Přejít na obsah

Poraďte ultimativní quartzky


Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 97
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V podstatě jste mi pánové rozšířili obzory, díky. Ale že bych z toho byl nějak moudřejší nebo víc rozhodnutý, to spíš naopak :-)

 

Hodinky nechci pro sebe. Otec bude mít příští rok 65, když to půjde dobře, tak může ty hodinky nosit i dalších dvacet let a já přemýšlím v takto dlouhých horizontech. Takže ano, chci pro něj takové hodinky, které bych mohl zdědit, mohl se na ně ?těšit? a měl z nich radost i za dvacet let, ale zároveň to nesmí být hodinky, které mi budou dvacet let chybět :-) No a hlavně když vidím některé lidi v důchodu, čeho jsou občas schopní :-) tak přemýšlím o funkcích těch hodinek (quartz, bezúdržbovost, vodotěsnost, mechanická odolnost, odpovídající vzhled k věku...)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pri tomto zadaní by som chcel quartz, ktorý je možné servisovat aj inak než len výmenou celého strojčeka. Grand Seiko ma myslím servisný interval 50 rokov. Keby bol otec mladší, poviem Omega AT, teraz mi GS pride ako výborná konzervatívna voľba. Najlepšie s čiernym cifernikom a pre seba by som hľadal SD s bledym cifernikom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Naštěstí mám skoro rok čas, budu muset ještě pár kšeftů oběhnout, jen nevím, jestli se během té doby dostanu až do Japonska mrknout na Citizeny :-)

Jako supr vidím to, že otec je zvyklý hodinky nosit furt a nezůstanou smrdět v šuplíku. Teď by v pohodě zvládl udržovat v chodu automaty, ale v pozdějším věku, když by je na pár dnů odložil, tak by to mohlo začít dělat problémy...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co mu na léta pozdější k automatům pořídit winder? Mám otce v podobném věku a řekl bych, že by to nemusel být takový problém.

 

Pokud zůstat u quartzu, pak se obávám nic lepšího než AT a GS nevymyslíme - já hlasuju pro GS, bo jedny quartzové občasně ponosím a je to prostě pecka!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A co mu na léta pozdější k automatům pořídit winder? Mám otce v podobném věku a řekl bych, že by to nemusel být takový problém.

 

Pokud zůstat u quartzu, pak se obávám nic lepšího než AT a GS nevymyslíme - já hlasuju pro GS, bo jedny quartzové občasně ponosím a je to prostě pecka!

Tuhle myšlenku musím podpořit . Máš vymyšlený dárek na 75 narozeniny - Ebenový winder. Rezerva by mohla být delší než 48 hod.

Btw stejně tak výběr dle stávajícího zadání

Upraveno uživatelem diddi
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Po roku...

Jo, šel jsem cestou racionality, začal jsem hledat Citizeny, které mají co nejvíc fičůrek a neměří 50 mm. A voilá! Existují.

https://www.helveti.cz/citizen-cb1070-56l

Malé, nositelné, jednoduché, univerzální, krásný cifr, lehké, titanové, vodotěsné, rádio, sólar, časové zóny, stav baterie,... prostě mrtě funkcí v parádním balení a je ostuda, že se o takovéto quartzky nepokusí i nějaký drahý výrobce. Už bych je měl.

 

Každopádně otec z nich byl naprosto nadšený a machruje s nima všude možně :-) Kdybych mu koupil Rolexky, tak by je neukazoval nikde a svým způsobem by se za ně trochu styděl, protože machrovat penězma není jeho styl. Miluju ho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, šel jsem cestou racionality, začal jsem hledat Citizeny, které mají co nejvíc fičůrek a neměří 50 mm. A voilá! Existují.

https://www.helveti.cz/citizen-cb1070-56l

Malé, nositelné, jednoduché, univerzální, krásný cifr, lehké, titanové, vodotěsné, rádio, sólar, časové zóny, stav baterie,... prostě mrtě funkcí v parádním balení a je ostuda, že se o takovéto quartzky nepokusí i nějaký drahý výrobce.

Mám víceméně jejich předchůdce (bez rádia a těch dalších blbinek) a pořád jsou fajn :) A ten cifr na světle! Jediná věc, co by mohla někoho rozhodit, jsou nelícující indexy s vteřinovkou:(

Upraveno uživatelem sodekcz
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Cau nevim zda nekdo navrhoval Longines Conquest VHP ??

 

Podle me by staly za uvahu.

Presnost 5 sec/ rok a dalsi vychytavky. Delaji se v ruznych rozmerech...s ruzne barevnymi cifry

 

https://www.hodinarstvibechyne.cz/cs/magazin/conquest-v-h-p-nejpresnejsi-quartzove-hodinky-z-dilny-longines/

post-60846-0-28009800-1546069960_thumb.jpeg

Upraveno uživatelem moralles
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...