Přejít na obsah

Steinhart Ocean One 39


Fade

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 437
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Sorry - vidim, ze par stránek dozadu je fotek dost. Velikost je to proste dobrá a sedět budou každému výborně. Jen, jak uz jsem psal, mam z toho nápadu na 39mm pocit, ze jde o další krok byt jeste blíže originální předloze, coz je pro me osobně uz neakceptovatelné. Skoda, ze absentuje jakákoli rozumná snaha po zachování vlastní tváře.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Safír jsem objednal z crystaltimes.net a nechával ho měnit u Volavky v Karlíně, ale nedoporučuju - nechali mi tam pootočenou vnitřní lunetu, tak jsem reklamoval - opravili, ale pro změnu nechali smetí pod sklem.

Tak jsem šel k Wildtovi na Kavalírku - toho můžu doporučit, tam bych šel teď - příště budu chytřejší :-) Vyčistil a udělal tlakovku za pár korun.

Znovu sorry za OT - jen feedback - sklíčko jsem objednal z crystaltimes.net jak jsi mi poradil (vybral jsem sklíčko CT025 se spodním modrým antireflexem vcetne těsnění) a nechal vyměnit u Wildta (U Kavalirky 3, P5 Smíchov) - rano jsem tam hodinky nechal, odpoledne jsem je mel zpět vcetne tlakovky. Výsledek vybornej, vidíte na fotce. Pana Wildta tedy určitě doporucuju dalsim zájemcům o upgrade Seiko na safír. A Tobe dekuju za návod.

post-51155-0-57842500-1511843233_thumb.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Znovu sorry za OT - jen feedback - sklíčko jsem objednal z crystaltimes.net jak jsi mi poradil (vybral jsem sklíčko CT025 se spodním modrým antireflexem vcetne těsnění) a nechal vyměnit u Wildta (U Kavalirky 3, P5 Smíchov) - rano jsem tam hodinky nechal, odpoledne jsem je mel zpět vcetne tlakovky. Výsledek vybornej, vidíte na fotce. Pana Wildta tedy určitě doporucuju dalsim zájemcům o upgrade Seiko na safír. A Tobe dekuju za návod.

Já nevím, ale nevadí Ti to zbroušení safíru a tím pádem mezera mezi sklíčkem a lunetou a to nemluvím o zdvojení indexů právě v tom lomu? Kvůli tomu bych vzal raději double domed safír, ten tohle nemá, ale je dražší. Ale pokud Ti to nevadí, tak gratuluji k upgrade.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí. Mezera mezi sklíčkem a lunetou byla i u originálního hardlexu - a nevadila mi ani ta, ani ta teď u safíru. Prostě to patří k tomu modelu. Tak má skx vypadat. Dávat vypouklý sklíčko nahoru i dolů jen kvůli lomu je podle mne blbost, a nejde o peníze. Chci mít dál skx a ne Oris Divers Sixty FIve. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak po dlouhém čekání a tápání jsem do nich nakonec šel a musím uznat, že se na tu 39ku, proti původní verzi, vyplatilo počkat. Lunetu jsem keramickou nechtěl a mrzelo mě že ještě není v nabídce aspoň jako ND ale zas tak špatný to ve výsledku není. Jsou pohodlnější a hezčí než jsem čekal a než se zdají z fotek :)

post-9756-0-32205500-1511880938_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Miriablo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevadí. Mezera mezi sklíčkem a lunetou byla i u originálního hardlexu - a nevadila mi ani ta, ani ta teď u safíru. Prostě to patří k tomu modelu. Tak má skx vypadat. Dávat vypouklý sklíčko nahoru i dolů jen kvůli lomu je podle mne blbost, a nejde o peníze. Chci mít dál skx a ne Oris Divers Sixty FIve. 

Tak pokud má SKX vypadat jako SKX, tak tam safír nemá co dělat a má tam zůstat hardlex bez AR. To patří k modelu. Já SKX nemám, mám Sarb 059, což je stejné puzdro i sklíčko a po upgrade na plochý safír s tím zbroušením mne málem trefilo, hlavně když se ty hodinky nasvítíly, to fakt nešlo. Přehodil jsem tam double domed (kvalitnější než z crystaltimes), kde to zakřivení je velice decentní a je to naprosto nesrovnatelné. Ale tisíc lidí, tisíc chutí a tak to má být. Tak ať slouží a už nebudeme plevelit vlákno jiných hodinek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Skx má z výroby plochý sklíčko, spoludefinuje to jejich vzhled a podle mne to tak ma zůstat i po výměně skla. Jestli nový sklíčko má nebo nemá AR, nemění jeden ze základních rozpoznavacich znaku tech hodinek, coz je plochost skla. Plochý safir nebo plochý hardlex - porad ty hodinky vypadají stejne. Na Moony si po poskrabani hezalitu prece naopak taky nedáš plochy sklo a pokud jo, tak namlouvat si, ze jsi nezměnil vzhled hodinek, uplne asi neklapne. Pro Tebe je důležitější lom světla nez vzhled hodinek, coz sice respektuju, ale nechápu, pokud to ma byt za cenu toho, ze na cifr u Skx nalepíš bublinu. Ale souhlasím s tim, ze OT na tomhle vláken uz staci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem je taky vyzkoušel... a fakt dobrý. Jen jsou to větší leštěnky, než jsem čekal, jak keramická luneta tak překvapivě i boky pouzdra a hlavně okraj lunety. V zrcadle pod zářivkou mi ty házející odlesky z vyfrézování okraje lunety přišly skoro jako kdyby hodinky byly osazený Swarovskim nebo podobným dámským bižu :-D.

 

Takže než se na lunetu a boky pouzdra vrhnu s brusným papírem gritu cca 800/1000, radši se zeptám... Je i jiný způsob, jak relativně pohodlně a bezpečně ty lesklé plochy a plošky zmatnit, tj. udělat na nich satin finish?

post-20204-0-67642000-1511984528_thumb.jpg

post-20204-0-26363000-1511984545_thumb.jpg

post-20204-0-42660900-1511984560_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Z mojí zkušenosti ty boky pouzdra ani u toolů člověk jen tak neomlátí a nepoškrábe, takže nechápu smysl. S okrajem lunety to asi bude víceméně stejně. Takže za sebe říkám: zbytečná práce navíc a ten nejistej výsledek za to nestojí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mně šrámy na hodinkách nevadí, moje Sinny by mohly vyprávět. Jde mi o to, že teď nové se ty Steiny lesknou na bocích a hlavně na ocelové části lunety (v jejích výřezech speciálně) jak psí kulky, až to občas z některých úhlů vypadá, jako kdyby byly obložené kameny. Tak jsem si říkal, že "satinizací" inkriminovaných míst bych tenhle efekt potlačil a hodinky by se mi líbily ještě o něco víc.

Každopádně sundám kyklopa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přiznám se že jak jsem původně o kyklopu nechtěl ani slyšet tak tento, "zvětšující", mě přesvědčil o opaku. Nedal bych ho dolů ani náhodou. Ostatně i ta keramická luneta je v reálu hezčí než na fotkách. Věřím že by ale s keramikou šlo udělat víc a osobně bych se přikláněl i k odpovídající cenovce za ni. Teď jsou to vážně víc leštěnky než jako tooly jako který jsem si je bral. Ale za mě spokojenost a předčilo to očekávání. Jakmile se ale objeví jiná luneta tak tahle půjde dolů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...