Přejít na obsah

dr.sphinx - krátká těžká nemoc


Doporučené příspěvky

Tyhle Sinn jsou fajn. Skoda, ze jsem te tehdy v Ol tak minul. Tak snad bude prilezitost i jindy

 

Edit: ad expy II, souhlasim s tvym popisem. Provedene upravy se mi libi moc, jen kdyby nechali to pouzdro ve 40mm. Takhle je to fakt velky...

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 555
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Lufthansa Cargo 144 je limitka, jak má bejt. Vztah k něčemu nebulšitóznímu (žádný kraviny s Ultra-cosi "Worn in the TV Series" a UV baterčičkou, aby byl vidět nějakej hnusnej ksicht), design výrazně odlišný (i za cenu menší univerzality) od originálu a hlavně:  Sinní politika limitek je rozmyslná, ne, že by jako dnešní GS a další vyblili 50 limitek za rok.

 

Mně se u 144 spíš líbí verze bez numerických havních indexů - ty cifry jsou přece jen menší a Cargo limitka, popř. diapaly jsou na můj vkus moc nahečmaný.

 

Olomouc doženem :)

 

Když už jsem sem onehdy strkal CZ sračkárnu, přidám jednu zápaďáckou.

post-38718-0-07690400-1535314014_thumb.jpg

post-38718-0-18815100-1535314028_thumb.jpg

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Na vlákno sice kálím (jen doprodat ty Ananty a zase začnu, slibuju), ale tohle mi narcistně nedá, i když je to hovadina: Jack fucking Forster považuje moji question za very gút! Je to o těch "nových" (z hlediska strojku ale ne) Citizen Tsuno bullheadech.

https://www.hodinkee.com/articles/citizen-tsuno-eco-drive-chronograph-racer-introducing#comment-79023

 

post-38718-0-00003500-1543524316_thumb.png

Sorry fakt mi to nedalo, trapný, malicherný egotrip.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Tak si zkusím rozpomenout.

IN/OUT Seiko SNE497. Celá řada je mi sympatická. Celkem se mi zamlouvají i ty Fool?s Gold, ale tyhle byly (a možná pořád jsou) jediný na tahu.
post-38718-0-03728400-1551284168_thumb.jpg
Plast mě neuráží, je příjemnej na omak, funkční + snadno a levně nahraditelná součástka prakticky i filozoficky odpovídá zadání ?laciný tooly?. Já jsem na plast navíc celkem zvyklej od plnících per, kde je to i u lepších kousků běžně používaný materiál (jasně, není plast jako plast).

 

Potenciální riziko je černý shroud na oceli - podle mě to vypadalo v pohodě. Guma na fotce je od želv, s ní mi šmakovaly asi nejvíc.

Lze diskutovat, jestli je namístě těm hodinkám říkat tuňáky. Podle toho yonssona - skandinávského a (ve vší úctě - akčnějšího :) ) Chumpuse - by se to nemělo (bez 300m a He není tuňák), i zeptal se přímo u kováře, Tokunagova odpověď na WUS tady: https://forums.watchuseek.com/f21/%2A%2Anew-upcoming-seiko-watches%2A%2A-2393034-719.html#post46141951


Patrně by byl nejradši, kdyby se tomu tak vůbec neříkalo, odpověď je ale v každém případě - jak se na východního mudrce sluší - vyhýbavě víceznačná.

Na tahu jsem je chtěl i proto, abych si mohl vyzkoušet hodit na něj SBBN031. Vůbec mě nenapadlo, že by se mohlo stát, že to nepůjde - a nepasuje to.

Obecně se kvituje, že nemají nový šipkovitý ručičky a vůbec vycházejí z předchozí generace potápek, celkem tomu sentimentu rozumím, i když jsem se s novými cifry už dokázal skamarádit. Zpracování ručiček apod. samozřejmě odpovídá cenovce.

 

Šly pryč, protože plnokrevný quartzový tuňáky to přece jenom nenahradí.
 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN/OUT Seiko Landmaster Summiter SBCN003

post-38718-0-77296300-1551333863_thumb.jpg

Super hodinky, aby si na nich člověk připomněl, že Seiko prostě umí či umělo. Reliéfní luneta bomba, zdobný, ale hustý tah (škoda jenom ohýbaných koncovek, jinak má i plynulou extenzi), parádní indikátor změn tendence atmosférického tlaku, centrální červená tlakovka, prostě jeden krásný detail vedle druhého.

Přitom jsou to velikostí i vzhledem uměřený hodinky, zkuste si vedle toho představit zrůdný Citizen Altichron (na kterejch sice taky něco je, ale je jasný, o co mi jde).

Taky jsou to GMT a maj i několik módů budíku, to jen mimochodem. Manuál je kamarád :)

Na opravdové využití v akci je třeba být velmi odhodlaný jedinec (přeci jen to má dvě korunky a tři knoflíky, případná zrasená luneta se taky nebude shánět dobře). Rovnou jsem věděl, že je chci hlavně poznat a pápá.

Ruku na srdce - člověk taky nechce mít v ruce černého Petra, kdyby si to ten hodně složitý strojek po letech už rozmyslel.

