Přejít na obsah

Breitling Navitimer - zkušenosti


skyw

Doporučené příspěvky

Ahoj, chtěl bych začít šetřit na Navitimery, mám extrémně hubenou ruku, maximum co normálně nosím je 40mm, obvod ruky mám 16cm, chtěl jsem se zeptat, jakou máte zkušenost s Navi na menší ruce, jaké ref. no. koupit - chtěl bych se vejít do 100 tisíc i s boxem a papíry. Chtěl bych klasický cifr, černá max modrá. Foto ilustrační.

post-55090-0-19151200-1499083513_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych to neviděl tak tragicky. Menší verze jsou k dispozici, já bych řekl, že naopak mají docela dost informací na cifru "za" základním časovým kruhem, tak to na malý ruce může pomoct. Prostě si skoč někam k AD a vyzkoušej, dělá to tu tak každý. Já třeba teď zjistil, že 45mm Colty Skyracery jsou i na mojí cca 17cm ruku úplně v pohodě - díky své váze a tvaru nožek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já měl Navi A23322, které mají 41,8 a byla to úplná pohoda na ruce lehce pod 18cm... Opticky je trochu problém, že nemají lunetu a ještě mají bílý okraj, který to o to víc dává znát. Těch 41,8 budou ještě ok, ale nic většího za mě určitě ne... Z odstupem času jak se tak na to koukám tak tah je dělá opticky taky trochu robustnější.

 

Jinak Navi jsou super hodinky, na ruce jsou parádní, často mi chybí... :)

post-36813-0-60053200-1499088972_thumb.jpg

post-36813-0-11777000-1499088985_thumb.jpg

post-36813-0-85016100-1499088993_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod to se můžu jenom podepsat. Já měl ty samé na teletině. Přesně jak máš na té fotce. Ruku mám taky kolem 18 a myslím, že to na tvé nebude problém. Nejlepší bude to vyzkoušet a udělat si vlastní názor. Já je prodal nedávno a koupil Chronomaty, ale asi si k nim časem vrátím. Je to srdcovka. Jediná slabina je WR30. Musíš je hold hlídat. 

 

Přikládám foto A23322 a B01(43mm) modré na má ruce.

 

 

post-7520-0-30518200-1499090342_thumb.jpg

post-7520-0-29000800-1499090352_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S inhouse strojky problém nebude. Kalibr B01 je vlajkova lod Breitlingu a je dost dobrej. Ale jeho cena taky :-) Asi o řád jinde než původní ETA.

 

A s modely je to jak? S tou původní Etou je úplně jedno, co koupím?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pod to se můžu jenom podepsat. Já měl ty samé na teletině. Přesně jak máš na té fotce. Ruku mám taky kolem 18 a myslím, že to na tvé nebude problém. Nejlepší bude to vyzkoušet a udělat si vlastní názor. Já je prodal nedávno a koupil Chronomaty, ale asi si k nim časem vrátím. Je to srdcovka. Jediná slabina je WR30. Musíš je hold hlídat. 

 

Přikládám foto A23322 a B01(43mm) modré na má ruce.

Ty 43mm by asi na 16cm ruku byly moc, co myslíš? Ta modrá je na druhou stranu docela super :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi ano. Ty A23322 budou asi ideál. B01 je cenově úplně jinde. Cenik CZ 197 000,- Venku půjdou o dost levněji, ale i tak to bude na tvůj rozpočet. Být tebou začnu použitejma A23322. Kdybys napsal 2 dny zpět mohl si mít ty moje. Oděšly za 76000,- a byly během pár hodin fuč. Co se týče té modré, tak souhlas. Já měl vždy na prvním místě černou a bílý subdialy, ale teď jsem okusil modrou a jsem z ní paf. Posuď sám :)

 

 

post-7520-0-60439900-1499109615_thumb.jpg

post-7520-0-17086600-1499109626_thumb.jpg

post-7520-0-56219000-1499109635_thumb.jpg

post-7520-0-49181700-1499109647_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To asi ano. Ty A23322 budou asi ideál. B01 je cenově úplně jinde. Cenik CZ 197 000,- Venku půjdou o dost levněji, ale i tak to bude na tvůj rozpočet. Být tebou začnu použitejma A23322. Kdybys napsal 2 dny zpět mohl si mít ty moje. Oděšly za 76000,- a byly během pár hodin fuč. Co se týče té modré, tak souhlas. Já měl vždy na prvním místě černou a bílý subdialy, ale teď jsem okusil modrou a jsem z ní paf. Posuď sám :)

Ta modrá je fakt super :D Krásný fotky. Ten tvůj inzerát jsem viděl a nadával jsem si, že teď nemám, budu na ně postupně šetřit :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vcelku jednoduché.

 

Jeté Navi v průměrném stavu seženeš kolem 70.000,-Kč. Pěkné, zachovalé kolem 80.000,-Kč +, záleží na více okolnostech (servis, papíry, kompletnost balení)

 

Kalibr B01 v nových Navi je super, ale je drahý na pořízení, jak píše Franta a je drahý taky na servis, odservisuje je pouze Breitling, který vyměňuje díly výměným způsobem kus za kus. Hodinky každé dva roky chodí na kontrolu do servisu (v záruce, která je 5 let).

