Přejít na obsah

Čím se živíte?


Doporučené příspěvky

Možná, že to tady už proběhlo, ale nenašel jsem to a tak se ptám:

 

Zkoušel někdo z vás obchodování s komoditami, tzv. futures trading? Dá se na tom reálně vydělávat nebo je to spíše kšefr pro brokery? Ozval se mi jeden broker a líčil mi, jak by bylo snadné se takto živit a že je škoda to nezkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná, že to tady už proběhlo, ale nenašel jsem to a tak se ptám:

 

Zkoušel někdo z vás obchodování s komoditami, tzv. futures trading? Dá se na tom reálně vydělávat nebo je to spíše kšefr pro brokery? Ozval se mi jeden broker a líčil mi, jak by bylo snadné se takto živit a že je škoda to nezkusit.

 

Jasně že ti bude tvrdit jak je to snadný... Jedinej kdo má ve světě akcií/komodit/futures a všeho dalšího svý jistý je právě takovej Broker, kterýmu zaplatíš poplatek za každej tvůj prd :). Živit se tim samozřejmě dá a díky pákám i poměrně rychle zbohatnout, ale stejně tak rychle tam můžeš o všechno přijít a musíš mít na paměti, že půlka lidí se kterejma tam obchoduješ chce vydělávat stejně jako ty (ta druhá ty komodity skutečně potřebuje) a v tom lepším případě jsou tví soupeři oni a v horším pak samotný Brokerský domy, který tě párujou a neni v jejich zájmu, aby si nějak moc na jejich úkor vydělal (platí pro Forex).

 

Ještě upozornim, že se ničim takovým neživým ani nikde skutečný peníze netočim, jen se okrajově zajímám ...

 

Jinak pokud to bylo formou akviziční činnosti, tak bych si tipnul že to ani nebyl broker, ale nějakej chudák brigádník, co se nechal zlákat inzerátama na "junior brokera" atd. a teď doufá, že sežene co nejvíc trotlů, co tam utratí peníze a jeho jako jednoho z tisíce povýšej :) ...

Upraveno uživatelem abbot
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně že ti bude tvrdit jak je to snadný... Jedinej kdo má ve světě akcií/komodit/futures a všeho dalšího svý jistý je právě takovej Broker, kterýmu zaplatíš poplatek za každej tvůj prd Posted Image. Živit se tim samozřejmě dá a díky pákám i poměrně rychle zbohatnout, ale stejně tak rychle tam můžeš o všechno přijít a musíš mít na paměti, že půlka lidí se kterejma tam obchoduješ chce vydělávat stejně jako ty (ta druhá ty komodity skutečně potřebuje) a v tom lepším případě jsou tví soupeři oni a v horším pak samotný Brokerský domy, který tě párujou a neni v jejich zájmu, aby si nějak moc na jejich úkor vydělal (platí pro Forex).

 

Ještě upozornim, že se ničim takovým neživým ani nikde skutečný peníze netočim, jen se okrajově zajímám ...

 

Jinak pokud to bylo formou akviziční činnosti, tak bych si tipnul že to ani nebyl broker, ale nějakej chudák brigádník, co se nechal zlákat inzerátama na "junior brokera" atd. a teď doufá, že sežene co nejvíc trotlů, co tam utratí peníze a jeho jako jednoho z tisíce povýšej Posted Image ...

 

Mě se právě také zdá, že kdyby to bylo tak snadné, tak že by se takto živil kde kdo. Díval jsem se teď na nějaké diskuse a žádné velké nadšení v názorech nevládne, spíše naopak, hodně se nadává na tuzemské brokery, neb jsou prý oproti zahraničním několikanásobně dražší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná, že to tady už proběhlo, ale nenašel jsem to a tak se ptám:

 

Zkoušel někdo z vás obchodování s komoditami, tzv. futures trading? Dá se na tom reálně vydělávat nebo je to spíše kšefr pro brokery? Ozval se mi jeden broker a líčil mi, jak by bylo snadné se takto živit a že je škoda to nezkusit.

