Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

  • Odpovědi 669
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

 

A druhá otázka. V případě černého pandemického scénáře, který vzhledem k posledním informacím (9 dní bez hostitele; šiření močí do odpadních vod; 14-29 dní inkubace; a předevšim nakažlivost zotavených) už nabývá reálných obrysů: má kdyžtak smysl nechat se řízeně nakazit člověkem, který to ve stejném věku a kondici bez ztráty kytičky přestál, protože to zvýší i moje šance (míň agresivní kmen viru)?

 

Nepanikařím, zatim je to jen teoretické cvičení. Znáte to - štěstí přeje připraveným, aneb doufej v nejlepší, ale připrav se na nejhorší.

Infikovat tě to může opakovaně, nikam bych nespěchal.

 

Inak som prave rozbalil zasielku ffp3 zazrakov a myslim ze su to vyhodene prachy... moze to mat filter aj pozlateny ked to okolo huby vobec netesni. Robotnicky respirator z obi to musi v ucinnosti porazit aj keby si tam clovek dal miesto filtra papierovu vreckovku.

Infekce se do těla dostává přes jakékoliv sliznice, tj. i očima - potřebuješ celoobličejovou masku s filtrem. Respirátor sice tvoje šance zvyšuje oproti nekryté hubě, ale nijak zásadně. Měnit se má údajně po 12 hodinách. Když už ho používáš opakovaně, máš ho pořádně vymáchat a dokonale vysušit, nenasazovat vlhký. I tak bude jeho účinnost snížena. Opakované používání nevydensifikovaného respirátoru nositelovy šance na nákazu spíš zvyšuje.

 

Disclaimer: Nejsem odborník a snažím se nepanikařit, jenom sleduju zprávy i odjinud než z iDnesu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Filipe, když agens přežívá bez hostitele 9 dní, nestačilo by mít deset fitrů a ty točit? Jedenáctý den už by mohl být ten první zase použitelnej, ne? Nebo se to zanáší i čistě mechanicky?

 

Nedočetl ses někde, v jakých teplotách virus bez hostitele přežívá?

 

Mám polomasku s filtry P3 a prachotěsný brýle pro případ, že by to přitáhla děcka ze školy a já se o ně musel starat (aby mě to nezkosilo zbytečně brzo)...

 

Infikovat tě to může opakovaně, nikam bych nespěchal.

 

 

Infekce se do těla dostává přes jakékoliv sliznice, tj. i očima - potřebuješ celoobličejovou masku s filtrem. Respirátor sice tvoje šance zvyšuje oproti nekryté hubě, ale nijak zásadně. Měnit se má údajně po 12 hodinách. Když už ho používáš opakovaně, máš ho pořádně vymáchat a dokonale vysušit, nenasazovat vlhký. I tak bude jeho účinnost snížena. Opakované používání nevydensifikovaného respirátoru nositelovy šance na nákazu spíš zvyšuje.

 

Disclaimer: Nejsem odborník a snažím se nepanikařit, jenom sleduju zprávy i odjinud než z iDnesu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavá úvaha, ale jistě nic nevím :mellow: Jde o to, že do těch filtrů si nadýcháš i plno jiného bordelu, který se v něm pak množí, viry i bakterie. Způsobíš si tak nějakou úplně jinou infekci, třeba i dost banální, která tě ale chvilkově oslabí... a náhoda je blbec.

Ohledně přežití mimo hostitele jsem se dočetl jenom to, že virům obecně svědčí chladnější počasí, a u tohohle se zatím neprokázalo, že by mu teplo škodilo jako "obyčejné" chřipce. Už jenom to, jak dlouho mimo hostitele vydrží, je "poněkud znepokojující". Každopádně držím pěsti!

Upraveno uživatelem Filip.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhladom k tomu ze to v pohode preziva na predmetoch aj niekolko dni, tak asi jedina istota by bol pretlakovy celooblek a zariadenie na nutenu ventilaciu + pred zoblecenim dekontaminacna sprcha. Osobne si myslim ze vsetky tie opatrenia maju, pokial vobec nejaky, tak taky zmysel, ze sa nenakazime vsetci naraz. S tymi parametrami ake to ma, to podla mna skor ci neskor chytne kazdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak pokud je průběh onemocnění Koronavirem popisován jako lehčí forma chřipky . . . no, u té obyčejné chřipky se uvádí že na ni zemře asi 650.000 lidí ročně.

 

Jen by mě zajímalo proč ty novináři šíří poplašné hystericky znějící nesmysly jako by šlo o nevyléčitelnou 100% smrtelnou nemoc.

Aspoň si člověk udělá jasno do budoucna které média jsou jen clickbait sráči a kdo je novinář.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...