Přejít na obsah

Kdo tu má jaké Victorinox?


VojtaJ

Doporučené příspěvky

Alpnach Mechanical. Moje první automaty vůbec. Pořídil jsem jim silikon pásek a oproti příliš tuhému originálnímu je to mnohem pohodlnější...

post-39962-0-90222800-1565512146_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 110
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Tohle byla moje vstupenka do hodinkového světa, a zároveň dárek (sám sobě) ke třicátinám.

 

Victorinox Infantry Vintage (241375)

 

Po letech nošení nabízím krátkou recenzi:

 

Hodinky mají detailně zpracované ocelové pouzdro i tah s obrobenou, jemně nastavitelnou sponou. Pouzdro se pyšní jemně kartáčovaným povrchem s vodotěsností 100m a leštěným obvodem lunety. Jde o zajímavý detail - na první pohled a během nošení to nejde zpozorovat, ale krásně se během natahování a z pohledu kolemjdoucích lesknou.

 

Navzdory své velikosti 44mm jsou překvapivě pohodlné, ale podobně jako i u ostatních vojenských hodinek se na menší ruku nehodí. Dobře ovladatelná korunka má hluboké vroubky a gravírované logo, lze jí hackovat sekundovku. 

 

Viktorky mají obvykle velmi ostré a do detailu dotažené ručky, ale u tohohle modelu mě svým zpracováním usadily. Plastické po obvodu leštěné indexy poskytují společně s lumi neomylnou čitelnost za jakýchkoli podmínek. Ciferník je tmavě šedý s dostředným plastickým vroubkováním. To v kombinaci se safírovým sklem s třívrstvým AR, nabízí zábavnou hru se světlem. 

 

Přes prosklené dýnko je průhled na nijak nezdobený strojek, pouze tam najdeme přiznané logo na rotoru. Co důležitého bych u prověřeného strojku ETA 2834-2 uvedl - dva údaje: jednak nabízí rezervu nátahu 38h a jednak funkci day-date.

 

Datumovka je na ciferníku fešně umístěna vedle indexu, ukazatel dne ale užírá indexy 11 a 1. Někomu to může vadit (mně třeba jo). Co bych také vytkl, tak neobvyklou rozteč nožek 23mm - při koupi řemínku je člověk ve většině případů omezen 24mm variantou, což při používání způsobuje jeho okousání u stěžejky. 

 

 

Přestože je značka považovaná za módní, tak rodokmen i zpracování na první pohled deklarují svou kvalitu a původ. Jsou to poctivě zpracované stroje na každodenní nošení. Za málo peněz nadělají hodně parády.

A taky je mám rád. 

post-22813-0-77480800-1565723769_thumb.jpg

Upraveno uživatelem danbrown
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
  • po měsících...
  • po 3 týdnech...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsících...
  • po měsíci...
  • po měsíci...

A este jedna moje srdcovka kterou jsem si pořídil za první svojí výplatu kterou jsem si vydělal v oboru kterým jsem se vyučil 😂😂

uz trosku starší fotografie kdy este hodinky vypadají krásné jelikož jsou z hliníku vadí jim každé klepnutí o futra 😂😂😂

D2C9F09A-9692-4ED7-8971-EE0CECA143F3.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 9 hodinami, dykmore napsal:

Zapomněl jsem, pardón..

 

Fotor_161183946235729.jpg

Fotor_161183904919374.jpg

velice krasny kousek take jsem premyslel ze bych si zakoupil do te doby nez se naskytla  vyhodna koupe Victorinox Alpnach Mechanical Chrono este ve specialni  edici a od te doby jsem je nedal z ruky krome prace a draheho servicu xD 

jak odolovaji vase hodinky ?? ruznym narazum a jakym podminkam je vystavujete ? jestli se mohu zeptat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...