 

ano da se na tom realne vydelat. pokud se ti ozval broker, tak mu priste tel uz nezvedej. predpokladam, ze to byl nekdo z colossea ne?pokud ti licil jak je to snadne, tak je to kokot. podobny kraviny ti bude rikat kazdy. problem je navic ten, ze tomuto druhu obchodovani tady az tolik lidi nerozumi. takze bud si to zkusis sam a obetujes cas nebo si radsi zahraj poke.

 

cesky broker nikdy nebude mit podminky jako US ci evropsky. s ceskyma ma smysl obchodovat jen a pouze ceskou burzu

Upraveno uživatelem 911
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ano da se na tom realne vydelat. pokud se ti ozval broker, tak mu priste tel uz nezvedej. predpokladam, ze to byl nekdo z colossea ne?pokud ti licil jak je to snadne, tak je to kokot. podobny kraviny ti bude rikat kazdy. problem je navic ten, ze tomuto druhu obchodovani tady az tolik lidi nerozumi. takze bud si to zkusis sam a obetujes cas nebo si radsi zahraj poke.

 

cesky broker nikdy nebude mit podminky jako US ci evropsky. s ceskyma ma smysl obchodovat jen a pouze ceskou burzu

 

 

No Ty jsi jasnovidec, byl to někdo z Colosea, na webu jsem na Coloseum našel ne úplně příznivé názory, spíše takové, že jsou hrozně drazí a jinak nic moc. Až se mi znovu ozve, tak mu asi poděkuji, zval mě na nějaké školení, které je prý zdarma.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No Ty jsi jasnovidec, byl to někdo z Colosea, na webu jsem na Coloseum našel ne úplně příznivé názory, spíše takové, že jsou hrozně drazí a jinak nic moc. Až se mi znovu ozve, tak mu asi poděkuji, zval mě na nějaké školení, které je prý zdarma.

 

jestli chces, muzeme to probrat po PM. jsem na P5 taky. trosku o tom neco vim. a jasnovidec ne, jen vim, kdo se pohybuje na trhu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Možná, že to tady už proběhlo, ale nenašel jsem to a tak se ptám:

 

Zkoušel někdo z vás obchodování s komoditami, tzv. futures trading? Dá se na tom reálně vydělávat nebo je to spíše kšefr pro brokery? Ozval se mi jeden broker a líčil mi, jak by bylo snadné se takto živit a že je škoda to nezkusit.

 

Obchoduji akcie zhruba 10let a Forex 2 roky. Dá se na tom reálně vydělávat ale pokud ti broker řekne že je snadné se takto uživit tak bohužel lže.

Snadno uživit se tím nedá a navíc je potřeba mít slušnej počáteční kapitál aby vůbec mělo smysl ztrácet nad tím čas.

Ale pravdou je že je škoda to nezkusit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden známej jede asi 4 roky ve Forexu a říkal, že tak po roce dvou se tim začal víceméně živit. Pochopil jsem ale, že se tomu věnuje dost intenzivně a rozhodně to neni, aspoň u něj, o nějakym bezpracnym zbohatnutí.

Když už jsme u toho, máte někdo zkuěenosti s RM systémem?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pravidlo číslo jedna: nikdy neobchoduj s produktem, kterýmu dobře nerozumíš. Pokud přesně nevíš, jak funguje opce nebo jiný derivát, tak je lepší se na tyhle obchody vykašlat.

Aby obchodování s komoditama nebo měnama člověk dobře porozuměl, musí tomu věnovat hodně času a věnovat se tomu soustavně. Pokud ten čas nemám a přitom chci něco investovat s rizikem a šancí na vyšší výnos, pak bych doporučil pravidelný nákup nějakého indexového fondu. Chce to jen trpělivost a věřit, že dlouhodobě akciové trhy rostou. To zatím platilo pro většinu delších časových období, ale třeba já mám určitý pochybnosti, jestli to bude platit i do budoucna.

Jo, nešel bych cestou investičního životního pojištění, to jsou vesměs předražený produkty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeden známej jede asi 4 roky ve Forexu a říkal, že tak po roce dvou se tim začal víceméně živit. Pochopil jsem ale, že se tomu věnuje dost intenzivně a rozhodně to neni, aspoň u něj, o nějakym bezpracnym zbohatnutí.

