Přejít na obsah

Kdo všechno má pilotky Steinhart???


leonid

Doporučené příspěvky

post-2426-1206738153.jpg

 

Nerad bych narušoval dojmy z těchto krásných hodinek ale tenhle pán je podle letecké kukly nejspíš americký pilot USAF.

Neznám žádný typ německé pilotní kukly který by měl takováhle "sluchadla". :worried_anim: O náramenním označení ani nemluvě.

Pro porovnání :

 

pilot USAF Clarence "Bud" Anderson v kokpitu svého Mustangu anderson4.jpg

 

pilot Luftwaffe Walter Nowotny ve Focke-Wulfu FW-190A nowotny.jpg

 

Důvodů může být několik - autor kresby tomu moc nerozumí, německé kukly nebyly dost "hezké"/populární - laik to nepozná a amík vypadá líp, lepší odbyt na americkém trhu . . . . bůh ví . . .

 

. . . . . . to jen tak na okraj, hodinky krásné ale pokud někde avizují nějakou spjatost s německými piloty z WW2 tak tohle "nevychytali" - není to německý pilot :worried_anim: :whistling: . . . . . to jsem ale čtverááák . . . . nebo šťoural . . . :smoke:

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je i problemove oznaceni Nav. B-Uhr. Pokud je slovo "nav" zkratka pro "navigation" tak je to divné, protoze hodinky se v originale nazivaly B-Uhr, to je zkratka pro "Beobacht Uhr" neboli pozorovaci hodinky. Takze vlastne tento nazev znamena "Navigacni pozorovaci hodinky", coz je dost divokej název ;) Ale mozna je to v poradku!

Upraveno uživatelem Frantik
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes jsem na netu četl nějaký spekulace, že se časem bude Steinhart přejmenovávat na Debaufre. V USA mají prý problémy s obchodním názvem. Ví o tom někdo něco víc? O Steinhartech uvažuji, ty nový pilotky s 44mm, viz comment a fotky od Hugo14. Zatím mi na stávajících pilotkách vadila velikost 47mm (mám 18,5cm zápěstí) a korunka - obojí se podle mého subjektivního pohledu zlepšilo (někdo tu asi "nepilotní" korunku možná nepřekousne) :rolleyes: . Nicméně se Steinhartem je to jak? Možná se to tady už rozebíralo, to se pak omlouvám za opakovaný dotaz.

Děkuji za odpověď.

 

Co pamatuji tak posledních pár let se zboží od pana Steinharta v Americe nabízí pod brandem Debaufre . .. v dnešním světě nic neobvyklého. Pochybuji, že by mu v Evropě někdo zakázal používat vlastní jméno

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me je i problemove oznaceni Nav. B-Uhr. Pokud je slovo "nav" zkratka pro "navigation" tak je to divné, protoze hodinky se v originale nazivaly B-Uhr, to je zkratka pro "Beobacht Uhr" neboli pozorovaci hodinky. Takze vlastne tento nazev znamena "Navigacni pozorovaci hodinky", coz je dost divokej název ;) Ale mozna je to v poradku!

 

Ono totiž funkce Beobachtera v německém letectvu znamenala pozorovatele u průzkumných letadel (za WWI), ale ten člověk měl na starosti i navigaci. No a později na bombardérech pozorovatelé nebyli, ale tomu člověku, co se staral o navigaci (a shoz bomb) se stále říkalo Beobachter. Na průzkumných letadlech se za WWII staral jak o navigaci, tak o obsluhu kamer. Čili "beobachtil" ;-). Prostě to byla sloučená funkce. Pozorování (tzn vizuální průzkum pozorovacími letadly a řízení palby (dle vzoru WWI)) se za WWII už nějak moc nedrželo.

 

Edit: Drobnosti v gramatice (nezaručuji, že nezbyly nějaké další).

