Přejít na obsah

OWG


Doporučené příspěvky

Asi mám úpal nebo co to je. Od minulého týdne na ruce furt Doxy a hlodá mi v hlavě červ. Je hodně blbost se všeho zbavit a nechat si jen jedny hodinky? Všechny co jsem do teď koupil byly pro mne ikony. Sepíšu to popořadě od mého přihlášení na chronomag. Igen, Ps2 automat, Igen renovace bílý cifr, Orlík Zekonova le, Elton Sport Le safír, Doxa Sub 5000 Sharkhunter. K tomu navíc halda jiných Primek které ale stejně nejsou nošeníschopné. Teď jsem ale jaksi došel k závěru,že to prostě neunosim. Sběratel nejsem,jsem uživatel a tak mi tak nějak začalo být líto těch které zrovna nejsou na ruce. Otázka zní: co by jste poradili nechat jako jediné a popřípadě že bych všechno rozprodal,tak čím to nahradit. Z toho co mám,je jasné že něco směrem potápkovým. Ne chrono,ne kyklop prostě jednoduchá klasika. Nějakou představu mam,ale....... Uvidíme co nadhodíte,pokud tedy vůbec někdo přispěje svou troškou do mlýna. Děkuji za jakýkoliv názor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na to musíš mít hlavně mentálně. Já se snažim pořád o OWG, ale chodí to v takových periodách :)

Pokud nosíš teď Doxy a nemáš potřebu nosit i ostatní, prodal bych to. Asi bych si Orlíky a Elton sporty LE, na těch půjde asi časem i vydělat ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne sa to stava tiez.

Snazim sa zredukovat uplne vsetko na nositelne minimum 4 kusov. Ale i to dajak musim sa nutit aby som jeden tyden nosil jenom jedny a dalsi jine.

Proste tiez by som siel do uplneho OWG ale to nutkanie stale je.

Ked ale OWG tak urcite dajake Omegy alebo Rolex.....mozno dajaku Cesku klasiku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych řekl, že jakási umělá snaha o OWG je pro většinu z nás nemyslitelná. Je to přece o radosti, okamžitý náladě, možnost výběru stylu.

A kua chlapi, když už tu máme tu monogamii, tak aspoň ty hodinky, ne? :-)

Mylim že radost byť z jednoho kusu se nevylučuje. Okamžitá nálada a možnost výběru se v mém případě vylučuje,protože to co mam jsou více či méně potápky tak co vybírat. No a OWG alespoň pro nme neznamená pořídit jedny ,,definitivní''. Můžu mít přeci jedny a ty po čase vyměnit za jedny další.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OWG existuje, jsem jím já, vše ostatní až na RO nosím spíše z donucení (situace, nebo z lítosti nad těma ve winderu). Podobné jsem to měl u RLX SUB C... holt RLX nodate, nebo Datejust / Explorer by mohla být odpověď na Tvoji otázku... (jestli na to prodejem současného portfolia dosáhneš). 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mylim že radost byť z jednoho kusu se nevylučuje. Okamžitá nálada a možnost výběru se v mém případě vylučuje,protože to co mam jsou více či méně potápky tak co vybírat. No a OWG alespoň pro nme neznamená pořídit jedny ,,definitivní''. Můžu mít přeci jedny a ty po čase vyměnit za jedny další.

 

však věc každýho soudruha, jak rozmanitou má hodinkovnici ... pak mi ovšem uniká význam založení tohoto vlákna :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že věc každého z nás. Už v prvním postu jsem psal že jsem spíš potápkovej( je to jasné z toho co doma mam). Založení tohohle vlákna má jasnej důvod a to slyšet názor z venku. Názor nezaujatých lidí který mo může pomoct při mém rozhodnutí,které ale stejně musím udělat já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

OWG existuje, jsem jím já, vše ostatní až na RO nosím spíše z donucení (situace, nebo z lítosti nad těma ve winderu). Podobné jsem to měl u RLX SUB C... holt RLX nodate, nebo Datejust / Explorer by mohla být odpověď na Tvoji otázku... (jestli na to prodejem současného portfolia dosáhneš).

Pokud bych vše prodal a tak do 2 tisic ? doplatil a dosáhl bych tím na Rlx tak by to mohla být cesta. ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podľa mňa sa to dá. Recept je jednoduchý: kúpiť jedny hodinky, čo sa ti páčia a zrušiť účet na chronomag.  :lol2:

 

Potom ťa nebudú lákať iné hodinky, keďže "sejde z očí, sejde z mysli".  :clap:

 

Osobne mám len jedny a ani neplánujem kupovať druhé, aj keď neskutočne ma niektoré kúsky lákajú. Len je mi ľúto vysoliť za ne zopár stoviek ? a nenosiť ich, resp. nosiť ich len príležitostne. Takéto niečo mi je proti srsti. 

 

Iné by bolo mať jedny, ponosiť pár mesiacov, predať a kúiť iné. Toto by sa u mňa ešte dalo akceptovať.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

OWG samozřejmě jde:-) Já teď dosáhl už poměrně dlouho vnitřního klidu s ND Subama. Před tím to bylo podobné s Expama a trochu s Moonama, kde ale chyběla univerzálnost. Já jsem spokojenej, když mám jedny hezký hodinky, nepotřebuju to střídat, protože stejně podvědomě nosím skoro jen ty "nejlepší". Ale je pravda, že časem začnu mít chuť na jiný a řeším to prodejem nebo výměnou. Teď i zrovna schází nějaký pěkný Béčka, ale snad to zase vyprchá:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No vida. To je slovo a názor do pranice. Já osobně si myslím,že bych to mohl dokázat mít jen jedny,jen nevím jak budu vnitřně bojovat s prodejem. Za ty dva roky co tu jsem sem jen kupoval a neprodal ani kus. Nevím jestli ta lítost z prodeje nebude větší než lítost z toho,že některé ty hodinky leží doma ladem. Mam to tak že když něco koupim,tak dosavadní jdou do trezoru a nosím ty nové až do další akvizice. No a ty z trezoru se na ruku dostanou jen tak max na den a to spíš jen pro ten pocit abych si pro sebe obhájil proč je vlastně mam. A to je prostě škoda né? Asi to budu muset zkusit cvičně s nějakým míň podstatným kusem je prodat a uvidím co to semnou udělá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tudory jsem taky okukoval. Zvazuju milion moznosti ale pokud bych redukoval a chtel si vybrat nějaké z těch co mam,tak zatim jsou opravdu jednickou Doxa. No a kdyby k nim měly zůstat jedny do zálohy tak asi safírové ES Le. Maj manuál a to je odlišuje od Ety v Orlíkách. Eta už by byla doma v Doxách,ikdyž jinej level než v Orlíkách. Fakt mi z toho přemejšlení asi jebne. Nebo bejt fakt radikální všechno vylejt a začít u čistého stolu s jasnou částkou v portmonce. Ach jo. Že já se nenarodil v jiným znamení. Jsem klasická váha :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky občas uvažuju jako ty. Mám pár skvělých primek, z toho dvoje renovační, který bych nerad někdy prodal a pak jedny skvělý Tudory. Docela pravidelně tyhle troje hodinky střídám a říkám si, že mi nic nechybí... ale pak si řeknu, že bych se chtěl posunout ještě o něco výš a čím dál tím víc sním o Rolexkách (DJ 36 mm - myslím ideální hodinky pro mě)... vidím to tak, že u nich stejně jednou skončím, ale asi to nebudou jediný hodinky, který budu mít. Taky uvažuju nad novýma Primkama, ale nevím, jestli jsem tak velký patriot...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...