Přejít na obsah

Fortis Flieger Professional Chronograph


flax

Doporučené příspěvky

Fortis Flieger Professional Chronograph - 705.21.11 M

 

Zdravím přátele. Trošičku mě mrzí, že to zde v sekci Fortis příliš nežije a to i přes to, že se jedná dle mého názoru o jedny z nejkrásnějších hodinek na trhu. Podobně nadšený jsem snad jen z některých modelů od Mida, jako je např. MIDO Commander II Limited Edition.
 
Před 14ti dny jsem zde popisoval své nově nabyté Spacematicy z limitované série 2012 kusů a nyní jsem již upgradoval na vyšší model ze série Flieger Professional, který mi je sympatičtější větším rozměrem pouzdra (43mm) a především pak úžasným, embosovaným číselníkem, který hodinkým dodává zcela nový rozměr. Opět jsem si pořídil verzi s kovovým tahem, abych s hodinkami mohl fungovat i během koupání v moři a šnorchlování, ale dokoupil jsem ještě voděodolný kožený pásek od Hirsche a to konkrétně model Heavy Calf, který má speciální impregnaci proti vodě a poškrábání. 
 
První dojmy jsou naprosto skvělé a není zatím nic co bych těmto kouskům mohl vytknout. Co se týče přesnosti, hodinky aktuálně vykazují nádherných +4 sec. za 24 hodin a to je podle mne úžasný výsledek. Tolik zatím první dojmy, další budou brzy následovat, pokud bude zájem. :)
 
ffp_3.jpg
 
ffp_5.jpg
 
ffp_6.jpg
 
ffp_7.jpg
Upraveno uživatelem flax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc hezky to mas, ty plasticky indexy jsou supr. Jak svitej? Ten remen jim teda ale dost neslusi, muze to bejt fotkou..

 

Vážně je to tak špatné? Vycházel jsem z originálního, koženého řemenu Fortis, který ale nemá mnou požadované vlastnosti a odolnost vůči vodě, viz. fotografie zde. Ten od Hirsche mi příjde mnohem lepší, díky kontrastnímu prošívání, nebo by si měl jiný tip? Jinak jsem si k tomu ještě pořídil originální sponu Fortis, která mi ale dorazí až koncem týdne z Německa. 

 

ffp_8.jpg

 

ffp_9.jpg

Upraveno uživatelem flax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zrovna dneska jsem je okukoval na Chodove ve vyloze, uz jsem je jednou mel a jsou na me prilis vysoke, ale jinak paradni

 

Jsou právě nižší než starší model a hlavně mají výrazně lepší korunku. Myslím, že pilotům ta větší výška sedí...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajem o dalsi dojmy urco je.

Na tom remenu se mi tez nelibi, original dle mych zkusenosti vydrzi vodu naprosto vpoho ( zkusenosti jak se starsim modelem, tak s B42 ), takze bych se ho nebal.

U tohodle novejsiho modelu je i myslim vetsi korunka, na ruce nevadi?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajem o dalsi dojmy urco je.

Na tom remenu se mi tez nelibi, original dle mych zkusenosti vydrzi vodu naprosto vpoho ( zkusenosti jak se starsim modelem, tak s B42 ), takze bych se ho nebal.

U tohodle novejsiho modelu je i myslim vetsi korunka, na ruce nevadi?

A v cem je ten Hirsch horsi, proti originalu? Nebo se Ti na tech hodinkach vseobecne nelibi kozene remeny? Ten originalni ma totiz take vystelku v horni casti.

 

Jinak korunka problem prave vubec nedela a netlaci a to predevsim proto, ze nema ostre okraje jako ta u starsiho modelu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak jsem si ještě všiml, že tyto hodinky trpí "jerky" efektem u sekundové ručičky, který postihuje některé Valjoux - 7750 strojky u běžícího chronografu. Nevím jaké s tím máte zkušenosti. Nemá to žádný vliv na přesnost, ale vizuálně to nevypadá příliš dobře. Vypozoroval jsem, že záleží na tom jak jsou hodinky natočeny. Pokud sekundová ručička "padá" směrem dolů, tak je tento jev viditelný, když stoupá, tak se neprojevuje. Tedy při klasickém držení hodinek s 12 pozicí směrem nahoru se tento jev u mne objevuje mezi 12-6 pozicí. Natočil jsem ukázkové video v 60FPS. Řeší se to na mnoha fórech, jako např. zde. Myslíte, že to má smysl řešit a otevírat/servisovat kvůli toho úplně nové hodinky a to navíc na Jomashopu?

