Přejít na obsah

Renovované Igeny


Doporučené příspěvky

Koupil jsem si aplikaci Kello na iPhone (jo, je to od toho absolventa školy financovaný Rolexkama, Jona Edwardse) a cvičně změřil Sporty I.

Samo to pozná frekvenci a uvede denní odchylku. Docela to funguje, u některých hodinek je trochu problém se signálem, buď je otevřít nebo připojit citlivější mikrofon.

 

post-59-032514900 1288944796.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaký má smysl seřízení před odesláním?

 

Můj hodinář ten strojek "jen" opravil a vyčistil, finální seřízení provedl po návratu. Dává mi to cca +15 sekund, což mi bohatě stačí. Chtěl jsem do Eltonu poslat připravený strojek, jako asi by šlo poslat i totálně nepřipravený.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi,jak jste na tom s presnosti po renovaci? Do jake odchylky se vlezete?

 

Na ruce a při odkládání na korunku se mi zrychlujou (kolik nevím) a při odkládání na devítku se zpomalujou, takže si je udržuju stabilně na přesnosti 0 - > +10 vteřin. Seřizuju pouze jednou za dva měsíce když měním datum. Upraveno uživatelem filo-boxer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem volal do Eltonu, za 3800,- vymění nerez pouzdro, včetně lunety, sklíčka a korunky

 

To je pravda, ale musis mit pouzdro ze starych primek. To je docela investice. Kdyby nahodou nekdo mel jedno navic, rad bych si nechal jedny zrenovovat...a budu mit odmenu:smile_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolil bych si tu dát jednu úvahu či poznámku k 'renovaci' v Eltonu. Když ji zvažujete, zkuste se nad ní pečlivě zamyslet, zda ty Sporty pak pro vás nepřestanou mít svou historickou hodnotu. Přistupujte k tomu spíše jako že budete mít remake, jakési retro hodinky. Občas se stává, že někdo pošle do Eltonu staré pouzdro, vybere si nové, ciferník, ručičky, pak se mu vrátí hodinky, on k nim nemá vztah, tak je dá do šuplíku, v lepším případě do vitrínky, v nejlepším je prodá tady na fóru. Prostě protože nemají ten duch starých hodinek.

 

Pečlivě si to proto zvažte, jakou barevnou kombinaci byste rádi (nejlépe něco méně obvyklého), dejte si i tu práci s výběrem konkrétního strojku, zvláště pokud to má být na průhled. Budete pak mít z hodinek větší radost, nebude to jen něco, do čeho jste dali peníze, ale i čas a nápad.

 

Já sám nosím většinou raději původní Sporty (v černé), nerezy občas, abych neopotřeboval původní chromy, také když mám náladu na tmavě modré. A samozřejmě všude tam, kde by mohly originály dojít nějaké újmy.

 

Nějaké to foto abych jen nekecal :)

 

post-6998-071203900 1289573524.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

Tak tak, si myslím, že hlavně nový číselníky jim berou tu retro krásu, není nad původní, kostrbatej...taky bych se přimlouval za citlivý renovace s co největším počtem původních dílů. A ty s příběhem bych nerenovoval vůbec.

post-7874-035549500 1290730880.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu jen souhlasit s Bigesem a xjr1. Než pošlete igeny do Eltonu, je potřeba si vše pečlivě promyslet. Osobně jsem zastáncem decentní renovace. Pokud to jde, snažte se zachovat co nejvíce originálních dílu (původní ciferník, ručky atd.). U mé renovace jsem alespoň zachoval ručičky, i když jsou přetřeny na bílo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já neříkám, že za každou cenu zachovat původní ciferník, nicméně když už nový, tak se pořádně odvázat :)

 

Nový nátěr z Eltonu svítí dost bídně. Je to sice SuperLuminova, nicméně jen v jedné tenké vrstvě, ani náhodou se nechytá na standardní japonskou produkci.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, chtel jsem pozadat nekoho, kdo ma Igeny s kaucukovym reminkem od Eltonu, jestli by je mohl vyfotit na ruce a treba jeste jen tak na stole, aby byl videt prave i ten kaucukovy reminek. Pripadne by me zajimaly i vase nazory na tento reminek. Diky

