Přejít na obsah

Pradědečkova trofej z Mariáše-Monard Geneve 15 rubis


Sova

Doporučené příspěvky

Dobrý den, předně chci říct že jsem v podstatě laik, chci se zeptat jestli by byl zájem o tyto hodinky, případně jakou mají cenu

 

Zřejmě jsou zlaté a je na nich napsáno:

 

Remontoir

 

No 2489

 

ANGRE

 

Ligne Droite

 

15 rubis

 

Monard Geneve

 

A ted k smutné části věci :crying_anim02: Kdyby byly hodinky v 1A stavu (což byly) myslím že by se o ně lidé poprali a cena by byla velmi vysoko...

 

Nicméně K hodinkám se nedbalostí mých rodičů dostal můj bratr a celé tohle rendezvous dopadlo tak, že švýcary jsou na jednom místě trochu potlučené, a co je nejhorší, rozbil ciferník, ba dokonce ciferník ani jeho kousky nenávratně zmizely...

 

Chci se zeptat, jaká škoda se asi před 20 lety udála (osobně tuším, že velká)

 

 

Díky za reakce

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez fotky je asi dost zbytečné se bavit... pokud se jedná o tyhle značky tak lze pěkné kousky pořídit za cca 1000,- velmi pěkné za 1500,- pokud mají prasklý ciferníka pomačkané pouzdro tak nelze čekat víc než řádově stokoruny, max asi cca 400-500,- ale je to jen spekulace. Pošli fotky.

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Bez fotky je asi dost zbytečné se bavit... pokud se jedná o tyhle značky tak lze pěkné kousky pořídit za cca 1000,- velmi pěkné za 1500,- pokud mají prasklý ciferníka pomačkané pouzdro tak nelze čekat víc než řádově stokoruny, max asi cca 400-500,- ale je to jen spekulace. Pošli fotky.

Počkej ale ty hodinky jsou podle mně zlaté!

 

http://www.goldbergcoins.net/catalogarchiv...0624/031794.htm

 

Je o něco takového...

 

Skočím je vyfotit...

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník YPO
Dobrý den, předně chci říct že jsem v podstatě laik, chci se zeptat jestli by byl zájem o tyto hodinky, případně jakou mají cenu

 

Zřejmě jsou zlaté a je na nich napsáno:

 

Remontoir

 

No 2489

 

ANGRE

 

Ligne Droite

 

15 rubis

 

Monard Geneve

 

A ted k smutné části věci :crying_anim02: Kdyby byly hodinky v 1A stavu (což byly) myslím že by se o ně lidé poprali a cena by byla velmi vysoko...

 

Nicméně K hodinkám se nedbalostí mých rodičů dostal můj bratr a celé tohle rendezvous dopadlo tak, že švýcary jsou na jednom místě trochu potlučené, a co je nejhorší, rozbil ciferník, ba dokonce ciferník ani jeho kousky nenávratně zmizely...

 

Chci se zeptat, jaká škoda se asi před 20 lety udála (osobně tuším, že velká)

Díky za reakce

 

 

než začneš cokoli nabízet k prodeji tak si prosím přečti pravidla, která najdeš v sekci prodej

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

než začneš cokoli nabízet k prodeji tak si prosím přečti pravidla, která najdeš v sekci prodej

 

Pánové, nebyl bych tak tvrdý, myslím, že ho opravdu jen zajímá, jaká škoda vznikla.

Myslím, že kdyby je chtěl zde prodat, tak je lépe připraven (fotky, ...).

Každého přece zajímá hodnota jeho starých hodinek, a přesto je třeba nechce prodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to v podstatě možná ani prodat nechci :worried_anim: Za chvilku sem postnu fotky a zajímalo by mně jestli by šly spravit, nýbrž sem se dozvěděl, že to není trofej z mariáše ale tzv. rodinný klenot který se předává na budoucí generace...špatně dopadnul a chtěl bych to nějak vynahradit

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to v podstatě možná ani prodat nechci :worried_anim: Za chvilku sem postnu fotky a zajímalo by mně jestli by šly spravit, nýbrž sem se dozvěděl, že to není trofej z mariáše ale tzv. rodinný klenot který se předává na budoucí generace...špatně dopadnul a chtěl bych to nějak vynahradit

 

Koukám, že před 20 lety se předávalo do špatných rukou.

