Jump to content

Seiko Alpinist - chci je?


Hiryu
 Share

Recommended Posts

Zdravím místní diskutéry. Dostala se ke mně možnost pořídit Alpinisty z USA (bez cla), tj. poměrně levně. Momentálně mám černé Monstery...a jsem kapku bezradný. Monster je přeci jen docela masivní kousek, který se tak úplně nedá vzít ke košili, neb se pod ní prostě nevejde - místo nich by se hodilo něco univerzálnějšího. 

Teď dotazy: Kdo máte s Alpinisty zkušenost, fakt je to takový jaw-drop jak ,,všichni" píšou? Kolik to chce odvahy, aby si člověk takovou kaskádu barev vzal k obleku? Máte někdo zkušenost s výměnou prvních automatů (navíc ani ne rok starých) za druhé s tím, že ty, které budu po třeba měsíci míň milovat, se prodají (jako ,,ještě furt student" si sice můžu dovolit dvoje hodinky, ale svědomí mi to nějak nedovolí)? Je správný můj pocit, že nebudu chtít dát z ruky ani jedny? :D

Link to comment
Share on other sites

na mojej menšej ruke sedia alpinisty skvele a zatiaľ budú asi jediné, ktoré si nechám dlhšie. 

s nosením ku košeli nemám žiadny problém, nijak sa mi to vizuálne nebije, určite sa podľa mňa nejedná o nejaké hrubé hodinky, ktoré by k tomu nepasovali. 

čo sa týka jaw-dropu, neviem, ide o to, kto s čím prichádza do styku, časom zovšednie asi všetko.

k výmene za monstra neporadím, ale čo určite viem jr, že mať iba jedny hodinky býva veľmi náročné, ak to človeka začne trochu viac baviť. ale s alpinistmi by som si to dočasne asi vedel predstaviť.

akurát ma trochu štve presnosť, na rozdiel od evidentne všetkých naokolo mi za deň urobia aj cez 10s do mínusu, ale zatiaľ sa mi ich otvárať ešte nechce a nastaviť čas raz za týždeň zvládnem.

Link to comment
Share on other sites

Díky za odpověď. 

 

V jiném vlákně jsem narazil na tenhle eshop. http://www.gemnation.com/watches/Alpina-Startimer-Pilot-AL525G3S6-43921.html

Tohohle bych se z hlediska křiklavosti/možnosti vzít třeba i k obleku bál míň, než Alpinistů, na druhou stranu...pokud bych se pak chtěl zbavit tohohle nebo Monsterů, skoro jistě půjdou Monstery, že ano? :D

Link to comment
Share on other sites

Pri Alpinistoch a nie len pri nich robí veľa remeň. Pokiaľ sa ti vlezú v pohode pod manžetu (sú relatívne vysoké oproti bežným oblekovkám) tak stačí vhodný remienik pre danú príležitosť a si v kľude.  Keď ich máš na čiernej koži až tak nekričia.

 

Seiko-SARB017-Alpinist-Review-4-1024x765

 

medium_123865797-fs-seiko-alpinist-sarb0

Link to comment
Share on other sites

o Hyriu:

Ale tady srovnáváš nesrovnatelné, i když ve stejné cenové hladině.

Seika, i přez divočinu na cifru jsou univerzály, k obleku se zavřenýma očima, radši oběma, se dají taktéž.

Alpiny s pilotním lookem jsou uplně z jiného soudku ( možná pro mě i proto že pilotky pro jejich prázdnotu na cifru nemusím).

Jsou více "mezi lidi", ale tváří se netečně, až arogantně, nespolečensky, spíš technicky. 

Seiko se zase cítí líp v přírodě, na kolibě, prostě na vzduchu a při tom jim nic nebrání sedět večer v divadle.

Já bych volil Alpinisty, už jen pro to, že se mi líbí snad 5 let ( a nemít druhou zbytečnou díru do cifru, tak jsou už doma) a řada Alpinist má u Seika pěknou historii. A jestli se se ptal na likviditu-  se Seikem bych neviděl problém.

Edited by Radimk
Link to comment
Share on other sites

Vem alpinisty, pro mě nejlepší hodinky co jsem měl a to jak pohodlností/zábavností a to když to píšu, tak mám na ruce moony. Navíc jsou o level výše než Monstra a právě na rozdíl od spousty místních mi příjdou jako super univerzály. Jdu je asi objednat sakra :D 

Link to comment
Share on other sites

Díky všem za rady, je pravda, že kupovat ty pilotky jen proto, že jsou hezký (ale ne dokonalý) a levný, je blbost...i když Alpinisty na svém seznamu taky nějak nemám. Alpinisty ještě zvážím. Mimochodem netušíte někdo, jak dlouho by ještě mohly být v prodeji?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

×
×
  • Create New...