Přejít na obsah

Breitling Aerospace Avantage black&white


Lamiczka

Doporučené příspěvky

Black & White sourozenci Breitling Aerospace Avantage E79362

 

Před cca 3 měsíci jsem koupil zde na fóru svoje první baterkáče a zároveň první Breitlingy - černé Aerospace. Byly to hodinky, po kterých jsem dlouho koukal, protože jsem chtěl vyzkoušet nějaké anadigi a byť jsem v začátcích svého chronobundusu myslel, že cokoliv od této značky je na mě moc kolotoč, poslední dobou jsem jim začal přicházet na chuť.

 

Pokud někoho zajímala historie modelu Aerospace, doporučuju mrknout například na toto vlákno na WUS

 

post-26116-0-91485800-1498897911_thumb.jpg

 

První seznámení

 

Hned když jsem vzal hodinky poprvé na ruku, tak mě překvapila jejich váha, tím spíš, že jsem si pro ně přišel na ruce s Orange Monstrama na watchadoo (kdo někdy zkusil, asi chápe). Byť jsem věděl, že jsou hodinky z titanu, byl jsem zvyklý na trochu větší váhu podobných hodinek, takže jednoznačně palec nahoru.

 

Ovládání hodinek jsem dopředu neznal a byť jsem tušil, jaké mají funkce, nebyl jsem schopen se v nich ze startu vyznat. Naštěstí stačilo 5 minut s manuálem a bylo vyřešeno. Ovládání je jednoduché a po pochopení základních funkcí korunky (otočení, rychlé otočení, stlačení, vytažení) i celkově intuitivní.

 

Dalším oříškem bylo prodloužení tahu. Díky šikmým dílkům a dvěma šroubkům na dílek je to trochu hlavolam. Zatím asi nejhorší tah na úpravu délky, co jsem na hodinkách měl, nicméně jsem to zvládl už u stolu hned po koupi.

 

Když jsem s hodinkama přišel domů, tak ze všech, co jsem zatím vystřídal, slavily asi největší úspěch. Dokonce až takový, že žena naznala, že by časem nějaký Béčka na ruku taky chtěla. To je i důvod, že se mi tato sourozenecká dvojice doma sešla. V prodejním vlákně tu nějakou dobu byly ty stejné hodinky i v bílé verzi, tak jsem je vzal s vidinou černobílé dvojičky ona a on :)

 

post-26116-0-94689000-1498897852_thumb.jpg

 

3 měsíce na ruce

Od doby, co jsem Aerospacy pořídil, tak jsem na ruku moc jiných hodinek nevzal. Spíš větrám jiné kousky z hodinkovnice při lepších příležitostech. Z těchto se tak staly každodenní "pracovní" hodinky - jak tu už o nich kdysi napsal wizard-ov, jsou to ideální hodinky na lítačku :)

 

Důvodů pro to je hned několik. Do současné chvíle jsem měl 99% mechanických hodinek, vyjímku tvoří jen ladičky, které v létě nemůžu moc nosit skrz kratší tah. Přesnost hodinek a nepotřeba jejich natahování jsou pro každodenní používání značnou výhodou, takže lenost vyhrála. Hodně jsem si taky zvykl na další funkce. Přestal jsem používat úplně budík na telefonu a jsem schopen se pohodlně vzbudit jen hodinkama. Odpočet a stopky hojně používám při vaření i v práci, pokud je třeba. Podsvícení displayů je pro změnu fajn v noci, protože nad ránem už hodinky nesvítí a tak je nepřečtu.

 

Jelikož žena nakonec naznala, že černé se jí líbí víc a na její ruku jsou hodinky moc velké, dostává se mi možnost střídat barvy, takže mám i srovnání. Osobně mi víc sedí černá varianta skrz lepší čitelnost, hlavně na sluníčku - kontrast stříbrných ruček na černém podkladu je holt větší. Nicméně i bílé mají něco do sebe, především se mi zalíbilo, jak vyniknou displaye v cifru hodinek.

 

Zpracování

Jako je u Breitling již zvykem, je kvalita zpracování hodinek na vysoké úrovni. Všechno lícuje a sedí, povrchová úprava je parádní, nejvíc vyniká asi na lunetě, kde se střídají leštěné, broušené a pískované plochy.

 

Drobnou nevýhodu v tom pro někoho může být měkkost titanu, který rychle chytá škrábance, ale díky tomu není problém mu znova vrátit povrch. Hodinky už mají skoro 10 let a pořád vypadají k světu, byť svoje šrámy mají. Hlavně ty bílé, u kterých někdo hodně škrábl lunetu. Naštěstí to při běžném nošení člověka moc neirituje. Jsou to hodinky z řady Professional a ne leštěnky, takže s tím, že něco chytnou se počítá a titan je k tomu barvou a strukturou i tolerantní...