 

Video ukázka:
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Fliegery mám též spadeno, gratulace! Nicméně s tou vteřinovkou by mi to asi taky vadilo a jsem zvědav, jak se to vyřeší, určitě zde poreferuj a držím palce;-)

 

Děkuju. :) Dám vědět, dnes ráno jsem to poslal na servisní odd. JomaShopu i s odkazem na video a detailním popisem a teď čekám až se tam probudí a co navrhnou za řešení.

Upraveno uživatelem flax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 2 týdnech...
Posilal jsem to ve finale na tri servisy a to servis@carollinum.cz, servis@nest-sro.cz a pak do Dealu v Ostrave, kde jsem predevcirem zakoupil sve prvni Omegy. :) Pozadavek znel nasledovne:

 

Rád bych Vás touto cestou požádal o návrh řešení problému se sekundovou ručičkou chronografu na modelu hodinek "Fortis Flieger Professional Chronograph - 705.21.11 M" vybaveného kalibrem Valjoux - 7750. Tento problém se projevuje tak, že pokud se sekundová ručička pohybuje směrem dolů, což je v případě držení hodinek horní stranou vzhůru, dochází vlivem gravitace mezi 12-6 pozicí k nepříjemnému "proskakování" a pohyb této ručičky není plynulý. Pro lepší představu jsem tento nepříjemný jev zachytil na video a posílám níže uvedený odkaz.

 


 

Rád bych se tedy touto formou informoval, zda jste schopni tento problém opravit a přibližně v jaké cenové hladině. Předem Vám děkuji za promptní vyjádření a přeji příjemný den.

 

Nejdrive jsem obdrzel odpoved z Dealu:

 

konzultovala jsem Váš problém s hodinkami s panem hodinářem Boturem, němělo by se jednat o nijak náročnou opravu, pravděpodobně by šlo pouze zaregulovat přítlačné kolo, ovšem bez prohlédnutí stroje to nemůžu říct naprosto přesně. Příčin může být více.

 

Hodinky můžete přinést, pan hodinář je zkontroluje pod mikroskopem, zareguluje a pokud by zjistil nějaký závažnější problém, informovali bychom Vás bez odkladu o možnostech řešení.

 

Pokud je jeho odhad správný, pak je oprava určitě v řádu stokorun.

 

Nasledne z Carollinum:

 

Dobrý den,

 

Myslíme si, že je volnější pružina sec.kola. Pro její dotažení je nutné sundat centr.sec.ručku - velmi pravděpodobně se bude muset vyměnit a pružinu přitáhnout.

 

Pro vyřešení vašeho problému se prosím obraťte na výhradní zastoupení pro FO v ČR firmu Nest ? paní Broklovou viz níže:

 

Ivana Broklová

Marketing manager

NEST, spol. s r.o.

 

a pak z Nestu:

 

děkuji za mail.

Co se týká "problému" s ručkou, souvisí s konstrukcí/vlastností stroje. Částečně lze upravit.

Cena odhadem 600 Kč + závěrečný test vodotěsnosti 160 Kč.

 

Aktuálně je servis naprosto přetížený a úkon rozhodně nebude na počkání.

Počítejte přibližně měsíc. Termín bez záruky - dle pořadníku a aktuálních možností.

 

Máte-li zájem, doručte hodinky do servisu na níže uvedené adrese.

