Přejít na obsah

Oris Divers Sixty-Five (40 mm)


Doporučené příspěvky

Zdravím všechny spolupacienty,

 

zakládám toto vlákno, abych se zde pochlubil svým nejčerstvějším hodinkovým přírůstkem. Tyto líbivé retro Orisky tu mají svoje vlákno v rámci fotogalerie, ale chlubící vlákno jsem našel věnované pouze jejich větší 42mm verzi. Proto jsem se rozhodl, přestože zdaleka nejsem prvním vlastníkem tohoto modelu na fóru, těmto hodinkám, které byly v řadě "Sixty-Five" představeny jako první, také svoje vlákno založit.

 

Někteří z vás ví, že jsem se kolem těchto hodinek už delší dobu ochomýtal. Řešil jsem je neustále v recenzích, opakovaně je chodil do obchodů zkoušet a okukovat a snil si, jak si je jednou pořídím :) V lednu jsem doma našel krabičku, pojmenoval jí "Oris box" no a každý měsíc do ní poctivě dával stranou a šetřil na vysněný hodinky. No a po 11 měsících je to tady! 

 

40 mm pouzdro, výška 12,8 mm, lug to lug 48 mm, rozteč 20 mm, Sellita SW 200-1, WR 100 m, safírové vypouklé sklo

 

Osobní dojmy rozepíšu později, přeci jen, mám je teprve jeden víkend :) ale co vám budu povídat, jsem nadšený...

 

(k fotkám buďte shovívaví, nejsem fotograf a nemám vercajk ani um) 

 

post-32970-0-66333300-1509914009_thumb.jpg

post-32970-0-97707300-1509914024_thumb.jpg

tady mi spadlo na sklíčko smítko z mikiny :)

post-32970-0-31484400-1509914052_thumb.jpg

post-32970-0-75178200-1509914145_thumb.jpg

post-32970-0-02247000-1509914159_thumb.jpg

post-32970-0-74995600-1509914172_thumb.jpg

post-32970-0-75650600-1509914189_thumb.jpg

post-32970-0-50311700-1509914214_thumb.jpg

post-32970-0-09944400-1509914233_thumb.jpg

post-32970-0-59122000-1509914249_thumb.jpg

post-32970-0-51354000-1509914270_thumb.jpg

tady jedna z dálky pro představu, jak působí na cca 18cm zápěstí

post-32970-0-87335700-1509914319_thumb.jpg

tah má hodně výrazné zúžení, od 20 mm u nožek až po 14 mm u spony! Je to mega pohodlné co se nošení týče, ale vzhledově to musíte buď milovat, nebo nenávidět...já popravdě ještě nevím...

post-32970-0-20055600-1509914422_thumb.jpg

 

Díky za čtení :)

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paráda, tenhle kus mám taky v dlouhodobě v merku. Když se začaly prodávat, skoro bych je býval koupil jak se mi líbily. Ale pak jsem je zkoušel v krámě a zjistil jsem, že jsou typově hrozně podobné Prim Sport Nodate které jsem tehdy měl, tak jsem to dal k ledu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vidím, že to tvoje okukování Stenhartů 39 bylo jenom pro klid duše a plány jsi měl jiný :-)

 

Moc gratuluju! Asi máme dost podobný vkus, tohle byly (a vlastně pořád jsou) moje vysněný hodinky, akorát je to násobně nad mým hodinkovým limitem. Ale to bych si před rokem myslel i o těch Steinech, takže kdo ví :-)

 

P.S.: To zúžení tahu mě přímo vzrušuje!

P.P.S: Nekupoval jsi je náhodou z Německa na chrono24? Tam jsem je totiž teoreticky očumoval...

Upraveno uživatelem Mr. Igelit
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky pánové za slova chvály :cheers:

 

bandicoot: Luneta je DLC a vložka hliníková

 

Mikefux + Mr.Igelit:  Nakonec jsem je bral z Itálie od Bodoniho, protože jsem se u českých AD (i po různých slevových nabídkách) nedostal ani zdaleka k ceně, kterou jsem byl za ně ochotný zaplatit. Mělo to však svá specifika, která večer napíšu  do hodnotícího vlákna toho obchodníka.