Upraveno uživatelem Hugo14
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

bandicoot, Platos a ostatní, omlouvám se za mojí neznalost. O WW se nezajímám a nemělo tam být "nepilotní", ale spíš poslední dobou neklasické nebo podobná blbost :) . Neměl jsem o té korunce psát vůbec, to je jasný ;)

 

Baker ty stránky jsem našel. Mně šlo spíš o to, jestli se Steinhart časem nepřejmenuje nejen v USA.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně šlo spíš o to, jestli se Steinhart časem nepřejmenuje nejen v USA.

 

Já nevím, ale přdělávat v Evropě jednak zavedenou značku, ale hlavně značku, která prodává jako svoji nemalou část produkce typicky německé hodinky na značku s francouzsky znějícím jménem mi přijde ponkud obchodně blbé.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já nevím, ale přdělávat v Evropě jednak zavedenou značku, ale hlavně značku, která prodává jako svoji nemalou část produkce typicky německé hodinky na značku s francouzsky znějícím jménem mi přijde ponkud obchodně blbé.

 

 

Proč mají typicky německé hodinky na ciferníku "SWISS MADE"?

Moc se mi líbí ty s cibulovou korunkou. Hned bych do nich šel, kdyby byly tak 44mm. 47mm je na mě asi moc. Mám zápěstí jen 16,5 cm.

Korunka u těch nových menších modelů se mi moc nelíbí.

Jinak Unitas, podle mě, má zvuk perfektní. Mám jeden v Maurice Lacroix - Pontos, edice Roger Federer. Kolega byl ode mě na 2 metry a ptal se, jestli mám s sebou budík.

Pokusil jsem se ten zvuk vložit, ale nevím, jestli úspěšně.

maurice_lacroix_the_original.mp3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč mají typicky německé hodinky na ciferníku "SWISS MADE"?

 

Protože je pro Steinharta vyrábí Grovana ve švajcu

a nejsou typicky německé, přečti si něco v historii o hodinkách za druhé světové ... IWC bych za německou značku nepovažoval :-)

Upraveno uživatelem Duke650
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Protože je pro Steinharta vyrábí Grovana ve švajcu

a nejsou typicky německé, přečti si něco v historii o hodinkách za druhé světové ... IWC bych za německou značku nepovažoval :-)

 

 

Dík za info.

Má reakce byla spíš na předchozí příspěvek obsahující "typicky německé". Teď to chápu jako "typově/historicky nebo designově svázané s Luftwaffe".

Četl jsem o WWII hodinkách na Chronomagu. Steinhart se tam nezmiňoval, pokud si vzpomínám. Podívám se ještě na jejich stránky. Jejich modely ale určitě začnu sledovat. Líbí se mi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč mají typicky německé hodinky na ciferníku "SWISS MADE"?

Moc se mi líbí ty s cibulovou korunkou. Hned bych do nich šel, kdyby byly tak 44mm. 47mm je na mě asi moc. Mám zápěstí jen 16,5 cm.

Korunka u těch nových menších modelů se mi moc nelíbí.

Jinak Unitas, podle mě, má zvuk perfektní. Mám jeden v Maurice Lacroix - Pontos, edice Roger Federer. Kolega byl ode mě na 2 metry a ptal se, jestli mám s sebou budík.

Pokusil jsem se ten zvuk vložit, ale nevím, jestli úspěšně.

maurice_lacroix_the_original.mp3

Ty jo,to je rachot :speak_cool: Hodně lidí už tu psalo o tikotu Unitas, ale tohle jsem nečekal. Ach jo, už abych zase šetřil :helpsmilie:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak Unitas, podle mě, má zvuk perfektní. Mám jeden v Maurice Lacroix - Pontos, edice Roger Federer. Kolega byl ode mě na 2 metry a ptal se, jestli mám s sebou budík.

Pokusil jsem se ten zvuk vložit, ale nevím, jestli úspěšně.

maurice_lacroix_the_original.mp3

No ty jo, to je rachot. Akorát jsem čekal, že to na konci tak nějak cvakne a lupne a udělá BUUUUUM :blowup:

Já měl takovýho budíka a jednou jsem díky němu celou noc oka nezamhouřil...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...