Přejít na obsah

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 210
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Jak jsem psal, koupil bych si Miele, ten jedinej testuje sve vyrobky na zivotnost 20 let.

Jak? :) Ja si to predstavuju asi tak, ze kdyz mam auto, ktere bude v provozu 24/7, najedu s nim behem tri let treba 500.000km, da to bez vetsich komplikaci. Kdyz mi to auto bude 17 let stat a pak s nim budu chtit najet 500.000km, budu mit velkej problem. A takhle IMHO probiha i to testovani na 20 let dopredu, proste se to udela za par dni (mozna tydnu) a tim dostaneme vysledek "testovano na 20 let". A jsem presvedcenej ze v tom rezimu testovani by nebyl problem to otestovat i na 50 let, jenze nikdo nechce kupovat mycku co ho prezije a takova reklama by nebyla moc dobra.

Upraveno uživatelem zceyee
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Jak? :) Ja si to predstavuju asi tak, ze kdyz mam auto, ktere bude v provozu 24/7, najedu s nim behem tri let treba 500.000km, da to bez vetsich komplikaci. Kdyz mi to auto bude 17 let stat a pak s nim budu chtit najet 500.000km, budu mit velkej problem. A takhle IMHO probiha i to testovani na 20 let dopredu, proste se to udela za par dni (mozna tydnu) a tim dostaneme vysledek "testovano na 20 let". A jsem presvedcenej ze v tom rezimu testovani by nebyl problem to otestovat i na 50 let, jenze nikdo nechce kupovat mycku co ho prezije a takova reklama by nebyla moc dobra.

Exceptional quality and durability

Miele carries out intensive endurance tests during the development stage in order to meet the highest quality standards. During these tests appliances have to wash for 10,000 hours. This involves running approximately 5000 wash programmes. In terms of daily laundry this equates to about 5 programmes per week with an average run time of 2 hours - for 20 years.

 

https://m.miele.com.au/domestic/2676.htm?info=200003575-ZPV&info=200003575-ZPV#

 

Jestli se da spolehnout na tech 20 let nevim, ale ostatni vyrobci nic takoveho nemaji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Ale ono to taky muze byt o modelove rade. Nase Boschka je za 10-12k (presne uz si to nepamatuju), kdyz ma nekdo model za 20k, mohou v ni byt pouzity kvalitnejsi komponenty a zivotnost muze byt delsi. Davalo by to smysl, protoze vyrobce nemusi tolik tlacit na cenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale ono to taky muze byt o modelove rade. Nase Boschka je za 10-12k (presne uz si to nepamatuju), kdyz ma nekdo model za 20k, mohou v ni byt pouzity kvalitnejsi komponenty a zivotnost muze byt delsi. Davalo by to smysl, protoze vyrobce nemusi tolik tlacit na cenu.

 

Myslím, že to máš opravdu trochu celé pomotané. Ona ta tvoje je levnější proto, že je to nižší řada. To přeci s kvalitou dílů nemá vůbec nic společného. Ba naopak ty levnější věci s málo funkcemi vydrží kolkrát i déle než vysoké řady protkané elektronikou od spoda až nahoru....Je to jako s auty, čím více fíčurin, tím více možných poruch. To že se ti porouchala myčka značky Bosch ještě neznamená že se porouchá celému světu, ty odezvy z recenzí jsou jasné a lidi jsou v daleko větším procentu spokojeni. Samozřejmě chápu zahořklost vůči firmě a produktu s kterým jsi měl nemalé problémy. Mě třeby vyšplouchli Tag Heuerky a už bych si od nich nic nekoupil, ale může se ti to stát s kýmkoli, třeba i s Miele když máš peška......

Upraveno uživatelem African
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

 

Myslím, že to máš opravdu trochu celé pomotané. Ona ta tvoje je levnější proto, že je to nižší řada. To přeci s kvalitou dílů nemá vůbec nic společného. Ba naopak ty levnější věci s málo funkcemi vydrží kolkrát i déle než vysoké řady protkané elektronikou od spoda až nahoru....Je to jako s auty, čím více fíčurin, tím více možných poruch. To že se ti porouchala myčka značky Bosch ještě neznamená že se porouchá celému světu, ty odezvy z recenzí jsou jasné a lidi jsou v daleko větším procentu spokojeni. Samozřejmě chápu zahořklost vůči firmě a produktu s kterým jsi měl nemalé problémy. Mě třeby vyšplouchli Tag Heuerky a už bych si od nich nic nekoupil, ale může se ti to stát s kýmkoli, třeba i s Miele když máš peška......

Jj, necham to tema tobe, je videt, ze jsi odbornik.