 

Podívej se na téma "Prim sport I - Igen - chlubící vlákno" a tam je dost různých fotek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Rád bych oživil toto vlákno a proto přidávám svoji poslední renovaci. Už mi jich pár prošlo rukama a nakonec to u mně vyhrály tyto. Pro lepší čitelnost ukazatele jsem zvolil bílé ručky, pro sportovní ,decentní pojetí černou lunetu. U modrých jsem neměl to srdce, nechat předělat i číselník, tato středně modrá mně prostě padla do oka a samozřejmě jen málokteří výrobci hodinek se mohou pochlubit radioaktivní barvou. Čekací doba v Eltonu se pohybovala do tří měsíců, následovalo vyčištění v hodinářském ateliéru Knespl @ Majzlík, kde jsem čekal déle než měsíc, ale výsledek stál za to, šlapou dobře. Časem jen musím vybrat hezčí řemínky.

 

post-7425-048416300 1344178340.jpg

post-7425-059491000 1344178361.jpg

post-7425-079248200 1344178389.jpg

post-7425-067834000 1344178406.jpg

post-7425-092004000 1344178425.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych oživil toto vlákno a proto přidávám svoji poslední renovaci. Už mi jich pár prošlo rukama a nakonec to u mně vyhrály tyto. Pro lepší čitelnost ukazatele jsem zvolil bílé ručky, pro sportovní ,decentní pojetí černou lunetu. U modrých jsem neměl to srdce, nechat předělat i číselník, tato středně modrá mně prostě padla do oka a samozřejmě jen málokteří výrobci hodinek se mohou pochlubit radioaktivní barvou. Čekací doba v Eltonu se pohybovala do tří měsíců, následovalo vyčištění v hodinářském ateliéru Knespl @ Majzlík, kde jsem čekal déle než měsíc, ale výsledek stál za to, šlapou dobře. Časem jen musím vybrat hezčí řemínky.

 

Gratuluju, je to nádhera!!!:)

Já fotky do tohohle vlákna přidám až za nějakej ten měsíc :whistle:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Rád bych oživil toto vlákno a proto přidávám svoji poslední renovaci. Už mi jich pár prošlo rukama a nakonec to u mně vyhrály tyto. Pro lepší čitelnost ukazatele jsem zvolil bílé ručky, pro sportovní ,decentní pojetí černou lunetu. U modrých jsem neměl to srdce, nechat předělat i číselník, tato středně modrá mně prostě padla do oka a samozřejmě jen málokteří výrobci hodinek se mohou pochlubit radioaktivní barvou. Čekací doba v Eltonu se pohybovala do tří měsíců, následovalo vyčištění v hodinářském ateliéru Knespl @ Majzlík, kde jsem čekal déle než měsíc, ale výsledek stál za to, šlapou dobře. Časem jen musím vybrat hezčí řemínky.

 

post-7425-048416300 1344178340.jpg

post-7425-059491000 1344178361.jpg

post-7425-079248200 1344178389.jpg

post-7425-067834000 1344178406.jpg

post-7425-092004000 1344178425.jpg

 

Moc a moc pekne. Porad vaham, zda uplne nove Igen, prece jen maji 45mm, ale ty renovace vypadaji excelentne. Urcite jedny zkusim. Dik za pekne foto a inspiraci.

Upraveno uživatelem PetrM
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mě je ta pointa renovace jim předhodit nějaký vraky z bazaru za pár stovek a nechat si za "prim rozumnou cenu"* postavit de facto nový Prim Igen 38

A nebo jestli máte nějaké "zlaté hodinky" a lá Pulp Fiction (čili ke kterým máte silný vztah) ve strašným stavu. Ale slušný Igeny bych tam asi neposílal... a když, tak fakt jen decentně... ale co je to decentně, že? Podle mě i to olezlý pouzdro má v tomhle případě určitou hodnotu.

Je smutný, že Elton učinil záměrně pro svůj business všechny díly de facto uměle nedostatkový, takže se ty hodinky nedají pořádně opravit jinde.. někdy mám skoro chuť je dát na antimonopolní úřad kvůli tomu.:thumbsdown_anim:

 

 

* cca 5-7000 Kč vs. 44.600 Kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...