Přejít na obsah

OmegaSM 2531.80.00 vs aktualni


Doporučené příspěvky

Dobry den,

 

prichazim s pomerne specifickym dotazem a verim, ze zdejsi odbornici mi dobre poradi.

 

Nejdriv trosku te omacky - zdejsi forum sleduji z povzdali uz cca rok a pul, mam dost nacteno a nektera temata jsou vskutku zajimava. Je pravda, jak se tady novackum radi, ze clovek by nemel spechat, sledovat, vzdelavat se a nechat uzrat vyber hodinek. Za dobu, co tu pasivne jsem, se muj vkus na hodinky znacne promenil a je dobre, ze jsem nepodlehnul a nekoupil to, co se mi libilo treba pred pul rokem nebo rokem :-) Protoze tedka bych litoval a s velkou ztratou prodaval, protoze se mi to uz treba vubec nelibi. Nicmene jedny hodinky se mi s vetsi ci mensi intenzitou libi od sameho zacatku a tak si rikam, ze po tom vice jak roce, uz se da celkem rict, ze to nebude ten pripad, kdy za mesic po nich ani nevzdechnu. Jedna se provarenou klasiku vsech klasik ? Omega Seamaster Diver, proste klasicke modre ?Bondovky?.

 

Hodinky jsem nosil naposled na stredni skole a odlozil je v momente, kdy jsem dostal prvni mobil, takze nekdy kolem roku 2000. Nejdriv to bylo nekolik Swatchek a pak myslim nejake CASIO na tahu. Jedine, co si pamatuju bylo to, ze byly dost tezke a mohutne na moje divci zapesti.

Ovsem pekne hodinky se mi vzdy libily, zejmena mne fascinuje plynuly chod vterinove rucicky u automatu :-)

 

Ale protoze jsem skutecne laik, chtel bych se uzivatelu zeptat na nejake ty zkusenosti.

 

1) Velikost ? uvadi se 41 mm, ale lug to lug nejakych 47 mm?mam zapesti cca 15 cm, coz je opravdu malo. Je mi jasne, ze si je musim nejdrive vyzkouset a taky to mam v planu, ale stejne by mne zajimal nazor ci zkusenosti.

2) Tah ? obecne jsem proti tomu, protoze mi pripada tezky a neprijemny, skripou se mi do nej chlupy, takze by mne zajimalo, jak je to na aftermarketu s reminky z gumy, kuze ci NATO strapy? Treba takove jako jsou u Tag Heuer Aquaracer. Neco jem googlil na Amazonu ci eBay, ale neprijde mi to jako zadna slava tedy.

3) Servisni naklady ? kazda sranda neco stoji a tak ten krasne plynuly chod vterinove rucicky u automatu oproti kvarcu nutno servisovat?chapu?taky vim, ze na webu Omegy jsou oficialni ceny servisu?ale opet me zajimaji realne zkusenosti?jak casto, za kolik?samozrejme mluvim o standardnim servisu a ne kdyz se hodinky mechanicky rozbiji?to pak je totiz asi pekna raketa.

4) Presnost - znam problematiku COSC certifikace, ale jak je to v realu? Dochazi k nejake degeneneraci, tj. cim jsou hodinky starsi, tim klesa presnost?

5) Power rezerva strojku ? opet mne zajima, zda dochazi k poklesu s vekem hodinek?

6) Nachylnost k poskrabani ? jde mi zejmena o pouzdro, sklicko a lunetu a jejich odolnost v praxi. Praci mam kancelarskou a jinak ziju celkem aktivne, ale samozrejme nejsem magor, abych nosil hodinky do fitka, na strelnici nebo do slane vody.

7) Vliv na strojek, kdyz se nepouzivaji hodinky ? asi hodne hloupa vec, ale nebudu ty hodinky nosit kazdy den ? nekdy proste bez hodinek, jindy Apple Watch, ktere si planuju poridit na monitorovani sportovnich aktivich a jako doplnek k telefonu, tzn. Bondovky budou treba nekolik dni lezet v trezoru a, dojde power rezerva a bude nutno je pred dalsim pouzitim manualne natahnout, tak mne zajima, zda to strojku neskodi, kdyz se tak bude dit opakovane?