 

Cena použitých Navi s B01 je kolem 115.000,-Kč+. Důležité je si ohlídat při nákupu použitých Navi s B01 servisní historii, kdy v záruce musí po dvou letech na kontrolu, pokud to není dodrženo, záruka padá. Nevýhoda Navitimer bez ohledu na strojek je tristní voděodolnost, jinak jsou to super hodinky, krásně zpracované v detailech a de facto legendární model, který zpravidla poznají i lidé, kteří se o hodinky nijak nezajímají.

 

Pokud mohu poradit, na začátek určitě volit model s klasickou a osvědčenou Etou 7750. Vidím, že teprve začínáš, tak si dovolím upozornit na poměrně drahé příslušenství (řemeny, spony a podobně), takže pokud budeš něco hledat, chce se to zaměřit na pěkný stav, tedy i pěkný stav řemenu.

 

Pokud bys kupoval "na vlastní pěst", tak starší modely budou mít klasické žluté papíry Breitling se záručním listem, tedy klasické papírový záručák, novější modely kolem roku 2014/2015+ mají digitální kartu, kde jsou uvedeny údaje hodinek. Jako neznalému bych Ti doporučil zajít s hodinkami do autorizovaného servisu, kde hodinky zkontrolují a mnohdy mohou ušetřit nemálo financí.

 

A velikost? V Tvém případě asi klasické 41,5mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to vcelku jednoduché.

 

Jeté Navi v průměrném stavu seženeš kolem 70.000,-Kč. Pěkné, zachovalé kolem 80.000,-Kč +, záleží na více okolnostech (servis, papíry, kompletnost balení)

 

Kalibr B01 v nových Navi je super, ale je drahý na pořízení, jak píše Franta a je drahý taky na servis, odservisuje je pouze Breitling, který vyměňuje díly výměným způsobem kus za kus. Hodinky každé dva roky chodí na kontrolu do servisu (v záruce, která je 5 let).

 

Cena použitých Navi s B01 je kolem 115.000,-Kč+. Důležité je si ohlídat při nákupu použitých Navi s B01 servisní historii, kdy v záruce musí po dvou letech na kontrolu, pokud to není dodrženo, záruka padá. Nevýhoda Navitimer bez ohledu na strojek je tristní voděodolnost, jinak jsou to super hodinky, krásně zpracované v detailech a de facto legendární model, který zpravidla poznají i lidé, kteří se o hodinky nijak nezajímají.

 

Pokud mohu poradit, na začátek určitě volit model s klasickou a osvědčenou Etou 7750. Vidím, že teprve začínáš, tak si dovolím upozornit na poměrně drahé příslušenství (řemeny, spony a podobně), takže pokud budeš něco hledat, chce se to zaměřit na pěkný stav, tedy i pěkný stav řemenu.

 

Pokud bys kupoval "na vlastní pěst", tak starší modely budou mít klasické žluté papíry Breitling se záručním listem, tedy klasické papírový záručák, novější modely kolem roku 2014/2015+ mají digitální kartu, kde jsou uvedeny údaje hodinek. Jako neznalému bych Ti doporučil zajít s hodinkami do autorizovaného servisu, kde hodinky zkontrolují a mnohdy mohou ušetřit nemálo financí.

 

A velikost? V Tvém případě asi klasické 41,5mm.

Moc děkuji za úžasně rozepsanou radu :) Na stopro až dojde na koupi tak se obrátím na někoho zkušenějšího. Jak to tak poslouchám tak B01 se vyhnu jako čert kříži takhle na začátek :D Hodinky bych nejraději dával pořád do ateliéru Knepsl a Majzlík, takže určitě tu Etu :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač, přeci jen až je budeš kupovat, nebude to záležitost za pár korun, ale jak jsem pochopil, tak první větší nákup. Jinak ono je to asi jedno, protože pokud si nejsi jistý klasikou 41,5 mm (ETA), tak na B01 asi můžeš zapomenout, protože tam je to v rozměrech 43, 46 a 48mm, to znamená nejmenší Navi B01 = 43mm.

 

U mě vítězí Navi Rattrapante, ty jsou 45mm, ale jsou krásné. Jejich "čokoládový - panamerican bronze" číselník je asi nejhezčí, který jsem viděl, tedy hned po černém s bílými subcify :) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Není zač, přeci jen až je budeš kupovat, nebude to záležitost za pár korun, ale jak jsem pochopil, tak první větší nákup. Jinak ono je to asi jedno, protože pokud si nejsi jistý klasikou 41,5 mm (ETA), tak na B01 asi můžeš zapomenout, protože tam je to v rozměrech 43, 46 a 48mm, to znamená nejmenší Navi B01 = 43mm.

 

U mě vítězí Navi Rattrapante, ty jsou 45mm, ale jsou krásné. Jejich "čokoládový - panamerican bronze" číselník je asi nejhezčí, který jsem viděl, tedy hned po černém s bílými subcify :) .

Mám ještě Omegy 32105000 Speedy :) Rattrapante jsou pro mě trošku jiná liga no  :flex:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...