Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 323
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

  • po 3 týdnech...

Dnes jsem strávil zase nějaký čas na lešení a budeme některá čísla opravovat. Přeměřil jsem to, rozkreslil, ohnul polos na správný úhel. Když člověk ví už o co jde a ví, jak to má vypadat, tak to jde mnohem rychleji.

Prostě čísla kolem dvanáctky jsou vždycky nahusto a nikdy to nevychází rovnoměrně do obloučku.

Renovátoři ze mě asi nebudou mít radost, ale když to má chodit dobře a je to minimálně na několik desetiletí...  :)

post-24539-0-41765800-1569573651_thumb.jpg

post-24539-0-77678200-1569573658_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se do toho pustil jeden řemeslník a má skoro proškrabáno. Ještě zapravit špatná čísla. To byl fofr. Tak jsme pokecali na na dané téma a bylo vidět, že ho baví řemeslo. Fakt z toho mám dobrý pocit a doufám, že půjdou dobře.

post-24539-0-95701900-1569581531_thumb.jpg

post-24539-0-19760500-1569581538_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Žena sice nosí jen jedny náramkové hodinky, za to by ale chtěla na zahradu sluneční hodinky na sloupku. Líbí se jí třeba tyto bronzovky. Nemá ještě někdo nějaký jiný typ? Pokud by v ceně byl i sloupek, tak by to bylo příjemný, alespoň bych nemusel shánět někoho, kdo jej udělá, já jsem na to levý.

post-23487-0-46412500-1576951953_thumb.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechci uplne delat reklamu, snad mi bude odpusteno, nedavno jsem koukal, ze v nemeckem Heliosu docela dost rozsirili nabidku, treba najdes i neco za rozumnou cenu... :-/

 

https://www.helios-sonnenuhren.de/en/chronos-precision-sundial

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 4 týdnech...

Kluci, nádhera, nedávno jsem musel učit kluka doma fyziku (:D tak jako všichni, nicméně kvůli synově zdravotnímu problému učím stále a stále budu ), a ve fyzice bylo tématem měření času. No a znáte to, drápkem se chytíš. Ani jsem netušil, že to téma tu je, pročítám a pročítám. Už vím, že jedny hodiny na zahradu prostě přijdou. To by bylo, abych já chronomagor, je neměl...Moc díky všem, co už sem psali a od kterých budu teď čerpat...Doufám, že vám nebude vadit, když se občas zeptám....Do roka je prostě na tý zahradě musím mít...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Hezky, tohle už je solidní formát.

Já už jsem si zkusil malování štětcem na fasádu a udržet rovnou neroztřesenou linku je pro mě nadlidskej úkol. Zajímalo by mě, jakej maj (kromě vrozenejch dispozic) písmomalíři grif...

Btw už se ví, jak to bude s tím celoročním časem? Furt vyčkávám a ten šroub ve zdi mě rozčiluje :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 1 hodinou, Wanderer napsal:

Tak jsem trochu pokročil, už to začíná i ukazovat. 🙂

To se mi líbí, jak se sluneční hodiny rozmáhají. :thumbsup_anim: 

 

před 7 minutami, martar napsal:

Já už jsem si zkusil malování štětcem na fasádu a udržet rovnou neroztřesenou linku je pro mě nadlidskej úkol. Zajímalo by mě, jakej maj (kromě vrozenejch dispozic) písmomalíři grif...

Btw už se ví, jak to bude s tím celoročním časem? Furt vyčkávám a ten šroub ve zdi mě rozčiluje :)

Si udělej masku páskou ;)  

A když máš ve zdi šroub, tak není co řešit. Budeš to dvakrát ročně nařizovat :D 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To by v tý fasádě ten šroub dlouho nevydržel :) Popravdě, než začali blbnout se změnama leta zavedenýho systému SEČ/SELČ, měl jsem to už vymyšlený - šroub by pevně držel konickou základnu s přesně vetknutou tyčí, a základna by umožňovala rotaci s aretací ve dvou polohách. Takže korekce by byla rychlá a jednoduchá. Teď holt čekám, protože proč se mastit se složitou základnou, když má být jeden čas.

Maskovací páska funguje dobře na hladkěm povrchu. Na hrubozrnné omítce už takovou výhrou není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 35 minutami, orol napsal:

To se mi líbí, jak se sluneční hodiny rozmáhají. :thumbsup_anim: 

Se snažím, co to jde. 😄

 

Martar: základní předpoklady jsou kvalitní štětce, dobře namíchaná barva a samozřejmě pevná ruka. 🙂

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...