Přejít na obsah

Jednoduchosť SNZG s náťahom?


pigger

Doporučené příspěvky

Všetkých zdravím. Do roboty nosím moje Seiko SNZG15K1, sú to moje prvé automaty a sú "skoro" dokonalé. Čo mi najviac chýba je manual winding a možno trošku hacking ale to by nebola podmienka. Otázka teda znie, existuje nejaký model od Seika alebo Citizen ( najlepšie Seiko) ktorý ma jednoduchý ciferník s komplet číslicami ako SNZG15 ale má aj ručné naťahovanie? SNZG je podla mňa úplne super, aj veľkosť 42mm. Ešte podmienkou day date komplikácia a ak je možné čierny ciferník ale to zas iba ak je to možné. Jediné, čo som podobné v jednoduchosti dialu našiel sú modely Hamilton Khaki, no na pracovné hodinky by som preferoval niečo lacnejšie. Veľmi pekne ďakujem za rady

post-31589-0-86642100-1510387589.jpg

Upraveno uživatelem pigger
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, SNZG15 jsou velmi povedené hodinky, proto se stále prodávají a vyrábějí. SRP269 jsem kupoval ze stejného důvodu, jaký popisuješ výše. Dle fotek jsou to slušné hodinky, v reálu dost hrůza. Tím nemyslím zpracování, velikost, tvar nebo jinou nedokonalost. Ty hodinky v reálu vypadají jako čínské hodinky z tržnice za 200kč a může za to hlavně ciferník. SNZG15 vedle nich vypadají jako hodinky o tři levely dražší. Byl jsem rád, že jsem se jich zbavil, byly to nejhorší Seika, jaký jsem měl. To i malé pětky jsou vyzuálně na vyšší úrovni. Je to ale můj subjektivní názor, jen Tě chci uchránit před zklamáním. Na druhou stranu je možné, že se Ti líbit budou, každý má jiný vkus. Koupit půjdou už těžko, dlouho se nedělají.

Obecně, hodinky dle Tvých požadavků sháním už velmi dlouho a zatím neúspěšně. A to jsem prošel spektrem spousty rozumných značek, ale v cenové hranici do 10k je to nesehnatelná kombinace a pokud se něco namane, vždy je tam nějaké "ale". Tak držím palec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je veľmi ťažké zohnať jednoduché hodinky s full číslicami, aby to bolo aj trošku vzhľadné, snzg15 mám a sú super len ten ručný náťah mi chýba. Ešte nosím Fortisky ktoré som kúpil tu na chronomagu ktoré majú full číslice aj ručný náťah len napr. sa mi páči Breitling Colt v 44mm, no v automatike sa robí len bez číslic, quartz sa robí aj s nejakými číslicami aj keď nie full. Skúšal som aj Seawolf of Breitlingu, ktorý má full čísla ale je to už veľké ( vysoké), tie Mido vyzerajú celkom pekne
 

post-31589-0-61169000-1510690212_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nerobím každý deň, teda myslím pondelok až piatok ale hociako, raz tri dni za sebou, potom dva dni volno a tak, a nebaví ma stále meniť dátum a čas keď zastanú, a ostatné hodinky, je to akýsi rituál každé rano, kde sa teším z toho že ich natiahnem :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kluci, na téma zda natahovat či nenatahovat hodinky s automatem je tu pár témat, nechce se mi to hledat. Tak jen ve zkratce. Obecně se majitelé dělí na dva tábory - natahování nevadí, proto to tam je a druhá strana tvrdí, že to automatům dobře nedělá. Taky jsem to řešil a po vyjádření hodináře, který mi ukazoval na konkrétních strojcích (automat - ruční nátah) jak to funguje, se určitě přikláním k tomu, automaty ručně nenatahovat. Tím nemyslím vůbec, pár otočení korunky na rozběh hodinek je na místě, proto tam ta možnost je, ale plné natažení korunkou zatěžuje odlučovač, který tam je a není na to stavěn. Nejsem hodinář a tak to možná neřikám správně, ale u hodinek s ručním nátahem je doraz, kdy poznáte, že jsou plně nataženy. U automatů tohle není, je tam nějaká kluzná spojka a proto dochází k neúměrnému zatěžování strojku, na který není tento konstrukčně připraven. Takže, pokud budeš automaty pravidelně dotahovat korunkou, připrav se na to, že Ti dlouho nevydrží. Pokud chceš mít ten rituál dotahování, pořiď si hodinky s klasickým, ručním nátahem. Uff, snad jsem to napsal srozumitelně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud člověk např. hodinky přes týden nosí a na víkend je odloží na stůl, tak jejich dotažení o víkendu by nemělo ničemu vadit a zvlášť u Seika ne. Navíc nějaký základní model v ceně několika desítek dolarů nemusí nikdo moc řešit, prostě je za pár let vyhodí a vezme nové.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jo, pochopil sem to tak, že když člověk hodinky automaty pravidelně nosí, tak je blbost dotahovat ručně ba navíc zbytečně zatěžuje strojek, součást. když leží nějakou dobu, třeba den, tak je trochu natáhne ručně, aby se nezastavily, neměl by jim tím "ublížit". I když u Seika mi přijde ruční nátah u automatu téměř zbytečný, stačí s nimi lehce zakvedlat a běží, rozběhnou se lehce, rychle. Hacking se mi spíš hodí víc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Obecně, hodinky dle Tvých požadavků sháním už velmi dlouho a zatím neúspěšně. A to jsem prošel spektrem spousty rozumných značek, ale v cenové hranici do 10k je to nesehnatelná kombinace a pokud se něco namane, vždy je tam nějaké "ale". Tak držím palec.

zdravím Karle, jsem si prošel tou samou cestou vč. nákupu podobných SRP a souhlas. SNZG ok, docela povedený... nedávno jsem znovu koupil na zkoušku a už to tam nebylo. vůbec nic. tak šly pryč. seiko5 sports nic, čím dál větší hrůzy teďka dělaj, čím dál víc ošizený.

v rámci levných mechanik jsem přešel na ruský amfibie, ty mají ducha, kouzlo, plnokrevný potápky a ještě ruční nátah k tomu. a za polovinu ceny.