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jj, necham to tema tobe, je videt, ze jsi odbornik.

Odborník nejsem, ale samozřejmě jsem se hodně před koupí informoval. Každopádně s tebou v hodně názorech nesouhlasím, ale to se může, na druhou stranu jsem rád že ty nesouhlasíš se mnou :-) Klasická debata, škoda jen že před sebou nemáme pivko :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Pro ostatni:

 

"To pravé kazítko jsou totiž hlavně levné komponenty s životností lehce nad hranicí záruky v kombinaci s některými umělými omezeními (RoHS) a s leckdy blbým ?design decision?. Například umístit chladič do zařízení v místě, kudy neproudí vzduch, je nápad vysloveně pitomý, přesto občas takové zařízení vidíte."

 

https://www.lupa.cz/clanky/senzory-martina-maleho-o-fenomenu-kurvitek/

Upraveno uživatelem Ondra
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Odborník nejsem, ale samozřejmě jsem se hodně před koupí informoval. Každopádně s tebou v hodně názorech nesouhlasím, ale to se může, na druhou stranu jsem rád že ty nesouhlasíš se mnou :-) Klasická debata, škoda jen že před sebou nemáme pivko :-)

Jj, taky se mi zda, ze nejsme vzajemne kompatibilni, a pivo by nepomohlo. Budu se snazit na tebe uz nereagovat. To je za me nejlepsi cesta.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před půl rokem na naléhání manželky jsem byl nucen vyměnit funkční myčku AEG šířky 45 starou více než 15 let za šířku 60.Vůbec se mi do toho nechtělo a několik let se mi dařilo to odkládat,ale nakonec jsem vyměkl a začal jsem vybírat náhradu.Dal jsem si limit 15tis.začal zjišťovat cenu a dostupnost náhradních dílů.Nakonec jsem zvolil MIELE.Chtěl jsem koupit tu nejlevnější za asi 17tis,ale po návštěvě showroomu v Ostravě jsem odešel s vyšším modelem dražším o 6tis.kluci jsou holt obchodníci.Jsem skálopevně přesvědčen,že příštích dvacet let nebudu muset dělat nějaké úpravy v kuchyni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nic proti Miele nemám, vůbec nic, věřím i v to že dělají fantastické výrobky ale nic by se nemělo přehánět a je dobré zůstat nohama na zemi :-) Nějaké ty šprochu od také skálopevně přesvědčených lidí když si Miele vezli domů....

 

https://uk.trustpilot.com/review/www.miele.co.uk

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník Ondra

Souhlasim. A proto by to chtělo názor toho servisáka. :D

Ten mas v komentarich k clanku, na ktery jsem daval link:

 

"To je pravda.Zabývám se servisem a lednice Liebherr považuji co se kurvítek týče za jedny z nejhorších, již dávno to není kvalitní značka a to ani u jejich profesionálních zařízení. Liebherr nedoporučuji, zbytečně složité a hlavně vše velmi drahé - cena neodpvídá kvalitě. Nejde o kurvítka, ale všeobecně o to, že materiálově je vše tak ochuzené a levné, že to prostě nevydrží a odbyt tak mají jistý. Navíc si to pojištují specifickými komponenty - různá čidla a panely jež se obtížně nahrazují a jsou tak drahé že se již vyplatí pořídít spotřebič nový. Co doporučuji? Kupovat ty nejlevnéjší spotřebiče na trhu - ať už jde o lednici,pračku, myčku vše za bůra a za pět let vyhodit a koupit novou, vše je již spotřební věc a je jedno jestli to je lednice liebherr za 50tk nebo zanussi za 5tk - obojí se dvaceti let jako kdysi Calex nedožije..."

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U babičky byl servisák a s mým úžasem to zvládnul :-) Napíchnul na ni notebook, myslím na myčku, ne na babičku, a diagnostika mu ukázala nějakou vadnou cívku kterou zrovna přes systém objednal a ta bude v pondělí. Myčku naprogramoval tak aby nešli programy, které tu cívku využívají takže babička ji může nadále používat. Trochu jsem s ním pokecal přes telefon jak to dopadlo a docela se divil, Bosche dělá zřídka, prý jsou spolehlivé, naopak nejvíce se v této době ze značek které opravuje prý sere Whirlpool a Beko. A prý třeba lednice Beko jsou rezatý už z výroby :-) Na Miele měl velmi pozitivní názor, prý kvalita výborná, doporučuje, jen ta cena samozřejmě a trochu delší dodací lhůty na díly. Ale taky je dělá velice zřídka, protože výrobky jsou spolehlivé. Tož tak kluci :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...