Přejít na obsah

definitivní hodinky - pomoc s výběrem


Doporučené příspěvky

JanNovakJan: tolik ? Tož to je bezpředmětné. Pro mě hodně. Když jsem měl u mechanik odchylku 8 sec/den tak jsem byl nervní a hodinky šly pryč.

Pokud ti jde hlavně o to tritium, pak se podívej na modely s T-100, např. https://www.aragonwatch.com/ (je tam obvykle strojek Seiko) a odchylku chodu bych neřešil (už vzhledem k ceně hodinek). Nebo hledat modely s COSC, kde je již zmiňovaná max. odchylka chodu -4/+6s denně.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj  a díky za rady a podněty. Právě, že tritium nic nepřekoná a především T100 je super.  T100 jsem měl na Dweep Blule, ale dal jsem je pryč - dělaly  přes 9sec/24 hod.

 Líbí se mě také NITE ICON 209L -T100, ale v nedávné minulosti dle vašich příspěvků a rad jsou předražené. Jinak přisvicovat v noci baterkou na zjištění kolik je hodin -

to není to pravé ořechové.  Když tak procházím internet, tak by se daly s tritiem T100 koupit, ale je to v zahraničí  (viz NITE Icon) a to bohužel nemám zkušenosti a hlavně

znalost anglického jazyka. Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tritium je mozna tritium, ale nedrzel bych se ho zuby nehty. Seiko nebo i Sinn 104St co jsem mel, tak byly v klidu citelne i nad ranem.

Otevre se ti vic moznosti.

Obligatne me zajima velikost zapesti.

A jak uz zminovali kolegove, jubilejni hodinky by mely byt nadcasove, proste takove, ktere za rok nevyjdou z mody a nebudes nastvany, ze se jich chces zbavit. Ty mensi Bally nebo LHC jsou tady zatim nejlepsi tipy, dle me.

S Nite icon mozna budes spokojeny co se tyka tritia, ale jakym zpuzobem bude postelovany strojek, to bude sazka do loterie. Drz se zavedenych znacek

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron: díky za tipy. Mám zápěstí 19 cm, ale je ploché, tudíž se zdá být větší. V současné době mám Lum-Tec B32 Combat, které mají průměr pouzdra 43 mm

a jsou na hranici minima velikosti. Upřednostňuji větší hodinky ( větší průměr ciferníku=lepší čitelnost) a pokud možno bez lunety. Seika mají převážně širokou lunetu což se mě nelíbí.

Fakt je asi ten, že s financema, které mám k dispozici a požadavkem parametrů na hodinky si asi těžko něco vyberu. To bych musel asi ještě nemalou částku přidat. Ach jo je to dilema.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

AndyAaron: díky za tipy. Mám zápěstí 19 cm, ale je ploché, tudíž se zdá být větší. V současné době mám Lum-Tec B32 Combat, které mají průměr pouzdra 43 mm

a jsou na hranici minima velikosti. Upřednostňuji větší hodinky ( větší průměr ciferníku=lepší čitelnost) a pokud možno bez lunety. Seika mají převážně širokou lunetu což se mě nelíbí.

Fakt je asi ten, že s financema, které mám k dispozici a požadavkem parametrů na hodinky si asi těžko něco vyberu. To bych musel asi ještě nemalou částku přidat. Ach jo je to dilema.

Jelikoz jsi stastlivec se sirokym zapestim, dovolim si nabidnou dva krasne kousky, ktere jsou v cenove relaci. Jedna se o kolekci Citizen Signature Grand Touring

Bez lunety jsou tady tyhle:

https://www.amazon.com/Citizen-NB0070-57E-Signature-Automatic-Movement/dp/B00E18O0Q2/ref=pd_sbs_241_5?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=6T0YDFJQTFVM4THVQYJF

Grand-Touring.jpg

 

Pokud by ses hecl do krasek s lunetou, tak tyhle:

https://www.amazon.com/Citizen-NB1031-53L-Touring-Display-Automatic/dp/B00KBLQ6SI/ref=pd_sbs_241_7?_encoding=UTF8&psc=1&refRID=6T0YDFJQTFVM4THVQYJF

Citizen-Signature-Grand-Touring-Sport-1.

 

Edit: Ty modre jsem zkousel a jsou famozni. Skoda, ze ja na ne ruku nemam.

Upraveno uživatelem AndyAaron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestliže odchylka 8 s denně bude důvod pro to, aby šly pryč, pak mi přijde skoro zbytečné vybírat mezi mechanickými hodinkami. Lepší přesnost je nejistá, spíš je otázkou štěstí, takže pravděpodobnost následného prodeje (nebo přinejmenším nespokojenosti) je vysoká. U dárku to podle mě zvlášť vadí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Přátelé díky všem za rady a tipy a jak tady píše PavelK, už jsem měl pár mechanik a vždycky jsem je dal pryč kvůli nepřesnosti kolem 8-9 sec/24 hod. Jak nad tím tak  dumám a přemýšlím, asi půjdu do Quartzek. Nedají mě spát zde již zmiňované NITE ICON 209L-T100,. Baterka tam vydrží 10 let a těch nějakých 4 sec/1 měsíc rozdíl v přesnosti není tak hroznej.

Kdyby se zde na fóru našla dobrá duse, která by mě pomohla s nákupem byl bych vděčen. Tož tak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...