Přejít na obsah

3D tisk


mireg_san

Doporučené příspěvky

No, s tou velkostí si nějak nevím úplně rady. Bells mi předal nějakou představu ale taky jenom vařil z vody. Výsledný stojánek má tedy 170g a tiskne se pomalu k 18ti hodinám. Ten čas by problém ani nebyl ale ta váha. Předběžně mi to vychází kolem 430kč za kus.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, 170g. Tryska 0.4, rychlost 35mm/s, infil 10%, shell 1.6mm...

Výška stojánku je 175mm, šířka 80mm, hloubka 170mm...

 

Diky za info, to jsem presne chtel vedet, super  ;) Jinak rozmerove to neni zadnej drobek..  :D Zkusis to prubnout a vytisknout? Mozna uz si to psal, ale material ABS? 

 

to Mikefux: i kdyby na tom neco chtel trhnout, tak v civilizovanych zemich se za praci plati.. Nic tedy ve zlem, neber to jako nejaky utok :) Ale i kdyz jde o automatizovany proces, 3D tiskarna taky vyzaduje trosku pece a pozornosti.. Snad si rozumime  :cheers:  

Upraveno uživatelem Axel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No predevsim se na slunicku nebo v teple neroztece jako bonbon.. Sice to je eko a netoxicke, ale v odolnosti ztraci, i kdyz nekde v policce mimo prime slunicko by ani s PLA nebyl problem. Coz urcite vis, spise pro ostatni.. :) U ABS to chce mit ale idealne vyresenou otazku tox. vyparu a odtahu, vetrani.. Nic, budu drzet palce a jsem zvedavej na fotky hotoveho vytisku ! :flex:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za info, to jsem presne chtel vedet, super  ;) Jinak rozmerove to neni zadnej drobek..  :D Zkusis to prubnout a vytisknout? Mozna uz si to psal, ale material ABS? 

 

to Mikefux: i kdyby na tom neco chtel trhnout, tak v civilizovanych zemich se za praci plati.. Nic tedy ve zlem, neber to jako nejaky utok :) Ale i kdyz jde o automatizovany proces, 3D tiskarna taky vyzaduje trosku pece a pozornosti.. Snad si rozumime  :cheers:  

To já přece vím, to že mám tiskárnu teprv na cestě neznamená, že netisknu a nebo, že se o to nezajímám. Štvou mě jen ty řeči okolo. Proč se rovnou nebavit na rovinu? Nic neprodávám, nic nenabízím, pomoc za pomoc a o pár postů později se najednou dozvíme, že na to má živnost. Jasně prototypový 3D tisk stojí obvykle několik set za hodinu, ale to se pak nebavíme o nejlevnější čínské hobby tiskárně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No predevsim se na slunicku nebo v teple neroztece jako bonbon.. Sice to je eko a netoxicke, ale v odolnosti ztraci, i kdyz nekde v policce mimo prime slunicko by ani s PLA nebyl problem. Coz urcite vis, spise pro ostatni.. :) U ABS to chce mit ale idealne vyresenou otazku tox. vyparu a odtahu, vetrani.. Nic, budu drzet palce a jsem zvedavej na fotky hotoveho vytisku ! :flex:

No, na slunci ani ne. Ale taková přístrojová deska v autě už je oříšek, tam už se to bortí, rozuměj cca 60°C
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To já přece vím, to že mám tiskárnu teprv na cestě neznamená, že netisknu a nebo, že se o to nezajímám. Štvou mě jen ty řeči okolo. Proč se rovnou nebavit na rovinu? Nic neprodávám, nic nenabízím, pomoc za pomoc a o pár postů později se najednou dozvíme, že na to má živnost. Jasně prototypový 3D tisk stojí obvykle několik set za hodinu, ale to se pak nebavíme o nejlevnější čínské hobby tiskárně.

Na živnost tisknu zakázky pro svého zaměstnavatele. Většinou jde o různé přípravky do výroby v automobilovém průmyslu. Dále kontaktní plochy pro manipulátory ABB atd. Na stojáncích bych si hypotéku nezaplatil... :-D
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale jo, však o nic nejde. Jen říkám, že by možná bylo férovější, kdybys přišel a rovnou řekl jak to je. Myslím, že i, dejme tomu, 30-40 Kč/h by se dalo zaplatit, když se to předem domluví. Samozřejmě to "trhnout" byly nadsázka, ale škodnej na tom nebudeš.

 

Samozřejmě to je zajímavý nápad a fandím mu. I když teda 3D tisk vidím spíše užitečný pro tisk konstrukčních dílů apod. Z estetického hlediska to až taková paráda není, ale proč ne, že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cena pro zaměstnavatele je kolem 13kč/g plus paušální poplatek za r&d kolem 7 tisíc podle složitosti dílu a předpokládaného nákladu. To co si vezmu za stojánek jsou náklady. Protože to dělám ve svém volném čase a zcela mimo svou živnost.

Pojďme se tedy vrátit k návrhu. Potřeboval bych znát váš názor, na šířku odkládací plochy pro hodinky. Je 40mm dostačující?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ok, fajn já ti to neberu. Jen vyjádřil svou pochybnost nad tím, že 170g výrobek vyjde přes 400,-. Pokud do nákladů počítáš i svůj alespoň částečně čas, pak je všechno v pořádku, ale už to není služba komunitě přece. Tím bych to za sebe asi uzavřel, je to bezpředmětné.

 

40 mm imho stačit nebude, většina hodinek tu bude mít na šířku více než 40mm, zvlášť pokud počítaš korunku. Viděl bych to minimálně na 50 mm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvalita výtisku je za mě naprosto v pohodě.

Co se týče šířky plochy, tak si myslím, že těch 40 mm by mohlo stačit, v původním návrhu jsem ti psal 50mm, ale hodinky mohou být i částečně uvnitř oblouku, takže to taky něco přidá. Zkusil bych jako nástřel tu menší variantu se 40 mm a uvidíme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...