Přejít na obsah

Čím se živíte?


Doporučené příspěvky

Diky YPO za vycerpavajici informace. Nezni to uplne blbe. Jen mam strach z te zdravotni prohlidky, levy oko mam pidlooky - poskozena sitnice takze vidim tak na 40%. Musel bych tak na operaci, kterou uz zdarne odkladam 15 let, ale asppn by byl padny duvod :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak neviem.Keď to tu čítam asi musím byť rád za prácu ktorú mám.Síce strávim každý deň cca 7-9 hod.u CNC sústruhu za pár peňazí,(nebudem radšej písať koľko.smiali by ste sa mi.)ale mám dá sa povedať voľnú pracovnú dobu.Podstatné je aby som si urobil svoju prácu.A čo je podstatné super šéfa.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nj, celkem agitka no... Mi přijde líto, že tak nabíráme (a ještě fakt super pozice) a nemam tam žádného bratra ve zbroji, chronoma*ora na občasný pokec a společný oběd  :D

 

P.S.: včera jsem se bavil s hlavní ejčár náčelnicí a celkem přijmem skoro 100 lidí (to už v tom byl čert...)

Upraveno uživatelem Maxel
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se prostě jenom o práci u vás ti schopnější korporátníci nezajímají...

 

To je jen dobře, ti schopní korporáti (které znám osobně) mají náklad 2 mil. ročně a vydrží v každé firme 1-2 roky, jenom kecy, kecy a kecy. Veškerou poctivou práci udělají ti pod nimi za třetinové peníze.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A pak že není práce ... :D . Blbost, lidi nechtěj makat, to je samej manažer a obchodník "s teplou vodou", kolega od soustruhu výše mě potěšil :) . A tím končím OT. 

Upraveno uživatelem Sphinxx
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Josefe, já už jsem v jedné a  té samé korporátní firmě 20 let, náklady mám podstatně vyšší, než 2 miliony a firmě přináším dost na to, aby byla spokojená.

Ty tvoje kecy a paušalizování jsou fakt humorný.

Ty jsi expert na všechna vlákna - hodinky, auta, telefony, korporát, fotografie, vesmír, menses...

Jak se ti s tou tvojí genialitou žije? Asi to není lehké, mezi samými blbci, viď?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím co ti na to mám říct, píšu o tom s čím se setkávám a co mám doma, není to paušalizování, je spousta schopných (i všehoschopných) lidí, píšu pouze o těch, kteří dělají korporátní turistiku. To, že někde přijde domů a čumí na TV, zatímco já se věnuju mnoha koníčkům, to neovlivním a pokud máš teď menses, tak to ti bohužel neporadím, ale určitě máš spoustu peněz na doktora se svými příjmy. Jinak jsi zapomněl na kalkulačky Texas Instruments, mám malé muzeum.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Předešlých 17 let CNC frézař/seřizovač (kupodivu celou dobu v jedný společnosti), teď 6 měsíců OSVČ v oblasti kovovýroby. Sice makám cca 9 až 12h denně, ale protože se mi práce tak nějak stala koníčkem a nikdo mě nebuzeruje za absurdity (slušně řečeno), nikdo se neustále nesnaží mermomocí na mě něco najít jen pro to, že investoval do indulony a má díky tomu vedoucí funkci, a dostanou se teď ke mě občas i zajímavý zakázky, se kterýma si člověk musí vyhrát, tak mi to vůbec nevadí a jsem max spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dam to sem včera a už je to 3 stránky pozadu. Vypadá to na konec diskuze, tak to s dovolením lupnu ještě jednou na konec...

 

Aktuálně máme otevřen poměrně masivní nábor různých pozic.

Hledáme všechny možné kandidáty: od dispečerů, plánovačů a nákupčích ; po technology, kontrolory a kvalitáře ; dále konstruktéry, termodynamiky a pevnostníky ; až po manažery do středního-vyššího managementu.

 

Kdyby si chtěl někdo zkusit dělat pro leteckou firmu a má na to patřičné vzdělání a/nebo praxi (ideálně oboje), SZ-me  :)

(nejsem HR, ale zajistím správný kontakt)

 

http://geaviation.jobs.cz/

Zkuseneho dispecera a planovace s jazyky jste uz davno mohli mit, kdybyste jen trosicku chteli, takze neni moc velky duvod vasi 'nove' poptavce verit. Ale asi ma HR oddeleni potrebu vykazovat cinnost...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Texas Instruments nesbírám. To je pro mě stejná srágora, jako quartzky.

Ale CURTA, to je jiná. Tyhle mechanický kalkulačky jsou krásný, technicky dokonalý a věčný. Jako mechanický hodinky. A krásně se sbírají, byť jsou trošku dražší, než bateriové TI ;)

 

Ale zpět k práci - na korporátu mi vadí děsivý nárůst administrativy v posledních letech. Nebýt masivního nárůstu reportingu všeho možného i nemožného, byl bych na 100% spokojenej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Texas Instruments nesbírám. To je pro mě stejná srágora, jako quartzky.

Ale CURTA, to je jiná. Tyhle mechanický kalkulačky jsou krásný, technicky dokonalý a věčný. Jako mechanický hodinky. A krásně se sbírají, byť jsou trošku dražší, než bateriové TI ;)

 

Ale zpět k práci - na korporátu mi vadí děsivý nárůst administrativy v posledních letech. Nebýt masivního nárůstu reportingu všeho možného i nemožného, byl bych na 100% spokojenej.

Mně na korporatech vadí spíš nepružné rozhodování kdy chce kazdej rozhodovat, ale nikdo za to nechce nést zodpovědnost a pak neskutečný náklady. Teď zrovna budujeme nové pobočky. Cena s místní firmou cca 800 tis. Cena přes centrální nákup 2,5 mil. Ale faktem zůstává to, že vydělat stejný peníze jako v korporatech vlastním podnikáním stojí minimálně dvojnásobné úsilí :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pro mě kalkulačky TI je obrovská historie, počátek malých počítačů a vždycky mě fascinovaly, mám namysli TYTO a podobné z let 1974-78 a tím končí můj zájem.

 

Já s lidimi s korporátu v segmentu IT setkávám každý den a vůbec jim to nezávidím, na druhou stranu, někde se mají jako v bavlnce (SAP apod.). Člověk je tam malinké kolečko a pokud by si udělal svou IT firmu, neměl by ve většině případů šanci se dostat k businessu, který dělal v korporátu. Ale ty příběhy (často i špatné), které mám s korporátem je na dlouhé osobní vyprávění.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...