quality rada mimo civilni trh?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sorry za OT ale kdyz byla rec o Ronde me furt nedochazi kdyz je tak spatna proc se dava do rady vojenskych hodinek ktere projdou MilSpec normami i s ni.Prece kdyby to byl takovy smejd tak ji nebudou montovat do hodinek urcenych do situaci kdy presny cas doslova rozhoduje o zivotech.Nebo tam jde nejaka top quality rada mimo civilni trh?

Myslím, že do většiny hodinek mimo MIL-Specs jdou kalibry Ronda Swiss Parts 1 Jewel, sem tam Ronda Swiss Made s více kameny, kdežto do MIL-Specs jdou odzkoušené swiss made.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jaký je vlastně rozdím mezi T100 a T25? Nějak jsem nic nikde nenašel (třeba špatně hledám). Teda krom toho že T100 jsem našel vždycky s těmi obřími indexy, a T25 i v provedení s vepsanými minutami které se mi líbí.

Jinak nákupu v zahraničí bych se rád vyhnul, už jen proto že si pro hodinky nejsem pak schopen dojet osobně, a posílání se trochu bojím. Další proč bych je chtěl kupovat spíš u nás je to, že přecejen jsou o něco větší než jsem původně měl představu, tak abych to ještě na ruce unesl.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli hodinky na mašinku, tak rozhodně Bally. Mají serie trainmaster, conductor a dokonce oficiální railroad. Ale jako one watch guy bych upřednostnil GMT Aviatory se šroubovací korunkou, WR100, safírem, shock rezistencí a zejména v tvém případě vhodnou zvýšenou magnetickou rezistencí 4.800A/m, což nevím, jestli je dost do lokomotivy. Kromě toho mají tritiové trubice k osvětlení.

http://www.ballwatch.com/global/en/collections/engineer-master-ii---6/aviator-gmt---gm1086c-l1-bk---336.html

U nás je má Pohanka v Brně a jsou v limitu.

Já jen, že jsem o tom psal už na první straně, no dobře GMT ne ... :clap:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To T100 a T25 mě vůbec nenapadlo směřovat k Tritiu, děkuju za osvětu. Nicméně ty T100 asi skutečně budou pouze ty s velkými indexy a bez minut, takže stejně asi půjdou mimo mě.

V každém případě se na ně dřív nebo později musím jet někam podívat, aspoň abych získal představu. Pořád se vcelku dost bojím té velikosti, 46mm není málo, a při mé ruce je to možná až moc. Ale to se uvidí až naživo.

 

Jethro: Já vím, psal jsi to, nicméně tím byl dán prvotní impuls, a myšlenka musela dozrát. Ale právě kvůli té velikosti ještě pořád není vyhráno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po letech...

Čas pokročil, vlastně ho docela dost uplynulo, skoro se až nechce věřit. Jednu dobu jsem si myslel, že už se k novým hodinkám nedostanu, a Casia (aktuálně 15 let staré) zůstanou na ruce na věky. Postupně do toho vždycky něco vlezlo, hned první odložení vybírání a nákupu přišlo kvůli rozštípanému autu, například.

Letos na jaře přišel určitý zlom, rychlé probrání možností, a nakonec prohlédnutí na vlastní oči a nákup. Je až s podivem jak moc zůstal těch 6 let výběr stejný, a přitom jak moc se ulehčil. Bally jsem se slzou v oku musel vyřadit, tentokrát byla cena větším limitem než dřív. Zato se našly např. Certiny DS-8 a spousta Hamiltonek, nesoustředil jsem je výhradně na kovové tahy, a výběr byl tak nějak jistější.

Do finále se nakonec probojovaly jen Hamiltony hned z prvního příspěvku, a pak nenápadné Jazzmastery na které odkazoval Geometr v příspěvku:

A po vyzkoušení na ruce to právě ty Jazzmastery vyhrály, mám je teda s koženým páskem, ale kovový je už objednaný, tak snad brzy budou přesně tak jak jsem si je vysnil.

 

 

_20230512_193140.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@TTmili gratulujem ku novému kúsku a aj keď cesta k nemu bola parádne dlhá, verím, že radosť budú robiť ešte dlhšie. Je evidentné, že tie hodinky ti sú súdené, keď ťa to ani po tak dlhej dobe neprešlo 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...