 

Jinak ty Steiny 39 se mi sice líbily, ale od začátku jsem měl spadeno na tyto :) byly tak pro mě jen takovým rozptýlením během čekání a i když mě napadlo je vyzkoušet, jsem rád, že jsem nakonec odolal pokušení a počkal si na tyto  :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fakt parádní hodinky a ten retro nádech...to se pokaždé nepovede. Jinak chválím perfektně zvolenou velikost hodinek ke tvé ruce - v poslední době potkávám hodně lidí, kteří razí názor "čím větší, tím lepší", a proto si vážím každého, kdo nad nákupem hodinek a jejich přemýšlí hlavou a nechce být jen "cirkusák" pro své okolí. Užívej je, jsou krásné!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nenacitalo mi cely text:(Len jedna chyba je ta,ze nemaju na dynku a skle folie,malo by mi to vadit?A este to,ze cca rok len lezali vo vyklade,ci to ma vplyv na strojcek..

Dikes za komenty

 

Nebal bych se toho, stejne tak ze nemaji folie, zkratka jde o vystavni kus, ktery si lide zkouseli, prohlizeli.. V Ziline jsem si zkousel 65 40mm a samozrejme take nemely folie, cena navic standartni.. :) Jen zkontroluj, jestli neni nekde tukanec, nebo snad skrabanec, ale nepredpokladam, ze by nekomu vypadnuly z rukou... 

Hlavne kupujes u AD, mas zaruku, po registraci na strankach Orisu pak dalsi rok navic (!) Jsou to krasny kukacky  :cheers:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak dnes je to přesně 14 dní, co je mám. Nadšení neutuchá, ba naopak

 

post-32970-1510945793,41.jpg

 

Pár poznatků po dvou týdnech nošení:

 

Jsou to jedny z nejpohodlnějších hodinek, co jsem měl kdy na ruce (i když zas tak moc jich nebylo) :) Každopádně nízký profil, 40 mm pouzdro a ten lehounký zúžující se tah je prostě dělají extrémně nositelné. Nikdy by mě nenapadlo, že bych tohle kdy řekl, ale za mě by ve finále klidně mohly mít ještě o 1 mm míň (a to jsem si při úplně prvním setkání říkal, zda nebudou malé). Ta tenká luneta, vypouklé sklo a zřejmě i ten černý lesklý bombírovaný cifr, je pocitově dělají na ruce větší, alespoň podle mě.  Na druhou stranu ještě nevím, co se subjektivním pocitem velikosti udělá, až je přehodím na gumu nebo kůži. Asi je to opticky zmenší.

 

Co jsem tak před koupí v recenzích četl, někde se řešilo nelícování indexů a lunety, nelícování větších béžových indexů (mezi čísly 3,6,9,12) a těch menších bílých minutových indexů na vnitřním okruží, viklající se korunka a velká vůle (viklání) lunety.

Buď jsem měl štěstí na kus, nebo mám oko z kašparovy krávy, ale na mém kousku je všechno perfektní. Zvlášť nadšený jsem z chodu lunety. Nádherně a zřetelně cvaká a má podle mě úplně ideální odpor. Chce to trochu síly na otočení tzn. nestalo se mi zatím samovolné nechtěné otočení, ale není to zase ?dřina? s ní manipulovat.

 

Co do přesnosti, tak zatím pozoruju pravidelnou odchylku na svých hodinkách +4 s/d, za což jsem vděčný (hlavně teda za tu plusovou hodnotu).

 

Na luminescenci jsem si zatím moc neudělal názor, ale už teď je mi jasné, že to nebude taková pecka, jako by si člověk u těhle hodinek přál. Vzhledem k ročnímu období a tomu, že jsou hodinky skoro pořád pod rukávem, nevím, jak se chovají z přechodu z přímého slunečního světla do stínu. Po záměrném nasvícení pod umělým světlem je lumi efektní, ale poměrně rychle hasne (na slabší, ale pořád dobře čitelnou úroveň). Ručičky a lumi bod na dvanáctce svítí výrazněji než čísla.

 

Vypouklý cifr je bomba, ale na přímém světle je to občas horší s odečtem času.

 

Ten originální font čísel a vintage lumi jsou boží, ale tak jako je to přednost těchto hodinek, tak to vidím zároveň jako mínus. Zkrátka a dobře, nejsou to zrovna dvakrát univerzály a chce to k nim asi ještě nějaký jiný potápky s klasickejma kulatejma indexama a modernějším vzezřením, když zrovna nemáte chuť na retro  :)

Upraveno uživatelem Povidláček
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po 3 týdnech...

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...