 

 

Jelikoz mluvime o klasice, tak bych samozrejme rad pro mne ten nejklasictejsi model, tj. modry s vlnkami ? ref. no. 2531.80.00, ktery se ale prestal vyrabet nekdy v roce 2005. Nerikam, ze ten aktulni, novy, je osklivy?ale proste mi tak nejak vice sedne ten starsi.

Rad bych se proto zeptal, jake jsou vlastne mezi nimi rozdily, krom tech vizualnich? Nejake jine materialy (cetl jsem neco o lunete, ale informace se rozchazeji, nicmene u tech 2531.80.00 z druhe ruky se na Chrono24 objevuji kousky prave s poskrabanou lunetou)? Jina konstrukce? Taky jsem cetl, ze u 2531.80.00 dochazi ke korozi dynka, pripadne rovnou ke korozi vnitrnich casti strojku, coz mne teda sokovalo.  Nebo jeste je nejaky jiny rozdil, hodny zmineni?

 

Dale by mne zajimalo, jak se divate na nakup z druhe ruky? A ted nemyslim tady na foru, mezi proverenymi lidmi (koukam, ze se tady celkem poptavaji, ale moc nenabizeji), ale treba pres Chrono24 ze zahranici? Protoze v pripade tech 2531.80.00 jina moznost neni. Treba takovyto inzerat:

 

http://www.chrono24.com/omega/seamaster-james-bond-300m-automatic-41mm-boxpapers--id7074427.htm

 

Tak to by asi tak bylo pro uvodni post vsechno.

 

Dekuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 64
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Budou ti velký, kup si midsize. Pokud je budeš nosit jen občas, kup winder. Mají šroubovací korunku a té nedělá časté nastavování dobře. Tah je pohodlný, nedepiluje, řemen na ně hodíš libovolný. Ano, přesnost časem klesá. Mají málo leštěných ploch, tak to se škrábanci není tak hrozné. Rozdíly jsou ve strojovně, tahu, materiálu lunety, sponě

 

A ty z odkazu jsou drahý, oleštěný a hlavně mají hnusnou fake lunetu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Velikost kolega na foru má také ruku 15 a nosí SMPc normálně na tahu a není to blbé... @RobertPlant

2) Tah ? Kup si originální gumu

3) Servisni naklady - Jednou za 5 let jdi na prohlídku a oni ti řeknou jak jsou hodinky na tom a jak je servisování aktuální, je mnoho možností jak servisovat ne u AD za dobré ceny kvalitně, záleží jestli jde o ETA s coaxem nebo starší pouze ETA

4) Presnost - Čím starší hodinky tím více se lubrikant vypařuje a části se opotřebovávají a logicky klesá amplituda přesnost atd, po sevisu jsou zase jak nové

5) Power rezerva strojku - ano

6) Nachylnost k poskrabani - Sponu klasicky ojebešo stůl / ntbk 

7) Vliv na strojek, kdyz se nepouzivaji hodinky - Někdo říká že je lepší aby se vrtily ve winderu někdo že lepší stát, ETA 2824 obecně není nadšená z manuální natahování a škodí jí to jestli si dobře pamatuji.

Upraveno uživatelem Exiztence
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Midsize je kolik? 38 nebo 36,25 mm?

 

K tem rozdilum tahu a lunety, jake presne jsou? Respektive u ktere verze jsou lepsi?

 

Aha, diky za informaci, to ja bych treba nepoznal, ze ta luneta je fake.

 

Budou ti velký, kup si midsize. Pokud je budeš nosit jen občas, kup winder. Mají šroubovací korunku a té nedělá časté nastavování dobře. Tah je pohodlný, nedepiluje, řemen na ně hodíš libovolný. Ano, přesnost časem klesá. Mají málo leštěných ploch, tak to se škrábanci není tak hrozné. Rozdíly jsou ve strojovně, tahu, materiálu lunety, sponě

 

A ty z odkazu jsou drahý, oleštěný a hlavně mají hnusnou fake lunetu.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se ještě po 2220.80.00. Ty jsou poslední generací s adorovanými vlnkami. V zásadě ber to, co se ti nejvíc líbí a je v rozumném stavu pokud možno po doložitelném servisu.

