Přejít na obsah

hodinky na každodenní nošení do 1000$


Doporučené příspěvky

Zdravim,

mohl by mi někdo poradit s výběrem? vybírám už pár týdnů a pořád se nemůžu rozhodnout.

chtěl bych např. něco ve stylu Rolex DateJust, něco, co vypadá dobře se vším. Ale za každý návrh budu rád :).

požadavky:

 

měli by být na kůži nebo pěkném tahu, gumu nemám rád

safír samozřejmostí

automat s hackingem

WR min. 100m

nerez, pozlacení ne

menší( mám malé ruce, zkoušel jsem hamilton khaki navy pioneer, a vypadalo to, že jsem na staromáku ukradl orloj..)

průhledné dýnko

nemusím divery, ale nebráním se jim

chci nové, kupuju si je k svým 18. narozeninám.

 

zatím mě nejvíc natchly seika SARX. hodně mě zaujaly také jeanrichard terrascope, 44mm  jsou moc velké a moc drahé. Našel jsem také velmi zajímavé oris artix gt date (trošku z jiného soudku, prostě se mi líbily).

prosím poraďte, budou to moje první lepší hodinky a chci se rozhodnout co nejlíp. kdokoli s návrhem, radou, prosím pište.

cena může být samozřejmě i nižší :) (clo, poštovný atd.. umím zařídit, není problém)

díky moc

post-60325-0-64043200-1508026015.jpg

post-60325-0-93422300-1508026020_thumb.jpg

Upraveno uživatelem Mountain chicken
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš průměr zápěstí ?

Ty Seika taky nejsou úplně malý.

Mrkni na SDGM003. Jsou trochu menší a moc podařený.

Měl jsem oboje i SARXy035 i SDGM003.

Obojí moc dobrý, ale pro menší ruku, řekněme kolem 17,5 cm a míň, bych volil SDGM003.

Jinak chybu neuděláš ani s jedněma.

Oboje výborný kousky.

Upraveno uživatelem MíraMíra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky záleží, který Navy Pioneer jsi zkoušel, jestli ty 43mm nebo 40mm.

 

Jestli se ti líbí Seiko, ber Seiko. Nejsou sice malý, ale jestli mají opravdu lug-to-lug rozměr 46 mm, tak půjdou nosit i na 16cm zápěstí. Nicméně bych doporučil vyzkoušet na ruce.

 

Navrhnu ještě variantu s lunetou ? Christopher Ward Trident ? dělají i 38mm a univezální jsou podle mě taky.

 

P.S. SDGM003 taky moc dobrej návrh.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kolik máš průměr zápěstí ?

Ty Seika taky nejsou úplně malý.

Mrkni na SDGM003. Jsou trochu menší a moc podařený.

Měl jsem oboje i SARXy035 i SDGM003.

Obojí moc dobrý, ale pro menší ruku, řekněme kolem 17,5 cm a míň, bych volil SDGM003.

Jinak chybu neuděláš ani s jedněma.

Oboje výborný kousky.

 

 

Sarx033 mají pěknou videorecenzi zde: 

 

Osobně bych si k 30. narozeninám rád pořídil černou variantu SARX035. Žádnou tak pěknou videorecenzi na netu nemají, jen takové rychlé srovnání s Omegama 

O brightz už jsem také uvažoval, nelíbí se mi moc ten font na cifru "automatic"..mám něco málo přes těch 17,5 v obvodu. Musim ale říct že ta černá varianta SDGM003 vypadá opravdu fantasticky. děkuju moc za odpovědi, hodně pomohlo. Kdyby Vás napadla další varianta, určitě napište prosím. díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky záleží, který Navy Pioneer jsi zkoušel, jestli ty 43mm nebo 40mm.

 

Jestli se ti líbí Seiko, ber Seiko. Nejsou sice malý, ale jestli mají opravdu lug-to-lug rozměr 46 mm, tak půjdou nosit i na 16cm zápěstí. Nicméně bych doporučil vyzkoušet na ruce.

 

Navrhnu ještě variantu s lunetou ? Christopher Ward Trident ? dělají i 38mm a univezální jsou podle mě taky.

