Přejít na obsah

Kdo všechno má pilotky Steinhart???


leonid

Doporučené příspěvky

Můžu mít dotaz, proč si jí pustil. Přeci jenom mám dojem, že to je docela vzácnost a malinko mi děsí, proč ji lidi pouští pryč.

Protoze vzrudeni z lovu a touha po necem je vetsi, nez pozitek vlastnictvi. Proto tu kazdy nakupuje a prodava. To je zaklad kazde sberatelske vasne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bingo - neexistuje jiná odpověď na to, proč jsem např. já pustil takový stars jako Jaeger-LeCoultre či Breguet.

 

 

No tak, přeci nemůžu dát z ruky něco co má osobní cenu jen tak.

Sběratelská vášeň je přeci něco úplně jinýho.

 

Neříkejte mi teda, že vás to do několika dnů nemrzelo, že jste něco pustili :suicide_anim:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak, přeci nemůžu dát z ruky něco co má osobní cenu jen tak.

Sběratelská vášeň je přeci něco úplně jinýho.

 

Však my (povětšinou) nesbíráme - my chceme objevovat, nosit - a budgety neumožňují hodinky kumulovat.

Já osobně sbírám hodinkové prožitky, nikoliv hodinky jako takové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať hledám, jak hledám, B-Uhr s unitasem a centrální vteřinovkou se mi nějak nedaří najít. Stowa i Laco udělali nějakou limitku, ale buď je nenávratně vyprodaná, nebo má podle mě neunositelných 55mm... Ostatně, i těch 47 by se mi zdálo být relativně hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať hledám, jak hledám, B-Uhr s unitasem a centrální vteřinovkou se mi nějak nedaří najít. Stowa i Laco udělali nějakou limitku, ale buď je nenávratně vyprodaná, nebo má podle mě neunositelných 55mm... Ostatně, i těch 47 by se mi zdálo být relativně hodně.
Steinhart měl, ale už vyprodal...
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať hledám, jak hledám, B-Uhr s unitasem a centrální vteřinovkou se mi nějak nedaří najít. Stowa i Laco udělali nějakou limitku, ale buď je nenávratně vyprodaná, nebo má podle mě neunositelných 55mm... Ostatně, i těch 47 by se mi zdálo být relativně hodně.

 

Mám zápěstí sotva 18cm a měl jsem teď v ruce pilotky 44mm a je to málo.

Neboj se 47mm, protože to k těm hodinkam opravdu jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Onion: O Steinhartu jsem ani nevěděl, díky za info. Další výrobci reminiscencí B-Uhr s manuálním nátahem a centrální vteřinovkou asi nejsou, co?

 

Další, jakžtakž schůdná varianta je Archimede s vteřinovkou na 6, ale ty nápisy... a velikost...

 

Prostě vteřinovka na 9 mi nějak nesedí...

 

To VilemBednar: mám gramlu kolem těch 18, možná trochu míň a fakt ta velikost 47 je zu viel...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ať hledám, jak hledám, B-Uhr s unitasem a centrální vteřinovkou se mi nějak nedaří najít. Stowa i Laco udělali nějakou limitku, ale buď je nenávratně vyprodaná, nebo má podle mě neunositelných 55mm... Ostatně, i těch 47 by se mi zdálo být relativně hodně.

 

Něco s Unitasem a centrální vteřinovkou dělá Tourby

 

http://www.tourbywatches.com/shop/article_...%26aid%3D105%26

 

...a další už proklikáš

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Něco s Unitasem a centrální vteřinovkou dělá Tourby

 

http://www.tourbywatches.com/shop/article_...%26aid%3D105%26

 

...a další už proklikáš

 

Tak konfigurací je to téměř přesně ono! I když ten cifr se trochu odklonil od původního originálního vzoru. A ta cena!!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vyprdni se na manuální nátah a zvol správnou velikost a vteřinovku :)

 

Tak kdybych neměl řešit manuální nátah, tak mám jasno: http://www.german-watches.com/cgi-bin/lsho...howrub--flieger

 

Dobrá velikost na hubenou ruku (jasně, tradice velí jít do velkejch flígrů), ETA 2824-2 je standard u tohoto typu hodinek (viz Archimede, Steinhart, Laco, ...), možnost upgradu na COSC, historická vazba Stowa je taky bonus. Ale automaty mám už tři, paralelně řeším čtvrtý a teď se mi obchodně zadařilo, tak se chci navíc odměnit... no a ten manuál by se mi moc líbil. A slyšel jsem tady samou chválu na Unitas... no a pak babo raď...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kdybych neměl řešit manuální nátah, tak mám jasno: http://www.german-watches.com/cgi-bin/lsho...howrub--flieger

 

Dobrá velikost na hubenou ruku (jasně, tradice velí jít do velkejch flígrů), ETA 2824-2 je standard u tohoto typu hodinek (viz Archimede, Steinhart, Laco, ...), možnost upgradu na COSC, historická vazba Stowa je taky bonus. Ale automaty mám už tři, paralelně řeším čtvrtý a teď se mi obchodně zadařilo, tak se chci navíc odměnit... no a ten manuál by se mi moc líbil. A slyšel jsem tady samou chválu na Unitas... no a pak babo raď...

 

žádná bába ti neporadí a ať se rozhodneš jak chceš, tak časem budeš zase říkat a co třeba.....?

To je hrozný co? :suicide_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Ahoj, nevím do kterého vlákna přidat moji otázku, ale rád bych se zeptal majitelů Steinhart Nav-B II se strojkem Unitas 6497:

 

1. Je někde na nich indikátor nátahu? Myslím na strojku pod průhledným dýnkem. Domnívám se, že by to mohla být ta malá ručka vpravo nahoře (při pohledu zezadu když je korunka na deváté hodině).

 

2. Zastaví se vteřinová ručička při vytažení korunky do pozice, kdy se dá nastavovat čas?

 

PS: nevím, jestli se to už někde neřešilo, ale je toho tu na fóru, tolik, že jsem na to zatím nenarazil.

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,jsem zde nový,líbí s mě styl pilotek,našel jsem hodinky,které zřejmě mají s pilotkami,o kterých je tohle vlákno společný pouze desing http://www.seiyajapan.com/product/P-P4H24OI/SEIYA-PRODUCED-NB-German-Made-Mechanical-Watch.html

Líbí se mi,rád bych přvítal názor vás zkušenějších,díky Carllos

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...