 

Starší kousky (2531) mají levnější neautorizovaný servis, protože nemají co-ax. U autorizovaného servisu to pak je jedno - je myslím jednotná cena. Otázka, jestli přesto servisovat mimo autorizovanou servisní síť, protože Omega už nedodává náhradní díly mimo svoje servisy (myslím především těsnění, nové korunky atd.). Ale jinak samozřejmě bude cena u normálního hodináře cca třetinová oproti AD.

 

Jinak máš zápěstí jako já. Nové keramiky mají trochu jiný tah a hlavně jinou sponu, která je kratší a hodinky tedy sedí mnohem lépe lidem s dívčími zápěstími jako máme my dva. Jinak si myslím, že kvůli 15 cm zápěstí je škoda jít do mid-size. Potápky (tj. hodinky mající otočnou lunetu a o to ještě menší ciferník) jsou v 36mm opravdu dneska už brutálně dívčí. Jak jsou SMP placatý a rozumně velký (41 mm), tak fakt se neboj vzít plnotučnou verzi. Mně jsou v reálu uplně v pohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukni se ještě po 2220.80.00. Ty jsou poslední generací s adorovanými vlnkami. V zásadě ber to, co se ti nejvíc líbí a je v rozumném stavu pokud možno po doložitelném servisu.

 

Starší kousky (2531) mají levnější neautorizovaný servis, protože nemají co-ax. U autorizovaného servisu to pak je jedno - je myslím jednotná cena. Otázka, jestli přesto servisovat mimo autorizovanou servisní síť, protože Omega už nedodává náhradní díly mimo svoje servisy (myslím především těsnění, nové korunky atd.). Ale jinak samozřejmě bude cena u normálního hodináře cca třetinová oproti AD.

 

Jinak máš zápěstí jako já. Nové keramiky mají trochu jiný tah a hlavně jinou sponu, která je kratší a hodinky tedy sedí mnohem lépe lidem s dívčími zápěstími jako máme my dva. Jinak si myslím, že kvůli 15 cm zápěstí je škoda jít do mid-size. Potápky (tj. hodinky mající otočnou lunetu a o to ještě menší ciferník) jsou v 36mm opravdu dneska už brutálně dívčí. Jak jsou SMP placatý a rozumně velký (41 mm), tak fakt se neboj vzít plnotučnou verzi. Mně jsou v reálu uplně v pohodě.

 

Ale ty 2220.80.00 jsou prumer 38mm, nebo se blbe divam?

 

Jo, to je problem prave, kdyz bych mel kupovat podle fotek, to je na draka. 

 

Ten co-ax je co prosim pekne?

 

Keramiky je co? To je keramicka luneta? A to ma ten aktualni model? A ty Tvoje maji z ceho lunetu?

 

Ta velikost bude potreba zkusit, chystam se k AD. Nemas problem s tim, ze Ti vzhledem k utlosti zapesti narazi pouzdro na kloub zapesti v jeho leve casti?

Upraveno uživatelem sniper007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Midsize je kolik? 38 nebo 36,25 mm?

 

K tem rozdilum tahu a lunety, jake presne jsou? Respektive u ktere verze jsou lepsi?

 

Aha, diky za informaci, to ja bych treba nepoznal, ze ta luneta je fake.

 

36,25, tady je nosí Andy a snad Beeman.

 

Tah je šroubovací a luneta je keramika. Taky je použita jiná lumibarva. Těžko říct, co je lepší. Já vybral starší, protože nové bez vlnek na mě působí jako moc velký leštěnky.

 

Luneta má špatnou barvu, lumibod je taky špatně. Obecně starší kousky mají vybledlou a poškrábanou lunetu, protože nová je za osmičku.

 

 

Ale ty 2220.80.00 jsou prumer 38mm, nebo se blbe divam?