Bráchovi bych asi urazil pracky :gun_bandana:

Upraveno uživatelem Vit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukám, že před 20 lety se předávalo do špatných rukou.

Bráchovi bych asi urazil pracky :gun_bandana:

Né, bylo to trochu složitější...

 

Hodinky jsou puvodně po otci mojeho dědečka, můj dědeček, už když cítil že brzo odsud odejde, je dal mé Mámě, stejn jako je dal jeho toec jemu, ať je opatruje jako oko v hlavě a ať je předá svému potomkovi...

Maminka je měla v kredenci v té původní krabičce, jednou nechali samotného doma mojeho bratra, nevím přesně kolik mu ubylo, ale byl malej...

Otevřel kredenc a koukal na ty hodinky...tu naráz přicházeli moji rodiče, odemykali a brácha se lekl, hodinky vyhodil do vzduchu za kredenc...zkratkovité jednání ze strachu zřejmě (jako malé nás nešetřily výprasky) Pak si uvědomil co udělal, rozbřečel se a šel to říct mámě...samozřejmě dostal jak prase...

Dnes mámu mrzí že ho byla, protože si byl vědom své hlouposti a brečel...

Jenže to jsou ty prvotní reakce...no jo no...

 

Ten Ciferník ani jeho rozbitý kousičky se nikdy nenašly...muselo se to riztříštit na prach...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né, bylo to trochu složitější...

 

Hodinky jsou puvodně po otci mojeho dědečka, můj dědeček, už když cítil že brzo odsud odejde, je dal mé Mámě, stejn jako je dal jeho toec jemu, ať je opatruje jako oko v hlavě a ať je předá svému potomkovi...

Maminka je měla v kredenci v té původní krabičce, jednou nechali samotného doma mojeho bratra, nevím přesně kolik mu ubylo, ale byl malej...

Otevřel kredenc a koukal na ty hodinky...tu naráz přicházeli moji rodiče, odemykali a brácha se lekl, hodinky vyhodil do vzduchu za kredenc...zkratkovité jednání ze strachu zřejmě (jako malé nás nešetřily výprasky) Pak si uvědomil co udělal, rozbřečel se a šel to říct mámě...samozřejmě dostal jak prase...

Dnes mámu mrzí že ho byla, protože si byl vědom své hlouposti a brečel...

Jenže to jsou ty prvotní reakce...no jo no...

 

Ten Ciferník ani jeho rozbitý kousičky se nikdy nenašly...muselo se to riztříštit na prach...

 

Na druhou stranu, to jsou zase hodinky opravdu s rodinným příběhem, cenu zjisti, ale v rámci vzpomínek... k nezaplacení, NEPRODÁVAT :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Né, bylo to trochu složitější...

Hodinky jsou puvodně po otci mojeho dědečka, můj dědeček, už když cítil že brzo odsud odejde, je dal mé Mámě, stejn jako je dal jeho toec jemu, ať je opatruje jako oko v hlavě a ať je předá svému potomkovi...

Maminka je měla v kredenci v té původní krabičce, jednou nechali samotného doma mojeho bratra, nevím přesně kolik mu ubylo, ale byl malej...

Otevřel kredenc a koukal na ty hodinky...tu naráz přicházeli moji rodiče, odemykali a brácha se lekl, hodinky vyhodil do vzduchu za kredenc...zkratkovité jednání ze strachu zřejmě (jako malé nás nešetřily výprasky) Pak si uvědomil co udělal, rozbřečel se a šel to říct mámě...samozřejmě dostal jak prase...

Dnes mámu mrzí že ho byla, protože si byl vědom své hlouposti a brečel...

Jenže to jsou ty prvotní reakce...no jo no...

Ten Ciferník ani jeho rozbitý kousičky se nikdy nenašly...muselo se to riztříštit na prach...

