Přejít na obsah

3D tisk


mireg_san

Doporučené příspěvky

  • po 2 týdnech...

Vždycky když vidím, co všecko se dá vytisknout na 3d tiskárně, tak zatoužím po replice buňátu nekatitelného od Jakuba Hrona Metánovského, který používal i Karel Čapek. V podstatě by dnes asi stačilo najít někoho, kdo by to dokázal nakreslit v příslušném programu?

attachicon.gif bunat.jpg

A co to vlastně je za věc? Model zvládnu nakreslit vcelku dobře ale s tiskem to trvá. Mam zrovna velkou frontu tisků přes 30h pro zaměstnavatele...

Dokonce už mám i úplně průhledný materiál...

 

Odesláno z mého Lenovo A6020a46 pomocí Tapatalk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Koupil jsem nekde za pusinku tiskarnu a zkusil jsem co to udela. Nemam s tiskem v podstate zadnou zkusenost a tak me vysledek docela mile prekvapil. Model jsem pochopitelne nekde stahnul. Ted uz jenom brusku a airbrush :-)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • Po roku...
  • Po roku...
  • po měsících...
  • po měsíci...

Tak to tentokrát zkusím oživit já 🙂

U ranního kafe jsem se koukal na starý budíček a dostal nápad na "pilotní" budík... Do oběda bylo hotovo.

 

Vzhledem k malým rozměrům budíku (vnější průměr indexů jen 39mm!) jsem se evidentně dostal na hranici možností své levné tiskárny, ale v reálu to vypadá lépe, než na fotce. Vše je tisk na první pokus, šlo by to ještě trošku vyladit.

 

Cifr je sendvič tištěný xichtem dolů, čili černá s dírami na indexy, pak výměna barvy za bílou. Minutová, hodinová ručka a ručka budíku jsou tištěné, sekundovka je jen štetečkem natřená původní. Tak tenkou osičku bych nebyl schopný vytisknout.

IMG_20231029_120743.thumb.jpg.018baaeb22c3a12d57a7bce69f20c60d.jpg

IMG_20231029_115933.thumb.jpg.e2d402e542ffde599ff7c125e5afd6c1.jpg

Ještě plánuji dotisknout ten kroužek pod sklo v černé. Nebo jen přebarvím, uvidím...

 

Upraveno uživatelem tarmi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...

@petr.73 to jsi tiskl ze dvou půlek naplacato a spojil?

Dcerka uviděla SKX hodiny a říká "proč ty hodiny vypadají stejně jako tvoje hodinky?" :)

Každopádně chce taky hodiny, takže zítra tisknu ciferník se zvířátky. Chci tam vystřídat tři barvy, tak jsem zvědavý, jak to klapne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...