Přejít na obsah

Black Bay vs. Pelagos


karlti

Doporučené příspěvky

pánové, poraďte.

 

rozhoduji se mezi Tudor Pelagos Blue a Black Bay s modrou lunetou. Zatím jsem na ruce neměl ani jedny. Musím říci, že sympatičtější jsou mi Pelagosy, a to vzhledem k velikosti pouzdra a datumu. U BB mě absence datumu celkem štve, ale asi bych to přežil :-). Jak je to s odolnosti titan vs. ocel. Četl jsem různé recenze a názory se dost odlišují, zejména všichni ?nadávají? na titan, že je na něm vidět vše a celkem rychle dojde k poškození. To se mi ovšem vzhledem k vyšší odolnosti tohoto materiálu nezdá :-). Tak jestli má někdo zkušenosti, zejména pak s těmito konkrétními modely.......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 45
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Mám Pelagosy a zase bych si koupil Pelagosy, BB se mi poměrně dlouho líbily, ale pak jsem je dal na ruku a bylo to o ničem, hlavně ten tah je prostě širokej a nepohodlnej. Co se týče materiálu, tak je to na tobě- mám a měl jsem několik titanovek a ten materiál mně vyhovuje. Ale samozřejmě když je výrazně drbneš, tak oprava bude mnohem složitější než u ocele

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jak moc má titan papírově větší odolnost, ale určitě se prostě víc škrábe a šoupe, no. Na druhou stranu je pohodlnější a takovej.. zajímavější. Jinak bych teda šel do Black Bay, páč se mi líbí to vypouklý sko a jsou univerzálnější.

Upraveno uživatelem Micey
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neváhej a ber Pelagos ;-) BB mi na ruce taky nic neříkaly, měl jsem je teda na zápěstí jen chvíli, ale okamžitě mi bylo jasné, že by mne začaly brzy nudit. 

Upraveno uživatelem vintage
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U titanu záleží na tom, jaká je jeho výrobní specifikace, některé druhy (levnější) mají podobnou tvrdost jako ocel, ty dražší mají lepší mechanické vlastnosti než ocel a rozhodně nejde říc,t že každé titanové hodinky se poškrábají snadněji než ocelové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

No a to já si zase myslím, že jsou nudné pelagos. Předtím jsem je celkem chtěl. V tomhle případě ale můžu být dost zaujatý :) Jo a taky si myslím, že mi dobře sedí :)

post-22755-0-94135500-1502288016_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo :-). Je to určitě možnost počkat na další varianty. Ta kovová luneta mě moc nebaví. A co velikost BB vs. Pelagos? je to znatelné nebo ten milimetr není znát? Můj rozměr je 42 mm a zatím jsem nic menšího neměl. Jinak co do elegance a univerzálnosti mi příjdou oparavdu BB lepší. Ještě tu byl povzdech ohledně tahu, že je široký a špatně sedí. Tak je snad šířka totožná u obou nebo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Lovcem ! BB modré vypadají skvěle na tahu a přitom jsou ještě relativně decentní. Na NATO strapu jsou to super víkendovky. Černé Pelagosy jsou prostě Damaska od Tudoru, modré jsou ve stylu 50ti letého profi úředníčka, který si na metlošský koncert vezme křiváka s nášivkami Cannibal Corpse a Krabathor. Na koncertě je kůl, je za frajera, ale furt je to úředník a na druhý pohled je to poznat. Titan je šedá myš, nikdy nebude dělat bling bling. záleží jestli to ale chceš. Z hlediska odolnosti ovšem musím dát body Pelagosu. Na BB se na boční stranu chytají vlásečnice, stačí na ty hodinky nakašlat a už tam jsou důlky...no...to už jsem asi přehnal, ale jistě víš, jak to myslím ;o)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Souhlas s Lovcem ! BB modré vypadají skvěle na tahu a přitom jsou ještě relativně decentní. Na NATO strapu jsou to super víkendovky. Černé Pelagosy jsou prostě Damaska od Tudoru, modré jsou ve stylu 50ti letého profi úředníčka, který si na metlošský koncert vezme křiváka s nášivkami Cannibal Corpse a Krabathor. Na koncertě je kůl, je za frajera, ale furt je to úředník a na druhý pohled je to poznat. Titan je šedá myš, nikdy nebude dělat bling bling. záleží jestli to ale chceš. Z hlediska odolnosti ovšem musím dát body Pelagosu. Na BB se na boční stranu chytají vlásečnice, stačí na ty hodinky nakašlat a už tam jsou důlky...no...to už jsem asi přehnal, ale jistě víš, jak to myslím ;o)

Ty dostaneš přes dršku, si vyber Globus, rezaty zvonek nebo mrtvý přítel z Chihuahuy! :lol2:post-3584-0-11915400-1502305831_thumb.jpg

 

post-3584-0-52529500-1502305847_thumb.jpg

 

post-3584-0-02495700-1502305901_thumb.jpg

 

post-3584-0-40809600-1502305918_thumb.jpg

 

BB jsou zajímavé s inhousem, a datumovkou v oceli, sorryjako a to dost!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, pánové, pěknej bordel jste mi v tom udělali. Ale je pravda, že asi netřeba mít strach z titanu a vzít to, co se líbí víc. Takže favorit je Pelagos Blue. Je pravda, že LHD jsou také hodně zajímavé, ale přeci-jen by to na levé ruce nebylo to pravé ořechové. A kdo ví, za čas je možná vyměním za GMT, které jsou také na cestě :-). No jediné, co to může zvrátit, že při zkoušce u AD nebudou sedět, čemuž nevěřím :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U těch LHD se mi moc líbí ten červený prvek na cifru, ale naživo jsem je neviděl a ony takový reklamní fota můžou hodně zkreslovat....konrétně u barev a jejich odstínů, o tom jsem se přesvědčil v curyšské Bahnoffstrasse (pro mě v "ráji"). Otázka je, jak by ti seděla ta korunka na ruku - hlavně při ohybu zápěstí. Jinak ti tvoje starosti závidím a přeji šťastnou ruku!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...