 

Ten příběh zachovej pro další generace.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak sem slíbíl, postuji zde fota...

 

Hodinky určitě prodávat nebudu, jakmile mi to máma objasnila s tím příběhem...

 

O prodeji sem uvažoval když mi babička mylně říkala, že je její otec vyhrál v kartách...

 

Nicméně mne velmi mrzí jak dopadly, takových strojků nebude v republice mnoho... :crying_anim:

 

http://img201.imageshack.us/my.php?image=hpim2757de9.jpg

 

http://img104.imageshack.us/my.php?image=hpim2758ez9.jpg

 

http://img442.imageshack.us/my.php?image=hpim2762aa2.jpg

 

http://img247.imageshack.us/my.php?image=hpim2763un0.jpg

 

http://img81.imageshack.us/my.php?image=hpim2764bl1.jpg

 

http://img208.imageshack.us/my.php?image=hpim2770lm9.jpg

 

http://img205.imageshack.us/my.php?image=hpim2768ll8.jpg

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ojojoj, některé snímky jsou drastické :(

To muselo bolet.

Zkus je dát hodináři. Strojek by mohl spravit, pouzdro by snad vyrovnal nějaký šikovný zlatník, ale ciferník nevím. Je aspoň představa, jak ten ciferník vypadal? Třeba by ho vyrobil Prim. Nebyl by porcelánový, ale mohl by vypadat podobně a je to lepší, než nic. Myslím, že ty hodinky stojí za to zachránit.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chybí mi ten ciferník, z něj nezbylo vůbec nic ? Pouzdro vypadá jak po hraní s kladivem a ne po pádu na zem. Strojek funguje ? Vše je pouze otázka peněz a možností..

btw. Co na to bratr teď :bangin:

Co se týče strojku, je plně funkční...pouzdro po zásahu kladivem?Nezapomeň že zlato je velmi měkký kov!

 

Problém je s cíferníkem, ten jak sem řekl, není vubec, ani fragmenty ciferníku...také sem zjistil, že tam nejsou ručičky:-(

 

Co na to bratr?Nyní jemu 29 let...v době kdy to rozbil mu bylo šest let...tuhle otázku věci nemá cenu už řešit...

 

Vubec si nedokážu představit kolik by to stálo, spravení toho pouzdra a třeba zapasování nějakého jiného ciferníku a ručiček...pokud to vubec lze...

 

Navíc je to opravdu ze zlata...myslím že leckterý hodinář by to nechtěl dělat...anebo spíš zlatník?(Nevím jen uváha)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli je to zlato, tak to vyklepnutí a repase pouzdra snad nepřekonatelný problém u zlatníka nebude. Ciferník se také dá nahradit, respective osmaltovat. Porcelánový bude trochu problém, ale úplná autentičnost enení snad úplně nutná. Dobrý hodinář by tě mohl nasměrovat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ojojoj, některé snímky jsou drastické :(

To muselo bolet.

Zkus je dát hodináři. Strojek by mohl spravit, pouzdro by snad vyrovnal nějaký šikovný zlatník, ale ciferník nevím. Je aspoň představa, jak ten ciferník vypadal? Třeba by ho vyrobil Prim. Nebyl by porcelánový, ale mohl by vypadat podobně a je to lepší, než nic. Myslím, že ty hodinky stojí za to zachránit.

Prim???Omlouvám se za případnou neznalost ale měl sem za to že to jeden ze slavných Československých podniků, který byl vytunelován a už neexistuje...

Já si myslím že mohl vypadat stejně jak ty Monard-Geneve z té stránky co sem postoval, jak je tam ta přiblížná cena 750-1000 dolarů...zeptám se mámy jestli si pamatuje jak vypadal...myslíš že by to u nás dokázali?Nějakou zdařilou kopii?Třeba ten Prim ve Šternberku?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prim???Omlouvám se za případnou neznalost ale měl sem za to že to jeden ze slavných Československých podniků, který byl vytunelován a už neexistuje...

 

 

:thumbsup_anim: :lol2:

 

PRIM

Upraveno uživatelem Ondraj
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...