Přejít na obsah

Natalis Fliegeruhr


afrikab

Doporučené příspěvky

Pekné, mňa by teda potešili :)

Nemci Natalis používali pri výcviku pilotov. Design ciferníku, dokonca aj ručičky boli rovnaké. Púzdro, ale malo klasický tvar pilotiek z 30-tych rokov.Tieto budú podľa mňa mladšie, alebo na voľný predaj.Už podľa tej otočnej lunety to nie sú bežne produkované hodinky, ale skôr pre "letecké" využitie.Sa mi vidí, že som ich videl na nejakej vintage ad.

A jedna vec. Pokiaľ viem predvojnová Luftwaffe neexistovala, zakázaná. Robil sa len výcvik na vetroňoch a civilných lietadlách.Tak do cca 1936. Možno Hugo14 by vedel potvrdiť, alebo vyvrátiť.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pekné, mňa by teda potešili :)

Nemci Natalis používali pri výcviku pilotov. Design ciferníku, dokonca aj ručičky boli rovnaké. Púzdro, ale malo klasický tvar pilotiek z 30-tych rokov.Tieto budú podľa mňa mladšie, alebo na voľný predaj.Už podľa tej otočnej lunety to nie sú bežne produkované hodinky, ale skôr pre "letecké" využitie.Sa mi vidí, že som ich videl na nejakej vintage ad.

A jedna vec. Pokiaľ viem predvojnová Luftwaffe neexistovala, zakázaná. Robil sa len výcvik na vetroňoch a civilných lietadlách.Tak do cca 1936. Možno Hugo14 by vedel potvrdiť, alebo vyvrátiť.

 

Je to tak... Jezdili cvičit do přátelského Sovětského svazu... a mimo to, právě to, že měli tolik nalétáno na větroních a jiných podobných "dracích" se považuje za důvod umění některých z nich... Prostě ten nejzákladnější výcvik nebyl urychlen, protože jiný nebyl :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luftwaffe "oficiálně" neexistovala a výcvik probíhal v DVL, což byl německý letecký svazarm, v bolševickém rusku (1924-33) a u lufthansy. V únoru 1935 byla luftwaffe oficiálně založena a začalo vyzbrojování bojových jednotek.

 

V te dobe udajne ani zadne oficialni hodinky piloti nemeli. Asi si je museli sami koupit. Nejcasteji to pry byly znacky Titus, Doxa, Zenith, Rellum, Natalis a Helvetia.

 

Zaver je, ze je klidne mohl nejaky pilot nosit a spolu s nim se pak dostaly i do CR. Pravdu asi nezjistim nikdy. Nevadi, aspon je to tajemnejsi:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V te dobe udajne ani zadne oficialni hodinky piloti nemeli. Asi si je museli sami koupit. Nejcasteji to pry byly znacky Titus, Doxa, Zenith, Rellum, Natalis a Helvetia.

 

Už som to niekde písal. Niektoré hodinky boli objednané a špeciálne navrhnuté pre výcvik Nemeckých pilotov - na isto Zenith Special. A pravdepodobne aj Omega,Helvetia a ďalšie.Takže ich normálne nafasovali.Veľká väčšina pilotov luftwaffe vzišla z týchto výcvikových táborov.Len sa museli tváriť, že nacvičujú akrobaciu a tak.

 

Potom boli hodinky, ktoré sa voľne predávali a čerpali z popularity leteckých hodiniek.

Niečo podobné ako sa deje aj dnes.

 

Rozoznať hodinky používané letectvom a tie z voľného predaja je ťažké, lebo Nemci v tom období (1918-1936) nemohli používať vojenské značenie leteckých hodiniek.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...
Pilotky nekdy ze zacatku 30. nebo konce 20. let minuleho stoleti.

 

Snazim se ted zjistit, jestli i tento model pouzivala predvalecna Luftwaffe (Wehrmacht) nebo ne. Natalis totiz patril mezi dodavatele hodinek pro predvalecne nemecke letectvo.

 

Ahoj už se Ti něco podařilo zjistit, mám je od minulého týdne, jen na nich mám jinačí korunku. Také by mě zajímala jejich profesní historie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj už se Ti něco podařilo zjistit, mám je od minulého týdne, jen na nich mám jinačí korunku. Také by mě zajímala jejich profesní historie.

 

Ano i ne. Je to slozitejsi. Jak se zde pise, zadna Luftwaffe ve 20. a 30. letech neexistovala a neexistuji tedy ani presne zaznamy co nosili piloti na zapesti. Zadne oficialni hodinky nebyly. Takze spekulace, ze to jsou opravdu vojenske pilotky asi nebude ani potvrzena, ani vyvracena.

 

 

 

PS: Hod sem fotku.

Upraveno uživatelem afrikab
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...
  • po 2 týdnech...
  • Po letech...

Mněl bych prosbu na některého z přispívajících do tehdejší diskuze:

Kdo byl výrobcem těchto hodinek a stát původu,pokud by ještě někdo věděl také jestli si vyráběli ty strojky sami.Mám stejnou značku,ale předělávky....nikde jsem nemohl najít co je to zač (jestli tedy Fy. se jmenovala přímo NATALIS)?Jediný odkaz ze zahraničního fora vedl sem :D .

edit:chybka

post-12679-023219700 1312806690.jpg

post-12679-083042700 1312806698.jpg

post-12679-063179600 1312806705.jpg

Upraveno uživatelem nikdo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem strávil odpoledne hledáním a nakonec jsem vygoogloval toto : NATALIS je značka štýrských (Steiermark) hodinek,tedy výrobce byl

někde ve spolkové zemi Rakousko.Strojek je neznačený nic jiného jsem nenašel :crying_anim:.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady je seznam značek kapesních hodinek, jukni tam:

http://www.mikrolisk...hp/280/letter_N

 

Dík za typ je tam asi všechno,ale tyhle zapeklité cibule tam : keine dokument gefunden :) .

Ono se na netu ani moc těhle hodin nevyskytuje docela se divím,že se tady sešly troje .....

 

Ten web je zajímavej,jdou tam hledat značkový i podle S/N,docela jsem se tam zdržel vyhledal jsem tam i OMEGY (taky předělávky) o kterých jsem si nebyl jistej datem výroby ....tak ještě jednou dík za typ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...