Kdyby začli dělat něco podobnýho, třeba s trochu jiným tahem, 42 - 43 mm, možná s jinými knoflíky (přece jen to je trochu retro) - skoro se mi z toho motá hlava. No nic no. Uznávám ale, že pokud pro člověka není barometr využívaná funkce, asi se může časem přejíst, jak je prominentní - to ale není problém hodinek, nýbrž nositele. Landmaster (holt ale X-ový) se teď sice možná probouzí, ale tohle už se znova konat nebude.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN/OUT Rolex 114300 (OP39)
post-38718-0-54791200-1551386357_thumb.jpg
Konečně současný OP, kterejm není co vytknout (černý jsou taky dobrý), hlavní plus oproti těm antracitovejm/vínovejm/modrejm atd. jsou pořádný indexy s lumi všude, nejenom ty černý klacíky u 1,2,4,5 atd. Mohly by posloužit i někomu, kdo by chtěl světlý Exp 1, kromě ciferníku je hlavní rozdíl luneta, která je u Exp 1 spíš plochá. Jo a ještě něco - samozřejmě máte smůlu s Easylinkem, Rolex vám ho i kdybyste chtěli neprodá, páč to jsou zmrdi.

 

Jako mnoho dalších entry-level modelů uspokojí buď začátečníka (který se značkou prostřednictvím levnějšího modelu experimentuje) nebo naopak někoho, kdo už si lecčímš prošel a jednoduchost docení (nechci tvrdit, že jsem nějakej expert, ale ten point platí).

Na ciferníku se dějí super věci i díky stínům, které vrhají vysoké indexy. Cifr není jako u polárek, je spíš matný. Jednoduchý, parádní hodinky, nic nechybí, nic nepřebývá. Padly do oka i Gary Shteyngartovi (jedomu z nejzábavnějších lidí, se kterýma se hodinkee baví, mimochodem jeho poslední knížka je hodinek plná). O těchhle OP se začíná s Forsterem bavit na 7:33.

https://www.youtube.com/watch?v=8nTcqmmpXfo

Když jsem je prodával, přišlo mi pokokoty (sorry za kulturní apropriaci) nabídek na výměnu za DJ36 s hladkou lunetou. Poučení: fluted luneta bude u 36 vždycky chybět, s hladkou si je, milé děti, nekupujte - zatímco těmhle OP39 nic nechybí.

 

Proč jsem je teda prodával: zjistil jsem, že přežiju no-date, čímž se otevřely úplně nové perspektivy. Nakonec to dopadlo dost jinak, ale to je jiná věc. U tohohle modelu fakt nevylučuju, že ho budu časem chtít znova.

 

 

 

 
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

IN Prim cosi
post-38718-0-87202100-1551528949_thumb.jpg
Když nemám ty DJ a paní doktorová jo - dárek, aby mi to nebylo líto :) Pobavilo i potěšilo, dokonce to i celkem chodí.

 

IN SKX009 (normálně káčka)

post-38718-0-54433500-1551529206_thumb.jpg

Není to tak dávno, co na ně byla delší čekakačka než na základní suby. Původně jsem chtěl sedmičky, ale když se naskytly pepsiny, tak taky fajn, kór když jsem nic pepsi ještě neměl. Bavěj mě na GS SBGH257 gumě, zachrastit si tahem je taky zkušenost :)

post-38718-0-86975900-1551529377_thumb.jpg

 

IN Seiko Ananta SSD001

post-38718-0-10360900-1551529479_thumb.jpg

Odškrtnutá položka z kyblíkového seznamu. Mechanická chrona od Seika jsem samozřejmě někdy zkusit chtěl, ale skoro u všech mi něco překáželo.

 

Urushi cifr a červené detaily, sčítače a organizace cifru ctící to nejlepší z tradice Seiko chron, keramická luneta... -  jsou prostě super až na jednu drobnost :)

 

Normálně by pro mě hard coating byl diskvalifikující, ale naživo mě přesvědčily, mj. i tím, že má povrch na omak zvláštní texturu, taky by se mořná dalo předstírat, že jsou keramické. Rozdně to nevypadá jako normální PVD. Taky při rozhodování pomohlo, že se daly koupit úplně nový a dobře (ještě jednou děkuju V. !).

 

To nejlepší nakonec: mají 6S strojek - čili bez vertikální spojky, zato pastva pro oko:

post-38718-0-30662400-1551530573_thumb.jpg

 

 

 


 

Upraveno uživatelem dr.sphinx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych rekl, ze vzhledem k rozlozeni subdialu a napisu na cifru je ta datumka decentne umistena a je tak na nejmin rusivym miste.

To asi ano, v seikach jsem amatér, úplnej. Ale mám teď na ruce jiná, říkáte jim kakume (musím nastudovat proč) a tam je to pecka (navíc, já jsem estet jak stehno, o tomhle se nemůžu bavit, jsem luzr).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přesně, ty hodinky dělaj ty hranatý subcifry, a moc takových moderních není. Taky mám u chron slabost pro zmenšený vteřinovky - dost velký na to, aby se hodinky dobře seřizovaly, dost znevýznamněný, aby nepřekážely.

 

Datumovka je tam v rámci možností dobře. U takovýchhle hodinek buď ať co nejvíc splývá (jako tady), nebo ať je fešácky zpracovaná. Největší peklo by byl nějaký namalovaný rámeček.

 

Například tady je to ale hnus (8R s jinou organizací cifru, SRQ019), včetně zpracování, dyť to vypadá, že ten smalt provrtali nebozezem:

post-38718-0-40564400-1551608055_thumb.pngpost-38718-0-04316400-1551608068_thumb.png

 

Člověku je ještě skoro líto, že si na to urushi na cifru nemůže sáhnout. Mimochodem, do Kumadori limitky ze stejnýho vrhu bych asi fakt nešel ani já :)

post-38718-0-88144900-1551610063_thumb.png

 

Jinak je samozřejmě opruz, že to nemá mikroregulaci, u těžkých hodinek obzvlášť. Navíc to vypadá, že mají piny takovou tu frikční trubičku z obou stran (soudě podle toho, co mám v pytlíku s vyndaným článkem tahu), takže na domácí zkracování nervy fakt nemám, ale často bych ho přitom potřeboval provádět.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...