 

Pro oko detailisty bývá kritické lícování ruček, protože se minutovka nepohybuje plynule, ale skáče každých 30s o půl dílku. U velké části hodinek je vidět, že jsou nasazeny maličko nepřesně, takže minutovka neskáče přesně po indexech, je to ale celkem rozšířený neduh, což mě u Breitlingu popravdě překvapuje. V tomto by u mechaniky nebyl problém a nepřišel jsem na to, jestli to lze korigovat nastavením u tohoto kalibru.

 

Zajímavý detail je přepočtová stupnice na zadním dýnku hodinek, která je určená pro piloty. Osobně jsem ji použil jen jednou a to ještě tak trochu demonstrativně - google by byl v tu chvíli rychlejší.

 

post-26116-0-66348400-1498897903_thumb.jpg

 

Pár dat

  • anadigi superquartz kalibr B79 (COSC) - jde o modifikovanou ETA 988.352
  • rozměry -  průměr 42mm, tloušťka 10,4mm, stěžejky 22mm
  • váha - samotné hodinky 38g, na tahu 90g
  • funkce - čas (analogově hodiny a minuty, vteřinovka skáče po 30s, digitálně H:M:S), den, datum, stopky, odpočet, budík, GMT, minutová repetice
  • výroba v letech 2007-2013

 

Plusy

  • váha - samotné hodinky mají nějakých 38g i s tahem dohromady cca 90g
  • přehlednost - hlavně černá verze je dobře kontrastní a dobře se odečítá čas, oproti jiným Breitlingům nemají tak přeplácaný cifr
  • funkce - až na repetici používám pravidelně všechny
  • kvalita zpracování
  • díky tvaru nožek dobře sedí na ruce

Mínusy

  • titan se neskutečně rychle a rád ošoupává, takže hodinky chytají vlásečnice dost rychle. Naštěstí ale jde díky této vlastnosti i rychle pořešit houbičkou na nádobí
  • pro mě osobně MI těchto hodinek - na ruce si jich všimne víc lidí jako Rolexů a všichni je řeší

 

Jako samostatný bod bych viděl ovládání korunkou - někdo ho bude brát jako plus, někdo jako mínus. Pro mě osobně jednoznačně plus, líbí se mi čistota pouzdra bez dalších tlačítek, ale chvíli trvá si zvyknout. Jediná krkolomná věc je posun času o hodinu (rychlé otočení), která chce grif.

 

post-26116-0-19188100-1498897832_thumb.jpg

post-26116-0-52885100-1498897842_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Lamiczka
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Musím se vším souhlasit, mám i B50 a B55 , prostě takové lepší digi. Titan je naopak super, není na tom nic vidět a když už, dá se vyleštit.

 

Celá tahle řada od EVO přes B55,B50 až po Emergency je povedená. Jak funkčně tak zpracováním. 

 

post-14379-0-71365700-1498900976_thumb.jpg

Upraveno uživatelem ava
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro oko detailisty bývá kritické lícování ruček, protože se minutovka nepohybuje plynule, ale skáče každých 30s o půl dílku. U velké části hodinek je vidět, že jsou nasazeny maličko nepřesně, takže minutovka neskáče přesně po indexech, je to ale celkem rozšířený neduh, což mě u Breitlingu popravdě překvapuje. V tomto by u mechaniky nebyl problém a nepřišel jsem na to, jestli to lze korigovat nastavením u tohoto kalibru.

 

 

V menu nastavení je položka CAL, kalibrace a jde nastavení poměrně přesně zkalibrovat, dokonce může hlavní cifr ukazovat naprosto jiný čas, než digi. (nemyslím teď čas UTC)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ava: díky za radu, někde jsem to v manuálu právě tuším viděl, nepodařilo se mi k tomu tehdy dostat, navíc mi přišlo, že to je právě synchronizace analogu a digitálu a ne mikroregulace ručičky. Zkusím to znova a snad je neponesu do servisu :D

 

Sphinxx: díky za pochvalu. Je to první recenze, snad se hecnu na další, materiál na to doma je :D na Evo jsem se díval taky, ale přijde mi, že u nich není žádná zásadní změna (neberu design, kde to je ale taky spíš kosmetika), nebo se pletu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsíci...

Kde ten titan leštíš? Většinou jsou k tomu všichni skeptičtí..

Musím se vším souhlasit, mám i B50 a B55 , prostě takové lepší digi. Titan je naopak super, není na tom nic vidět a když už, dá se vyleštit.

 

Celá tahle řada od EVO přes B55,B50 až po Emergency je povedená. Jak funkčně tak zpracováním. 

 

attachicon.gifpost-14379-0-05757400-1498036796.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...