Přejít na obsah

Hodinky kolem 10k


Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

právě jsem pročítal forum a většinou tu lidi doporučují značku Tissot. Hledám něco klasického, co se dá nosit denně. Padly mi zatím do oka tyhle: https://www.tissotwatches.com/en-gb/shop/tissot-le-locle-powermatic-80-4.html

 

Neporadíte mi ještě něco podobného? Popřípadě zhodnotíte výše zmíněný model? 

 

Předem díky!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Nenech se odradit, jsou to pěkný hodinky od relativně respektovaný tradiční značky, v rozumný velikosti a s fajn strojkem. Za cenu kolem desítky myslím velmi dobrá koupě.

Souhlasím, problém ale je, ze se mu časem změní vkus, pokud tu zůstane déle. :-)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím, jaký máš životní styl a co nosíš za oblečení, ale toto mi na denní nošení moc vhodné nepříjde. Pokud tedy myslíš, že bys je měl celý den v pohodě na ruce a v různých příležitostech. Mají poměrně nízkou wr,  jsou na kůži a vzhledově spíše oblekovy. Já to vyřešil Seiko sarb033, pro mě balancují přesně na hraně mezi elegantními a sportovními hodinkami, vemeš je k obleku, ke kosili, ale bez problému i triku a šortkám. Možná bych se díval tímto směrem.

Upraveno uživatelem number.beast
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nízká WR a kůže (byť je i identický model na tahu) jsou mínusem, ale ten Powermatic 80 naopak plusem. Asi bych zůstal u strojku a značky (případně se podíval na Certinu, která ten strojek používá taky), ale vybral jiný model na tahu a s min. WR100.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nízká WR a kůže (byť je i identický model na tahu) jsou mínusem, ale ten Powermatic 80 naopak plusem. Asi bych zůstal u strojku a značky (případně se podíval na Certinu, která ten strojek používá taky), ale vybral jiný model na tahu a s min. WR100.

Ten strojek používá i Hamilton. Sympatičtější a méně provařená značka než Tissot a Certina.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za rady. Sako a košili nosím 90% času, tudíž hledám něco, co se dá nosit s oblekem v pohodě. 

 

Upřímně mi je vodotěsnost u zadku. S hodinkami nikdy plavat nechodím, potápět už vůbec ne a jestli jsem správně vyčetl, tak WR 50m zvládne sprchování.

 

Seiko jsem vyškrtl, chci švýcarský (jako pro hodinkovýho amatéra mi to zní prostě dobře)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

 

Ten strojek používá i Hamilton. Sympatičtější a méně provařená značka než Tissot a Certina.

Hamilton pro mě není rozhodně sympatictejsi a méně privarena značka. Tissoty mám rád, ale vzhledem k zadání bych subjektivně volil spíš Certiny. Powermatic 80 je výborná volba. WR je mi u takových hodinek taky u zadku. Tu neřeš.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak Tissot  tak i Certinu stavím lehce nad Hamiltony. Ale ty jetý Khaki Navy Pioneery vedou subjektivně designem, tyhle retro marine se neomrzí. Zadání 90% oblek 10% casual splňují akorát. Bonus jsou modřený ručky na světlým cifru, to je silně návyková kombinace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak Tissot  tak i Certinu stavím lehce nad Hamiltony. Ale ty jetý Khaki Navy Pioneery vedou subjektivně designem, tyhle retro marine se neomrzí. Zadání 90% oblek 10% casual splňují akorát. Bonus jsou modřený ručky na světlým cifru, to je silně návyková kombinace.

Já naopak, Hamilton nepoužívá v nových kalibrech s 80 hodinovou rezervou plastové krokové ústrojí, zatímco Certina a Tissot ano...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...