Přejít na obsah

Alba APBT207 - odolne quartzy od Seika


little_w

Doporučené příspěvky

Damy a panove, rad bych se podelil o drobnou radost, kterou jsem si nadelil. A vzhledem k tomu, ze znacka ALBA tady na foru moc temat nema, resp. informaci je jako safranu, tak to vezmu z jedne vody nacisto. 

 

Nejdriv k historii znacky. Alba se objevila na svete v roce 1979. Je to znacka, vytvorena a vlastnena spolecnosti Seiko Watch Corporation, a ucelem vzniku byla snaha spolecnosti Seiko oslovit mladsi generaci spotrebitelu a privest je tak do sveta Seiko. Tomu je podrizen i design a styl vyrobku. Protoze se jedna o sub-brand znacky Seiko, Alba pochopitelne pouziva vyhradne strojky (a pouzdra a vsechno ostatni) Seiko. Vyskytlo se i par modelu, ktere se prakticky identicky prodavaly jako Seiko i Alba - az na znacku na ciferniku.

 

Uz nejakou dobu jsem pokukoval po jednom konkretnim modelu, APBT207. Jedna z tech mene prijemnych "vedlejsich efektu" toho, ze Alba se zameruje temer vyhradne na japonsky ci asijsky trh je ta, ze se hur shaneji. Ale kdyz se chce... Alba APBT207 (pripadne identicky model APBT207, ktery se lisi jen tahem) jsou relativne male hodinky ve stylu "polnich" hodinek, tedy v military / field stylu. Abych nepopisoval neco, co rekne jedna fotka daleko vystizneji, tady jsou:

apbt207_1.jpg

 

Jak jiste neuslo bdelemu oku chronomagora, tenhle model ma par zvlastnosti. Nebo... no... zvlastnosti... nic svetoborneho, ale troufam si rict, ze kumulativni efekt vsech tech jednotlivych prvku je zcela necekany. Takze par technickych dat:

 
Cifernik: Cerny, s lumi teckou nad cisly
Pouzdro: Titan
Tah: Titan
Strojek: podle toho, co jsem nasel, by tam mel byt quartzovy strojek Seiko 7N43
Vodotesnost: oznacene jako "Resistant 20 ATM", takze (200 m)
 
Takhle nejak to na me vykouklo z krabice:
 
alba001.jpg
 
(cas jsem pochopitelne pred focenim nastavil na univerzalni cas pro pozovani)
 
Den tydne je v Anglictine a v Kanji, coz je celkem malo obvykle a libi se mi to tak, ze jsem si to nastavil jako vychozi... uvidime, jak dlouho mi to vydrzi :)
 
Hodinky maji prumer 38mm, a na vysku pouhych 10.2mm! Vaha hodinek se uvadi "zhruba 60g"... ale kdo by tomu veril?! Zase nejaky marketingovy trik. Tak jsem to hodil na kuchynskou vahu:
 

alba003.jpg

 

A fakt ze jo... nekecaji... hmmm...

 

Co me udivilo je skutecnost, ze korunka je zcela bezna, vytahovaci... a vytahuje se uplne stejne lehce, jako treba u petkove rady Seiko. Nejak jsem cekal, ze bude sroubovaci, kdyz teda Seiko ruci za vodotesnost 200m. No, nemam to jak odzkouset, ta budu muset verit.

 

Protoze konkretne timto modelem chce Seiko / Alba apelovat na mlade lidi, kteri ziji aktivnim zivotem, na sportovne a "outdoorove" zalozenou klientelu, zvolili osvedcenou kombinaci military stylu, bezudrzboveho odolneho strojku, vysoke vodotesnosti a ultralehkeho pouzdra. Vysledkem jsou tyhle hodinky, ktere na ruce v podstate nejsou citit, a presto (nebo prave proto) se s nimi muzete pustit do vetsiny beznych i mene beznych aktivit. 

 

Citelnost je vynikajici a tresnickou na dortu je 24-hodinova skala, resp. format casu... takova drobnost, ale potesi, nehlede na to, ze to je vizualne dost povedene, podle meho:

 

alba004.jpg

 

Celkove musim rict, ze za cenu kolem ? 7,000 - 7,400 (cili zhruba 1,300 - 1,400 Kc) se nad timto modelem naprosto neda ohrnovat nos a ja osobne jsem porad napul na pochybach, kde je zakopanej pes... prece neni mozne, aby se takovehle hodinky za ty prachy vyrobily! Na ruku se vam za ty penize dostanou samozrejme asi tezko... posta do Evropy neco stoji, a potom je tady jeste cely ten nenazrany kolos celniku a statni spravy... ale i za cenu krat dva se nad tim da premyslet :)

 

Jeste rychlofotka na ruce:

 

alba002.jpg

 

Jak vidite, na mem zcela prumernem zapesti s obvodem cca 17.5cm nejsou samozrejme velke, ale ani nijak vyrazne male. Nutno ovsem rict, ze jsem se v poslednich tydnech (asi podvedome) pripravoval... protoze nosim skoro vyhradne Seiko SARB, ted par tydnu Seiko 5 (oboji 38mm) nebo Vostok Amphia v tom nejmensim pouzdre rady 420. Takze prvni dojem je rozhodne pozitivni a myslim, ze se s temahle Albama da zazit spousta legrace!