 

Jo, to je problem prave, kdyz bych mel kupovat podle fotek, to je na draka. 

 

Ten co-ax je co prosim pekne?

 

Keramiky je co? To je keramicka luneta? A to ma ten aktualni model? A ty Tvoje maji z ceho lunetu?

 

Ta velikost bude potreba zkusit, chystam se k AD. Nemas problem s tim, ze Ti vzhledem k utlosti zapesti narazi pouzdro na kloub zapesti v jeho leve casti?

 
2220.80.00 jsou 41
 
Coax je tohle https://en.wikipedia.org/wiki/Coaxial_escapement v praxi to znamená větší náchylnost a dražší servis
 
Keramika je materiál lunety (aktuální model) starší byl plech.
Upraveno uživatelem Liqid
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) Velikost kolega na foru má také ruku 15 a nosí SMPc normálně na tahu a není to blbé... @RobertPlant

2) Tah ? Kup si originální gumu

3) Servisni naklady - Jednou za 5 let jdi na prohlídku a oni ti řeknou jak jsou hodinky na tom a jak je servisování aktuální, je mnoho možností jak servisovat ne u AD za dobré ceny kvalitně, záleží jestli jde o ETA s coaxem nebo starší pouze ETA

4) Presnost - Čím starší hodinky tím více se lubrikant vypařuje a části se opotřebovávají a logicky klesá amplituda přesnost atd, po sevisu jsou zase jak nové

5) Power rezerva strojku - ano

6) Nachylnost k poskrabani - Sponu klasicky ojebešo stůl / ntbk 

7) Vliv na strojek, kdyz se nepouzivaji hodinky - Někdo říká že je lepší aby se vrtily ve winderu někdo že lepší stát, ETA 2824 obecně není nadšená z manuální natahování a škodí jí to jestli si dobře pamatuji.

 

Tah - ogirinalni bude drahej dost, ne? Jestli maji stejnou cenovou politiku jako u NATO strapu...

 

Servisni naklady - OK, a bavime se tedy o stovkach, tisicich nebo o rad vyse?

 

Power rezerva strojku - o kolik klesa a zlepsi se opet po servisu?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak to ja bych ten tah asi nechal a spis si prikoupil gumu, NATO, nebo kuzi. Ale originaly od OMEGA fakt ne, to mi prijde uplne zbytecny za ty peníze. Prave proto se zajimam o ty neznackovy z aftermarketu.

 

Co se tyka toho nakupu, podle vasich zkusenosti, je mozne poridit ty starsi s vlnkami v solidnim stavu? Budou to moje jedine hodinky, neplanuji se jich zbavovat, takze bych samozrejme rad co nejlepsi stav, ale ne za raketu

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co chceš slyšet? :) Jasně, že jde koupit staré vlnky v pěkném technickém stavu i skrytý vrak. Já být tebou si počkám, až se něco pěkného s doložitelnou servisní historií objeví v prodejním vlákně tohoto fóra než zahraničí s očividně fejkovou lunetou a bůhví čím ještě. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mrkni do vlákna "Malé potápky"(http://forum.chronomag.cz/index.php?/topic/109275-malé-potápky/), sám mám zápěstí 15.5 cm v obvodu a 48 mm na hřbetu, takže jsem hledal menší divery... Nakonec jsem skončil u midsize SMP a jsou to neuvěřitelně pohodlný hodinky. Větší SMP bych unosil taky, ale takhle je to příjemnější (sice je už mám na prodej v inzerci, ale to už je jiná Story - skvělý hodinky to jsou rozhodně).

 

Pokud jsi nebo budeš mít cestu do Prahy, jedny 41mm SMPčka jsou v bazaru Chronoshopu (konkrétně 2531.80.00), tak bys je mohl rovnou vidět a zkusit naživo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyler me predbehl. Zrovna jsem chtel odkazat na jeho inzerat. Za dobre penize tam mas hodinky po servisu, s tahem i gumou. Sword hands navic v teto velikosti nepusobi tak male jako skeleton. To je hodne dobra nabidka. Se zapestim 15cm vetsi mozna unosis, ale ty mid size budou daleko pohodlnejsi.

