Přejít na obsah

Garmin Fenix 3 vs Fenix 5 vs Suunto


blam

Doporučené příspěvky

  • po 4 týdnech...
  • Odpovědi 41
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jsem přemýšlel na cyklo a pěšo akce o pořízení poměrně lacinějších (max.4, raději méně) bazarových Suunto Ambit, ale závěr hoří na zjištění v podstatě integrované baterie a její poměrně nákladné výměny (2 t.+). To se mě osobně teda moc nezamlouvá a jak s časem a používáním klesá kapacita Li-Pol baterie, dobře známe třeba z mobilů. Další věcí, která mi úplně nesedí, je nekompatibilita běžných řemínků. Ještě se trochu porozhlédnu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...

Mam je temer dva a pul mesice a nic jinyho jsem za tu dobu na ruku nedal. Bavi me sledovat krivky tepu, stres a dalsi blbiny. S telefonem to spojene nemam. Napisu a prijmu hodne zprav a mailu za den tak by mi porad vibrovala ruka. Na sport za me plne dostacujici. Mam verzi bez safiru s nalepenym kricim sklem z Ali za par dolaru. Remeny uz cinan dela taky vsechny za par kacek. Origo jsou trochu drazsi. Prvni mesic jsem s nimi porad hral a nastavoval apod. S vydrzi to je tak kdyz vali hodne GPS vydrzi mene, ale moje uzivani je tak 14 dni. Zahrnuje to zaple vse krom notifikaci, 6 vybehu po pul hodce, nejaka chuze a jednou kolo cca 2 hodiny. Za me lepsi jak polar, suunto apod. Zezacatku blblo propojeni aplikace z telefony Huawei a Honor. Uz je to vse ok. Aplikace na telefonu a na webu umoznuji sledovat vse mozne plus dalsi moznosti ruznych nastaveni. Za me urcite doporucuji. Trochu chybi wifi, ale da s tim zit. Vzal bych je znovu kdybch to resil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty vole chlapi.....

Vyšli Apple watch - hovorím si, blbooosť, toľko peňazí za digitálky - za 2 roky bude baterka v pr*eli, hodinky budú zastaralé, somarina. Moje POčka môžem predať po 7 rokoch za rovnakú cenu, za ktorú som ich kúpil. A hlavne, hodinky pre chlapa, nemôžu mať v sebe batériu, musia mať strojček. A in house predsa!

Potom som našiel Casio GW-9400, do ktorých som sa hneď zamiloval. Hovorím si nieeeee, digitálky, kopa peňazí, za pár rokov to bude bez hodnoty, vydrž prťka vydrž. Odolal som. 

A dnes o 08:10 som stál ako trtko v Alze a kúpil som si Fénix 5 ....

Upraveno uživatelem schrapnel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evoluce? Nebo degenerace? Mě se taky Fenixy líbí. ALE: Z principu nechci nástroj, kde výdrž/životnost baterie je v řádu jednotek dnů/roků. Až až nastane doba výměny, tak to bude morálně zastaralý kousek, s žádnou/končící sw podporou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Evoluce? Nebo degenerace? Mě se taky Fenixy líbí. ALE: Z principu nechci nástroj, kde výdrž/životnost baterie je v řádu jednotek dnů/roků. Až až nastane doba výměny, tak to bude morálně zastaralý kousek, s žádnou/končící sw podporou.

A co by jsi chtěl např po 3-4letech SW updatovat?

U F3 byl posledni dobrý FW 8.20 zhruba před rokem. V novějších verzích byly updaty, které osobně nepotrebuji. Zato tam byly chyby, které dodnes nevyresili a mě iritujou.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepsal jsem update, psal jsem podpora. Je celkem běžná praxe, že výrobci záměrně omezují podporu "starých" modelů a tím nutí spotřebitele k výměně zařízení. Viz např. mobily a android, apple a jeho iOS.

Stále však považuju Fenixy za mistrovský kousek a líbí se mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěju :) Chtěl jsem vívoactive 3 - dobré recenze, vypadaly slušně, cena přijatelná. Akorát neměly (zelený panáček) verzi s PVD. Tak jsem si objednal ty se stříbrnou lunetou, prubl je a až na ty barvy jako jo :) Mezitím mě kamoš nahukal do Samsung S3 Frontier. Tak šly VA 3 z5 k panáčkovi a já vyfasoval S3ky. Jako displej epes, vízor taky luxusní, ale... Už večer se odpojily od iPhone a chytly se až na pátý pokus. Tak jsem gůglil a měl to řešit nový sw. Ten ale Samsung stáhl, protože se všem hodinky ukrutně vybíjely a většina jich nevydržela ani 2! dny. To nakonec rozhodlo - prd výdrž a nekompatibilita s jabkozařízením. No a tak mám na ruce Fénixy 5. Super :) Takže za mě doporučuju.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po 3 týdnech...

Ahoj, tak si jdu taky pro radu :-) pred rokem jsem si koupil zde na foru fortis marinemaster a tech je mi tak trochu lito pro takovy to denni noseni a otloukani, takze jsem si rikal, ze bych si koupil nejaky gecka jako takovy otloukanky do kanclu a na normalni noseni, ted jsem tu ale videl na prodej fenix 3 a nebo apple watch a vrtaji mi hlavou tyhle :-) i kdyz nejsem zadnej sportovec vzhledove se mi libi. Navic mam velkou ruku. Jen me tam trochu desi to nabijeni a vubec zivotnost baterie... co myslite jit do gecek nebo do chytrejch?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...