Když už jsme u toho, máte někdo zkuěenosti s RM systémem?

 

Bohužel s RM systémem nemám zkušenost. Je to varianta pro drobné investory.

Jinak Forex je dle mého názoru nejrizikovější možná varianta obchodování. Ale veřím že po 5ti letech se dá na to přejít a živit se tím. Ale je to denodenní usilovná práce a nejsou to lehce vydělané peníze.

Velký pozor na Forex.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, nešel bych cestou investičního životního pojištění, to jsou vesměs předražený produkty.

 

presne tak. na izp je nejhorsi, ze vetsinou clovek plati fee 2x a obcas i vickrat. tzn investice pres izp nikdy! pojistka ma slouzit pro realne zajisteni (tzn smrt na 200k a podobne bludy pres dynamik jsou vyhozene penize)

 

pro cloveka, co chce davat neco bokem, tzn chce vydelat inflace + neco k tomu, jsou nejjednodusii pravidelne investice... z tech relativne ok pioneer rentier, axa generace x, teoreticky conseq. urcite % fee strhne spravce, pak jednorazove/postupne se strhne provize zprostredkovatele - kdyz se bavime o "investovani" do cca 10k mesicne.

 

na vyssi castky jsou samozrejme mnohem zajimavejsi moznosti, ale to je nutno durazne probrat dle ocekavani a postoju. vetsinou jsou vip balicky nebo eventualne individualne sestaveni portfolia (tu davejte bacha na lidi co to ponukaji a mejte na pameti, ze zadarmo ani kure nahrabe)

 

kdyz zapojime mrchu statistiku a oblibeny arit. prumer obchodniku, tak se da vydelat 10-12% pa. kdyz se odectou ruzne naklady, fee, poplatky a pod, tak je realne mozne se pohybovat kolem 7-9% (pri inflaci kolem 2-3%). na kratku dobu samozrejme vynos bude daleko nizsi => v preklade do cca 3 let se snazim pokryt aspon inflaci, do cca 5-7 let pokryt inflaci a neco drobne vydelat, 7-10 let a vice tech 10-12%. delat kratkodobou investici za ucelem zisku je nerealne, resp kdyz clovek je ochoten riskovat, tak pak se da... ale pointa kapitalu je jeho udrzeni a rozmnozeni, tzn kdyz chcete riskovat, tak si kupte listek do loterie... bude stejne vzruso :-)

 

vsude funguje klasicky trojuhelnik (vynos, likvidita, riziko), tzn bude je neco vynosne na dlouhou dobu pri nizkom riziku nebo riskantne na kratkou dobu pri zisku a pod

 

jinak pro rychle porovnani par produktu neni spatne http://www.t-a-n-k.eu/ (treba si uvedomit, ze pocita s urcitym stejnym zaklad modelem, tzn neni problem za urcitych podminenk dokazat, ze produkt X je nejlepsi a s druhem dychem, ze produkt X je nejhorsi)

 

nicmene tohle je docela odboceni z vlakna, takze kdyz tak sz nebo zalozit jine vlakno...

 

btw, ja se zivim jidlem, vodou a vzduchem :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ona nam tym chcel nenapadne povedat ze ma fabriku na balenie sytenych mineralnych vod...

 

hehe :) to by mozna mohlo byt i zajimave:)

 

spoustu let jdem delal IT (oracle, cisco, sap a pod) a podnikani kolem, ale pak jsem zjistil, ze mi to leze krkem, tak jsem zmenil profesi a delam ve financich - je to sice drina (prace s lidma - asi znate), ale neni to stereotyp jak v IT, takze jsem spokojen (cti - mam na hodinky :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

hehe :) to by mozna mohlo byt i zajimave:)

 

spoustu let jdem delal IT (oracle, cisco, sap a pod) a podnikani kolem, ale pak jsem zjistil, ze mi to leze krkem, tak jsem zmenil profesi a delam ve financich - je to sice drina (prace s lidma - asi znate), ale neni to stereotyp jak v IT, takze jsem spokojen (cti - mam na hodinky :-)

 

 

vidíš a já myslel, že oracle je zlatej důl :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...