 

pěkný levný seika v mechanice s ciframa seiko nedělá. ale! možná je to trochu mimo téma = kinetic.

s tímhle pohonem seiko dělá pěkný přehledný hodinky s číslicemi - SKA 721

průhled na rotor, WR100, podle mě jsou hezčí než snzg. ale nemají day a taky mají jednodušší sponu. nicméně, kdybych neměl plnou kabelu, tak už je mám doma. dobrá recence na ně je tady: http://forums.watchuseek.com/f21/ska721-review-kinetic-military-3062458.html

dřív bych to ani nepsal, ale kinetiky (jiné) teď nosím celkem pravidelně a ten pocit z téhle technologie je prostě fajn.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jako jo, pochopil sem to tak, že když člověk hodinky automaty pravidelně nosí, tak je blbost dotahovat ručně ba navíc zbytečně zatěžuje strojek, součást. když leží nějakou dobu, třeba den, tak je trochu natáhne ručně, aby se nezastavily, neměl by jim tím "ublížit". I když u Seika mi přijde ruční nátah u automatu téměř zbytečný, stačí s nimi lehce zakvedlat a běží, rozběhnou se lehce, rychle. Hacking se mi spíš hodí víc.

Nechci se dohadovat, ale úplně s tebou nesouhlasím. Většina automatů má rezervu nátahu kolem 40 hodin a více. Takže pokud hodinky "běží" a nechám je den ležet, nevidím důvod dotahovat je "do zásoby". Rozumím tomu, že si chceš prodloužit dobu nátahu o ten den, kdy ležely bez pohybu, aby si je mohl v pondělí hodit na ruku a jít. Ale i tak mi přijde lepší ty hodinky několikrát protočit v ruce, než je natahovat korunkou. Ruční nátah u automatů je PRIORITNĚ určen na rozběh strojku, který stojí, protože veškeré díly strojku jsou v nějakém stádiu. Při chodu hodinek už tomu tak není a při dotažení korunkou zase do těch hodinek nevidíš, jak moc jsou natažené. Malou vyjímkou mohou být hodinky z ukazatelem rezervy nátahu, ale to nic nemění na výše popsané situaci. Někde zde byl popisován příklad, že pán pravidelně natahoval automaty, jak byl zvyklý u starých mechanik a hodinky nevydržely ani rok. A jednalo se o poměrně drahé hodinky, značku už nevím, možná Omega.

Ale na druhou stranu je fakt, že pokud ten ruční nátah použiješ čas od času v jakékoliv situaci, nic moc by se stát nemělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zdravím Karle, jsem si prošel tou samou cestou vč. nákupu podobných SRP a souhlas. SNZG ok, docela povedený... nedávno jsem znovu koupil na zkoušku a už to tam nebylo. vůbec nic. tak šly pryč. seiko5 sports nic, čím dál větší hrůzy teďka dělaj, čím dál víc ošizený.

v rámci levných mechanik jsem přešel na ruský amfibie, ty mají ducha, kouzlo, plnokrevný potápky a ještě ruční nátah k tomu. a za polovinu ceny.

 

pěkný levný seika v mechanice s ciframa seiko nedělá. ale! možná je to trochu mimo téma = kinetic.

s tímhle pohonem seiko dělá pěkný přehledný hodinky s číslicemi - SKA 721

průhled na rotor, WR100, podle mě jsou hezčí než snzg. ale nemají day a taky mají jednodušší sponu. nicméně, kdybych neměl plnou kabelu, tak už je mám doma. dobrá recence na ně je tady: http://forums.watchuseek.com/f21/ska721-review-kinetic-military-3062458.html

dřív bych to ani nepsal, ale kinetiky (jiné) teď nosím celkem pravidelně a ten pocit z téhle technologie je prostě fajn.

Ahoj Luboši, plně s Tebou souhlasím. Poslední pěkný malý pětky byly SNK381 a tak jsem zaplesal, když se objevily v jednom shopu. Hned jsem objednal a po doručení zjistil, že ač nemám problém s malýma hodinkama, tady už to na mně bylo moc. No nic, dostal je syn. Že jsi přešel na Amfibie jsem zaregistroval, ale já mám k Seiku velmi silný vztah, tak u něj zůstanu.

Ty SKA721 znám, i světlou verzi a říkám si, proč Seiko neudělá něco stejné v mechanice. Díky tomuhle foru mám nějaký blok dát na ruku cokoliv s elektrikou, pohon je jedno (baterka, solar, kinetic). Takže to nakonec vidím na nějaký malý pilotky, asi Archimede. Ale zase spousta "ale". Chci tam datum a chci tah (jistě, pravověrní řeknou, že zrovna tyhle věci na pilotky nepatří), ale zase za víc jak 20k se vypořádat s absencí modřených ruček a vyrovnat se s plechovýma koncovkama u pouzdra a plechovou sponou se mi moc nechce. Jak říkám, samé "ale".

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se
×
×
  • Vytvořit...