Zrovna vcera jsem fotil ty svoje vedle 41mm Tagu. Fotky prikladam.

bafcc6fd11cac8b6fa344d2c3c5be4d9.jpg

Tagy jsou sice taky pohodlne, ale male smp jsou na tom lip. Skoda, ze se nedelaji prave v tech 38mm, to by byla znacka ideal.

Jedinne, co me na nich fakt stve, tak je chod lunety. Jde mi ztuha a jelikoz to neni za co chytit, tak se s ni fakt blbe otaci.

Tylere, jak jdou ty tvoje?

Jeste fota na 16,5cm zapesti:

019b003424320e04e7cfb00655b5b162.jpg

 

851ed72e46bb73fc938b371f36ba01b3.jpg

 

892172279a36cc9dfc05f50bac32ba17.jpg

 

S 15cm bych do tech vetsich fakt nesel.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Luneta na mých se otáčí s příjemným důvěrubudícím odporem, ale oproti tvým lehce. U těch tvých jsem měl opravdu problém lunetu otočit. Možná mám už i lepší grif v ruce, ale celkově moje mají mnohem lepší chod - v tomhle jsem byl při jejich koupi příjemně překvapený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stavil jsem se dnes v podvecer cestou z Prace u Dusaku na Arkadach a zkusil si model 41mm a myslim, ze je to sice na hrane, ale da se to...byl jsem prekvapen, jak prijemne na te me kostnate ruce sedelo jejich pouzdro. Jeste jsem si je porovnal s Aquaracerama od TAG HEUER (ty jsou samy o sobe pekne, ale jen dokud se nedaji vedle tech Omeg, proti nim mi prijdou mene decentni, ale zase skoro polovicni cena) a Coltama od Breitlingu...oboje na ruce taky sedely. Ale Bondovky jsou proste Bondovky :-) Povedlo se mi udelat par fotek ruzne kvality, ale nahodim az zitra v praci, tedka mi nejak zlobi mobil.

 

V obchode velmi sympaticky a ochotny pan, podle vizitky asi vedouci, jmeno jsem zapomnel a vizitku mam nekde v penezence. Evidentne se ale vyzna. Akorat mi teda prijde silene davat nejakych 4k za originalni NATO strap od Omegy, kdyz se daji koupit aftermarkety za par stovek...ale on je zjevne purista a dival se divne i na to, ze bych je chtel dat na kozeny remen :-)

Z prodejni ceny na dotaz nabidl slevu 7% pri platbe v cashi. Nicmene porad ty Omegy vychazeji na nejakych 85k...coz mi prijde jako vzhledem k cena novych na Chrono24 jako fakt prilis. Kdyz budu chtit nove, udelam si na otocku vylet do Berlina, kde jsou u AD o cca 20k lacinejsi. A predpokladam, ze zaruka Omega je mezinarodni, ze? 

Upraveno uživatelem sniper007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to AndyAaron & Tyler: Diky za navrhy a fotky. Ty Tylerovy bych treba i zkusil, az bude v Praze, ale jelikoz chci modre (a pres to proste vlak nejede), tak to neni nic pro mne...bohuzel, fakt mne to stve, protoze cena je fakt lakava...a vyuzivat ho jen pro ozkouseni a pokec, to si netroufnu

Upraveno uživatelem sniper007
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Napiš mi klidně SZ nebo email, pokud je ještě budu mít (a vypadá to, že jo) a shodneme se časově, není problém se sejít a midsize bondovky ti ukázat. Chtěl bych se stavit i v Chronoshopu, tak by se daly porovnat přímo s 41mm modelem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky takhle zblízka zpravidla hodně zkreslujou, takže těžko soudit.

Bejt tebou, poohlídnul bych se spíš po midsize. Taky jsem si něčím podobným prošel. Teď si řekneš, že ti jakž takž sednou, ale časem tě to začne štvát. Nosit midsize není žádná ostuda, nosil je i Kalousek a princ Harry. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...