 

P.S. SDGM003 taky moc dobrej návrh.

zkoušel jsem 40mm, byly fakt veliký, ale spíš šlo o vizualní efekt který dělají ty zvláštní stěžejky, navíc mě celkem zklamaly - myslel jsem že ta luneta je otočná. CW - nikdy jsem neviděl na živo, ale slyšel jsem na ně chválu. Máte s nimi zkušenosti? Nejsem moc na divery, ale ten ciferník je fakt bomba...i ta cena není špatná

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

zkoušel jsem 40mm, byly fakt veliký, ale spíš šlo o vizualní efekt který dělají ty zvláštní stěžejky, navíc mě celkem zklamaly - myslel jsem že ta luneta je otočná. CW - nikdy jsem neviděl na živo, ale slyšel jsem na ně chválu. Máte s nimi zkušenosti? Nejsem moc na divery, ale ten ciferník je fakt bomba...i ta cena není špatná

Já jsem je měl několikrát na ruce, jsou to pěkný hodinky, výborně zpracovaný, ale ta verze 38 mm se mi zdála na potapky trochu malá. Ale to je věc názoru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkoušel jsem 40mm, byly fakt veliký, ale spíš šlo o vizualní efekt který dělají ty zvláštní stěžejky, navíc mě celkem zklamaly - myslel jsem že ta luneta je otočná. CW - nikdy jsem neviděl na živo, ale slyšel jsem na ně chválu. Máte s nimi zkušenosti? Nejsem moc na divery, ale ten ciferník je fakt bomba...i ta cena není špatná

 

Aha, protože já ty 40mm Navy Pioneery vlastním, a na mojí 16cm zápěstí sednou jak prdel na hrnec. :D Ale je to samozřejmě individuální.

 

Ad Wardy: 43mm model jsem nosil dlouho a rád, ale zhubnul jsem a už to není ono, takže jsem teď v rámci slev pořídil stejný v menší velikosti (bílý cifr/černá luneta). A musím přiznat, že když přišly a já se Želvama na ruce otevřel krabici, tak mi v první chvíli přišly fakt titěrný. Ale už se s tím pomalu srovnávám a asi si je nechám. Je to o zvyku. Výška mi přijde v pohodě. Překvapilo mě, že mají nový, zaoblenější dýnko, takže asi budou trochu líp sedět na ruce. Pokud se k tomu v týdnu dostanu, tak je možná nafotím.

 

Škoda, že Ward nedělá i 40mm model, ale to je už ohraná píseň.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Steinhardt 39 mm

byl jsem se na hodinky od steinhartu podívat v chronoshopu (zajímaly mě jejich fliegery). provedení je za tu cenu super, ale přijde mi, že všechno kopírujou, v podstatě jsem tam nenašel jediný hodinky který bych už někde neviděl - rolex gmt/subs, fliegery od stowa atd... takže spíš ne, ale děkuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Aha, protože já ty 40mm Navy Pioneery vlastním, a na mojí 16cm zápěstí sednou jak prdel na hrnec. :D Ale je to samozřejmě individuální.

 

Ad Wardy: 43mm model jsem nosil dlouho a rád, ale zhubnul jsem a už to není ono, takže jsem teď v rámci slev pořídil stejný v menší velikosti (bílý cifr/černá luneta). A musím přiznat, že když přišly a já se Želvama na ruce otevřel krabici, tak mi v první chvíli přišly fakt titěrný. Ale už se s tím pomalu srovnávám a asi si je nechám. Je to o zvyku. Výška mi přijde v pohodě. Překvapilo mě, že mají nový, zaoblenější dýnko, takže asi budou trochu líp sedět na ruce. Pokud se k tomu v týdnu dostanu, tak je možná nafotím.

 

Škoda, že Ward nedělá i 40mm model, ale to je už ohraná píseň.

určitě je to osobní preference - vvšechny hodinky co jsem doposud měl a nosil byly menších rozměrů, největší mám quartzové 38mm..asi je to o zvyku, ale koukal jsem se v obchodě do zrcadla a vypadalo to divně. jinak se zeptám - CW má jen online obchod? Není nějaká možnost si je prohlédnout i u nás? 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

určitě je to osobní preference - vvšechny hodinky co jsem doposud měl a nosil byly menších rozměrů, největší mám quartzové 38mm..asi je to o zvyku, ale koukal jsem se v obchodě do zrcadla a vypadalo to divně. jinak se zeptám - CW má jen online obchod? Není nějaká možnost si je prohlédnout i u nás?

Ano, mají pouze online prodej. Musel by jsi se domluvit s někým kdo je má. Odkud jsi? Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Kamenný obchod je jen v GB. Ale můžeš je do 60 dnů vrátit.

Přesně tak. Já takhle vracel, bez udání důvodu, C5 Malvern a vše proběhlo v pohodě

 

Jinak ty Wardy nemají průhled na strojek, což je u potapek klasika. Já jen, že to máš v požadavcích.

A od Wardů se mi celkem líbí C65 Tridenty, myslím, že je tady nikdo zatím nemá. Je to takový naprosto jednoduchý nekomplikovany Vintage styl.

post-44633-0-28894600-1508093180_thumb.png

Upraveno uživatelem Dokusan
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...