Přejít na obsah

Pradědečkova trofej z Mariáše-Monard Geneve 15 rubis


Sova

Doporučené příspěvky

Prim???Omlouvám se za případnou neznalost ale měl sem za to že to jeden ze slavných Československých podniků, který byl vytunelován a už neexistuje...

Já si myslím že mohl vypadat stejně jak ty Monard-Geneve z té stránky co sem postoval, jak je tam ta přiblížná cena 750-1000 dolarů...zeptám se mámy jestli si pamatuje jak vypadal...myslíš že by to u nás dokázali?Nějakou zdařilou kopii?Třeba ten Prim ve Šternberku?

Koukni na www.prim.cz. Opravdu existuje, vyrábí luxusní hodinky a ciferníky umí. Nepodceňoval bych ho. Jinak je tu dost často pan Prokop s nickem Prim. Tam bych začal. Kontakt na webu na něj najdeš. Nový ciferník u Prima začíná u 3000 Kč podle vlastního návrhu. Nevím odkud jsi, ale v Ostravě bych je dal panu Svobodovi v Hodinářství u Aleše. Strojek vyčistí a namaže, zlatá pouzdra taky umí. Teda ví, komu je dát ke spravení. Spravoval mi zlaté Omegy, sice ne tak zničené, ale maximální spokojenost.

Upraveno uživatelem VS
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud pohledáš tak myslím, že přijdeš na to, že za pomoci některých členů není problém vyrobit nový ciferník a plášť se dá jistě opravit. I když možná nebude dokonalý tak bude vypadat přinejmenším slušně... Pokud jsou to památeční kousky tak nějaká rozumná investice není mimo i když reálná hodnota na trhu je minimální.

Upraveno uživatelem koblih69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ksakru pokud dědeček ty hodinky vyhrál v mariáši a ne třeba v plátýnku, tak byl sakra dobrej mariášník a nebo ten co je prohrál byl naprostý, naprostý, to slovo ještě nevymysleli, ale to byl a úplně.

Neprodávat už kvůli tomu mariáši, to si ty hodinky nezasloužej :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem v úterý kontaktoval Elton-Prim jestli by mi byly schopni zrestaurovat ty Monard-Geneve, o ceně jsem se nebavil, rovina debaty probíhala ve smyslu jestli by vůbec dokázaly ty hodinky zpravit a udělat podobný ciferník co se do nich dával (Nejsem žádný milionář, ale nechtěl sem aby to vypadalo že jsem něco jako z ruky do huby a že jsi představuju že to bude za pusu)

 

Mluvil jsem s nějakou sekretářkou, mladou možná tak jáko já, kolem dvaceti...chtěla po mně poslat fotky (poslal jsem stejné co sem postoval zde) a také chtěla fotku jak přibližně vypadal ciferník (poslal jsem jí tedy fotky jiných Monardů, o kterých máma řekla že je ciferník stejný)

Celá naše domluva zněla a končila tak, že se zítra ozvou přes mail, že paní která to dělá, tam už dnes není...

 

Dodnes se nikdo neozval...

 

Potom co sem si tady projel celé fórum a Prim zvlášť minimáně dvakrát:-) mi to přijde minimálně úsměvné...

 

Marketing Primu prohlašuje že jeho styl je v osobním přístupu k zákazníkovi atp. Jak sem to tak zpozoroval a četl tak tento přístup naplňuje zžřejmě jen jistý "pan Prim"

 

Nežádám od nich mnoho, nechci aby za mnou jezdili domů, chci jen aby odpověděli elektronickou poštou v době, kdy to slíbili, anebo mohli zavolat, číslo jsem jim také dával...

 

Vcelku mne to zkalmalo...možná sem na ně až moc přísný, ale když se něco takového stane, zákazník má plné právo být nespokojený, i když třeba toho mají hodně, to zákazníka nezajímá, nemají slibovat...sám sem v obchodě jstý čas pracoval...

 

Snad to nebude vypadat, že jsem nabubřelé cosi, které e rádo že je může zkritizovat, tak to není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná ti pomůžu. Potřebuji tyto rozměry: velikost strojku (základny)pod ciferníkem, přesnou vzdálenost osy vteřinovky od středu minutové hřídele a vnitřní průměr rámečku(pro sklo), myslím tím jeho část nejblíž ke stroji. Pokud budeš mít změřeno a něco najdu, doladíme ručky.

Upraveno uživatelem D.M.hodinar
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná ti pomůžu. Potřebuji tyto rozměry: velikost strojku (základny)pod ciferníkem, přesnou vzdálenost osy vteřinovky od středu minutové hřídele a vnitřní průměr rámečku(pro sklo), myslím tím jeho část nejblíž ke stroji. Pokud budeš mít změřeno a něco najdu, doladíme ručky.

Jejda, to bude složitější, pro mne je to trošku španělská vesnice :guiltysmiley:

Odkud jste?

 

Anebo, lépe řečeno, musel by jste to vysvětlit víc laicky, nejlíp třeba nakreslit na tu fotku co sem postoval...protože já ani nevím kde je oa vteřinovky když tam není ciferník a ručičky...

 

Anebo že bych to vzal k hodínáři aby mi to zaměřil??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jejda, to bude složitější, pro mne je to trošku španělská vesnice :guiltysmiley:

Odkud jste?

 

Anebo, lépe řečeno, musel by jste to vysvětlit víc laicky, nejlíp třeba nakreslit na tu fotku co sem postoval...protože já ani nevím kde je oa vteřinovky když tam není ciferník a ručičky...

 

Anebo že bych to vzal k hodínáři aby mi to zaměřil??

2.3. jsem v Olomouci, do PV je to kousek, mužeme dát srázek někde na benzině a ja si to poměřím ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...