Přejít na obsah

modifikace kapesních hodinek


uhli496

Doporučené příspěvky

zdravím,

mám zřejmě poněkud netradiční dotaz. mám v plánu pořídit si v bazaru nějaké cenově dostupné cibule a nechat si je upravit aby byly jako žádné jiné. konkrétně bych rád prohodil hodinovou a minutovou ručičku (budou ukazovat správný čas, ale nezasvěcená osoba ho rozhodně napoprvé nepřečte). další úpravou by mohlo být třeba odstranění nebo čístečné odstranění ciferníku, aby byl vidět strojek.

můžete mi poradit, jestli je něco takového vůbec možné a kdo by to byl schopen a ochoten udělat (nejlépe v brně)? možná taky která značka by se pro takovou úpravu (hlavně ty ručičky) nejlépe hodila?

díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Po odstranění ciferníku toho moc ze strojku neuvidíš B)

 

post-2711-1202770136.jpg

 

 

to jsem si myslel. svym zpusobem to ale taky nevypada spatne. kdyby byly v mosaznym pouzdre a misto coferniku bylo pod sklickem tohle, verim, ze by se mi to mohlo libit :) ale pokud bude cifernik vypadat dobre, rad si ho necham.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s těma prohozenýma ručkama to není zas až tak originální, v podstatě je to návrat ke kořenům. Kdysi dávno měly hodiny jen hodinovou ručku, stejně šly plus minus autobus. Později se objevila pomocná malá ručka, vlastně minutová ale protože tenkrát na tom pořád ještě tak moc nezáleželo tak na číselníku byly značené jen čtvrthodiny. Občas to bývá ještě na některých hodně starých věžních hodinách.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

s těma prohozenýma ručkama to není zas až tak originální, v podstatě je to návrat ke kořenům. Kdysi dávno měly hodiny jen hodinovou ručku, stejně šly plus minus autobus. Později se objevila pomocná malá ručka, vlastně minutová ale protože tenkrát na tom pořád ještě tak moc nezáleželo tak na číselníku byly značené jen čtvrthodiny. Občas to bývá ještě na některých hodně starých věžních hodinách.

Jedna ručka je třeba na hradě BOUZOV, ale tam jdou hodiny na vteřinu přesně :thumbsup_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...