Přejít na obsah

Nomos Orion zkušenosti


skyw

Doporučené příspěvky

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Nomos Orion? Jak se nosí na malé ruce velikost 38mm? Odpovídá kvalita ceně? Byl bych moc rád za wristshoty popřípadě za zkušenosti, ideálně od někoho, kdo je má delší dobu. Uvažuji, že bych na ně pošetřil. Díky moc všem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardní Oriony mají 35 mm, takže pokud máš obavu, že na menší ruce bude verze 38 mm příliš velká, zkus 35. 

Manželka má právě 35 mm a padnou jí dobře. Stejně tak já nosím Tangente o stejné velikosti, taky mám menší obvod zápěstí a nijak nepociťuji, že by mi hodinky neseděly...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Standardní Oriony mají 35 mm, takže pokud máš obavu, že na menší ruce bude verze 38 mm příliš velká, zkus 35. 

Manželka má právě 35 mm a padnou jí dobře. Stejně tak já nosím Tangente o stejné velikosti, taky mám menší obvod zápěstí a nijak nepociťuji, že by mi hodinky neseděly...

Super, díky za odpověď. Co kvalitativně? A jak je to tu se servisem v ČR?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, máte někdo zkušenosti s Nomos Orion? Jak se nosí na malé ruce velikost 38mm? Odpovídá kvalita ceně? Byl bych moc rád za wristshoty popřípadě za zkušenosti, ideálně od někoho, kdo je má delší dobu. Uvažuji, že bych na ně pošetřil. Díky moc všem :)

 
Měl jsem 35mm verzi, kterou ode mě bral právě člen Tea :) Mám ruku cca 15,5 a i tak mi přišly hraniční kvůli dlouhým nožkám, takže bych na malou ruku určitě doporučoval spíš tuhle verzi než 38mm. Na zápěstí vypadaly takhle:
msg-31458-0-68454500-1443594920_thumb.jpg

 

Jinak co se týče kvality zpracování byly super, ale na mě moc oblekovky. Jestli hledáš univerzály, možná bych spíš mrknul na Cluby.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Super, díky za odpověď. Co kvalitativně? A jak je to tu se servisem v ČR?

 

Co se týká servisu, můžeš odnést hodinky k AD (u nás, tuším, Dušák) nebo je poslat rovnou do Nomosu (příp. si tamm udělat výlet, je to kousek za hranicemi). Tady je nástin cen, liší se v závislosti na použitém strojku a případných drobných oprav.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

 
Měl jsem 35mm verzi, kterou ode mě bral právě člen Tea :) Mám ruku cca 15,5 a i tak mi přišly hraniční kvůli dlouhým nožkám, takže bych na malou ruku určitě doporučoval spíš tuhle verzi než 38mm. Na zápěstí vypadaly takhle:
 

 

Jinak co se týče kvality zpracování byly super, ale na mě moc oblekovky. Jestli hledáš univerzály, možná bych spíš mrknul na Cluby.

Za kolik jsi je pouštěl do světa :) ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak svýho času to byla celkem normální cena za Oriony bez papírů. A taky není Nomos jako Nomos, tyhle byly z Orionů "nejobyčejnější", když máš komplet balení, jiné ručky, průhled, větší verzi nebo třeba rosé gold verzi, je ta cena samozřejmě jinde. Třeba hned tady je máš za 22, ale chtělo by to vyměnit ručky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak svýho času to byla celkem normální cena za Oriony bez papírů. A taky není Nomos jako Nomos, tyhle byly z Orionů "nejobyčejnější", když máš komplet balení, jiné ručky, průhled, větší verzi nebo třeba rosé gold verzi, je ta cena samozřejmě jinde. Třeba hned tady je máš za 22, ale chtělo by to vyměnit ručky.

To mi přijde jako dost nevýhodná nabídka oproti těm, cos prodal za 17 :) Ty bych vzal hned.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám verzi 38 s datem. Pravdou je, že díky delším nožkám působí hodinky větším dojmem. Zpracování je perfektní, obě safírová skla jsou vypouklá, tazkže hodinky mají zajímavý boční profil. Přesnost do +2s za den a se servisem přímo ve fabrice mám skvělé zkušenosti - jsou rychlí a pečliví.

post-2196-0-24921300-1497723561_thumb.jpg
post-2196-0-34231100-1475567750_thumb.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám verzi 38 s datem. Pravdou je, že díky delším nožkám působí hodinky větším dojmem. Zpracování je perfektní, obě safírová skla jsou vypouklá, tazkže hodinky mají zajímavý boční profil. Přesnost do +2s za den a se servisem přímo ve fabrice mám skvělé zkušenosti - jsou rychlí a pečliví.

Krásný, děkuji :) Tahle verze co máš se mi líbí asi nejvíc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem v průběhu chrononemoci troje Oriony -  se stříbrnýma ručkama a bílým cifrem, černé a krémové s modrýma ručkama, Všechny 35 mm, bez data.

Díky tvaru pouzdra (nožky, absence lunety), jsou pocitově jako 40 mm hodinky. Pokud máš malou ruku, na 38 mm se vykašli, bude to vypadat nedobře.

Jsou to lehoučké, tenké elegantní oblekovky. Klidně bych do nich šel znova, kdybych potřeboval něco formálnějšího. K výše zmíněným Tangente - sehnal jsem kdysi s Taiwanu černé gangreserve a nebylo to úplně to pravé ořechové. Hranaté leštěné pouzdro mě bralo míň, než oblázek Orion...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 4 týdnech...

Díky za podnětnou diskuzi a prima fotky! Pro mě je jasné směřování k Orionům Weiss 35 mm, mám tenkou ruku - zápěstí 16 cm - takže je mi jasný, že 38čky by byly velký. Snad do dvou týdnů se podívám k Dušákovi, žádné 35ky sice nemají aktuálně skladem, ale mají verzi s automatem (36 mm) a Orionky ve 33 a 38 milimetrech, tak si myslím, že podle toho už půjde odhadnout, jak by mi 35 mm seděly :-).

 

Mimochodem, cenově Weiss 35 mm s průhledným dýnkem, které se mi líbí nejvíc, zatím vídám za 40k plus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po měsících...

Len pre teba porovnanie midsize omega smp 36.7 a tangomat 38.5

 

Nemam oriony ale na ilustraciu snad postaci. Ruka cca 16.5 mozno 17

 

A este porovnanie s 42 longinami

post-60969-0-41367600-1529606363_thumb.jpeg

post-60969-0-85383000-1529606593_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem Doq111
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...