 

Preji vsem prijemny vikend.  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky moc za povídání o značce Alba a představení hodinek. Tuhle značku znám jen z digitálek a je fajn, že stále existuje a dělá tak pěkné hodinky. Moc se mi líbí. Už jsem ti je pochválil jinde. Titan je super a pohodlnost i vzhledem k velikosti musí být excelentní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja vim, siwi, vsiml jsem si. :) Diky za pochvalu! Hned jsem te chtel nasmerovat sem, ale rikal jsem si, ze to najdes sam :) Ja si kupodivu zadny digitalky Alba nevybavuji, Myslim, ze prvni hodinky Alba ktere jsem zaregistoval, byly Alba Riki Watanabe.

Upraveno uživatelem little_w
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skvele! konecne tu o nich nekdo napsal. diky moc. ja jsem je mel posledni dobou mnohokrat v hledacku, jediny klik me casto delil od koupe. pak jsem si to vzdy rozmyslel, protoze mam hodne podobny petky. ale fascinuje me ta deklarovana vodotesnost v tak subtilnim pouzdre. ty jo, pokud jsou jeste na ebay, ja je snad objednam..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

skvele! konecne tu o nich nekdo napsal. diky moc. ja jsem je mel posledni dobou mnohokrat v hledacku, jediny klik me casto delil od koupe. pak jsem si to vzdy rozmyslel, protoze mam hodne podobny petky. ale fascinuje me ta deklarovana vodotesnost v tak subtilnim pouzdre. ty jo, pokud jsou jeste na ebay, ja je snad objednam..

Diky, lube. Jdi do nich. Za ty prachy jsou proste neuveritelny! ;)

 

Ty Riki Watanabe co se tu kdysáva oběvovaly si pamatuji. Moc pěkný minimalistický.Vysoký ,ale malý pouzdro.Každopadně zajímavé hodinky !

Dikec. Nekdy si pripadam jako prukopnik slepych ulicek... uz ponekolikate jsem se zblaznil do nejakych "obskurnich" hodinek, ktery na foru nejsou. Ale nikdy jsem toho nelitoval :)

 

Digitálky ALBA třeba TADY

nebo TADY novější.

Jo, ja jsem je videl. Myslel jsem to tak, ze digitalky nebyly moje prvni asociace se znackou Alba. Vlastne... ja si ani nepamatuju, jaka byla znacka mych prvnich digitalek. Takove ty klasicke, od vietnamcu (pasovali to ze SRN, myslim), s deviti melodiema - ke konci 80. let. Ale znacka... vubec si ji nepamatuji. 

 

A jedna z dneska:

alba005.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

siwi, Kessel mi nic nerika, ale Montana, to jo! Tahle vzpominka mi teda zive pripomnela spoustu momentu z detstvi. Jo jo, Montana!

 

Jedna z dnesniho hledani hub. Ten minihrib na fotce je jediny, ktery jsem nasel, mimochodem :) Tady je jeste brzo. Zacinaji prelom rijna a listopadu a sbirame jeste v prosinci. No ale hezka prochazka.

 

alba007.jpg

 

alba008.jpg

 

alba006.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vim tak ne. Me titan vzdycky vadil a odrazoval. K temle se ale hodi. Myslim, ze prave jedna ze zakladnich myslenek za temito hodinkami je ta, ze maji byt lehke, nezavazet a pokud mozno by uzivatel ani nemel vedet, ze je ma na ruce. Musim rict, ze to plni na jednicku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Alby jsou prece jen puvodne zamyslene jako levne, spotrebni hodinky. Seiko delalo jednu dobu dost podobnej model, ale uz neni ve vyrobe. On ten titan na me celkove vzdycky pusobi jako laciny material. Ale jak rikas, odpovida to cene (nebo tady si spis odvazuji tvrdit, ze za male penize dostanes velkou hromadu muziky).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Alby jsou prece jen puvodne zamyslene jako levne, spotrebni hodinky. Seiko delalo jednu dobu dost podobnej model, ale uz neni ve vyrobe. On ten titan na me celkove vzdycky pusobi jako laciny material. Ale jak rikas, odpovida to cene (nebo tady si spis odvazuji tvrdit, ze za male penize dostanes velkou hromadu muziky).

No, on taky není titan jako titan, viděl si třeba Seiko MM600, nebo GS divery? To už je úplně jinej level. Ale ano, pokud se bavime o levných hodinkách, s tvým tvrzením de facto souhlasim:-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...