Pěkný den,

 

Ivana Broklová

Marketing manager

 

Hodinky jsem tedy nejprve predal na servis Dealu, kde mi byly po jednom dni vraceny zpet a kde byl nauctovan pouze test vodotesnosti 200,- Kc s tim, ze bylo zregulovano nejake pritlacne kolo, ale vse bez zaruky jak to dopadne. Vcera jsem si je vyzvedl, ale problem je porad stejny, nic se nezmenilo, ale konzultoval jsem to s p. hodinarem p. Boturem, ktery mi taktez rikal, ze je to celkem bezny problem hodinek s Valjouxem 7750 a ze tim netrpi snad jen Breitlingy. Vetsinou je to zpusobeno vahou sekundove rucicky chronografu, ale na youtube jsou videa stejneho modelu hodinek, kde tento problem nepozoruji. Ve finale mi tedy asi nezbyde nic jineho nez hodinky poslat do Nestu a nejaky ten patek si pockat jak se jim to "castecne" podari zregulovat. Ted mam na ruce Omegy, takze to bez Fortisu snad nejakou chvili vydrzim. :)

Upraveno uživatelem flax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeste jsem zapomel zminit prvni pokus o uplatneni reklamace pres Jomashop. Zkontaktoval jsem se zde s jejich servisnim odd. pres on-line chat na jejich strankach, kde jsem nasledne komunikoval s nejakou slecnou. Ze zacatku mi taktez tvrdila, ze je to normalni a ze hodinky asi nejsou dostatecne dotazene. Nenechal jsem se ale odbyt a nakonec jsme dosli k zaveru, ze si je mam nechat opravit u nejakeho lokalniho servisu s tim, ze jim mam potom poslat ucet a oni ho proplati. Pokud to ale bude do 1500,- tak to ani nebudu resit, protoze jen poslani baliku do USA vychazi na podobne penize a to by tam putoval minimalne 14 dni s nejistym vysledkem, jak by to jejich neautorizovany servis opravil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to je zajímavý, hlavně že podle všeho je to běžný jev a přitom nikdo pořádně neví jak to řešit. Mě by to jako uživateli teda vadilo-koupit si takový hodinky a pak tam mít takovou vadu na kráse, držim palce ať se to nakonec dá dohromady!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A v cem je ten Hirsch horsi, proti originalu? Nebo se Ti na tech hodinkach vseobecne nelibi kozene remeny? Ten originalni ma totiz take vystelku v horni casti.

Jinak korunka problem prave vubec nedela a netlaci a to predevsim proto, ze nema ostre okraje jako ta u starsiho modelu.

Nelibi se mi tam to ukonceni u hodinek, original splyne k hodinkam krasne.

Tu vterinovku vyres ( nemela by to byt zadna narocna operace, mozna i na " pockani"), ale urco bych to resil. Casem by to hodne vadilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nelibi se mi tam to ukonceni u hodinek, original splyne k hodinkam krasne.

Tu vterinovku vyres ( nemela by to byt zadna narocna operace, mozna i na " pockani"), ale urco bych to resil. Casem by to hodne vadilo.

 

V pondeli je teda odeslu do Nestu a po mesici poreferuju. Stran toho tahu - presne to jsem potreboval vedet. Nize je srovnani originalniho s tim od Hirsche. Podle mne je tam rozdil mozna max. pul milimetru, ale asi mi to neda a na tvoje doporuceni teda pujdu do originalu. ;) Kterou barevnou variantu by si nakonec zvolil z jejich nabidky?

 

fortis_13.jpg

 

fortis_12.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

velmi pekne fliegre, potom daj vediet ako si dopadol v neste, som zvedavy...

osobne sa mi tie "zlte" remene moc nepacia, aj ked sedia k sekundovke... skor by som volil nejaky cierny univerzalny s nekontrastnym presivanim ked uz... ale inak naj su na tahu, to je jasne ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Robí to aj mne ETA 7760. Dočítal som sa, že je to vôľou v súkolí a hmotnosťou ručičky. Je to vlastnosť a nie závada. Ja to neriešim, chrono mám pustené občas a na ručičky extra nepozerám. Na prácu to vplyv nemá. Kebyže sa to tu nerieši, tak o tom ani neviem.

Upraveno uživatelem zhrado
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...