Přejít na obsah

Kdo tu má jaké Victorinox?


VojtaJ

Doporučené příspěvky

Zdravím.

Tak nějak mi na tomhle vlákně a obecně na Chronomagu chybí více zmínek o téhle značce, tak by mě alespoň zajímalo, jestli tu někdo něco od Victorinoxu má. Přinejmenším, nějaké Inoxy jsem tu už u někoho zahlíd.

Já sám mám už pár let první verzi Inoxů - Ocel s modrým cifrem na gumě a pak necelý dva roky Alpnach Mechanical na textil-kůži s motýlkovkou...

Podle mně tahle firma nedělá špatný kousky a trochu pozornosti by si zasloužila. Ty Alpnachy jsou fakt pěkně zpracovaný a jdou i celkem přesně (ETA 2824-2 s Incablocem). 

post-39962-0-16066700-1504598306_thumb.jpg

post-39962-0-04939800-1504598311_thumb.jpg

post-39962-0-91008500-1504598395_thumb.jpg

post-39962-0-12383700-1504598614_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Alpnachy jsou moc pěkný hodinky, bohužel pro mě 44mm je už fakt moc. Každopádně by mohli dělat ještě variantu s klasickým cifrem, tyhle pilotní ne každýmu vyhovují (jasně, vím že jsou to pilotky, ale ...).

 

Nechceš k nim něco napsat? Jak drží PVD na pouzdře, lunetě, co lumi apod. .... 

Upraveno uživatelem Lukyn77
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

PVD je zatím v pohodě. Jen na hraně lunety někde u 5 je nepatrně setřená, ale to bylo, myslím, o zeď. Prakticky to není vidět a nafotit se mi to nepodařilo. Jinak mám na lunetě jeden ťukaneček někde u 8, ale PVD vydržela a neodřela se. Čitelnost je slušná, jen si musí člověk trochu zvyknout na tu hodně výraznou vteřinovku, která občas trochu přebíjí minutovou a hodinovou. Ale já s tím problém neměl.

Jinak lumi spíš průměr. Ručičky nesvítí špatně a celkem i vydrží, ale indexy jsou hrozně malý a i když svítí, nejsou moc vidět. (Viz foto)

Celkově ale spokojenost. Jsou dost neokoukaný a mají průhled na strojek, což mám rád... A Victorinox alespoň vyrábí 100% ve švýcarech...

post-39962-0-69039000-1504600221_thumb.jpg

Upraveno uživatelem VojtaJ
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak já mám tady tyhle INOXy, zakoupené před prázdninami na léto.

Zakoupena neoriginal guma od Meyhoferu, šíře 22mm. 

Taktéž si nemůžu stěžovat.Přesnost, odolnost, kvalita zpracování, vše jak má být. 

Aktuálně sem je přezul na Grand Duke od Hirsche a jsou z nich parádní každodenky.

 

post-205-0-06087600-1504604511_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Kamil

Dvě značky mě provází v podstatě celou dobu Chronomagu a nikdy mi doma nechyběly, Seiko a Victorinox. Ambassadory XL s Unitasem jsem měl několikery a zase si je koupím, taky Victorinox Chrono Classic XLS MT i Inoxy se objevily. No teď už pár let Dive Mastery, které si určitě nechám.

post-147-0-88885400-1504878653_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak ty Dive Mastery ti závidím. Sám jsem dost dlouho koukal po modrých, ale nakonec z toho nějak sešlo. Ale i když je nedělají, pořád se dají sem tam sehnat a pořád mě lákají... Uvidím. Třeba se rozhodnu a využiju nějakou poslední příležitost... Jsou to nádherný orloje...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Victorinox Sea Plane Chrono byly asi nejkrásnější hodinky, které jsem měl..... štve mě, že jsem je asi před rokem prodal :furious:  :lol2:

Jestli na ně zase natrefím koupím si je znovu! Hodně se mi líbil systém uchycení řemenu/tahu a gumy - viz foto....na železném tahu vypadaly perfektně..

 

post-48604-0-70226600-1510688446.jpg

post-48604-0-12203700-1510688485_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Hans Gruber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
  • po 2 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po 2 týdnech...

Pánové zeptám se tady,vlastní někdo Dive Mastery 500? Dají se ještě někde pořídit?

 

Myslíš quartz nebo automat? Oba modely se už nevyrábí, pokud vím. Ten tvůj obrázek jsou quartzky, dají se sehnat i nové. Automaty mají nápis na číselníku a jinak řešenou datumovku, občas se objeví použité na Ebay, chce to hledat a sledovat. :)

post-65756-0-02239200-1546799534_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...