Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

před 6 hodinami, Effe napsal:

a kolagen ne ? 🙂 

V rychlosti jsem našel jeden článek, když jsem si chtěl namíchat tu moji směs a ke kolagenu tam psali toto:

 

 

"...„Co je hydrolyzát si teď přesně nevzpomenu, ale Karel říkal, že ten kolagen je na klouby fakt dobrej…“ - slyšel jsem několikrát od známých z posilovny. Pravdou je, že tato látka je velice populární. Nicméně ne příliš účinná. Spíše naopak - využití této látky v organismu nepřesáhne hranici 25%. A co víc, jedná se o odpadní látku, jejíž výroba stojí pouze pár korun. Nechají se vyvařit různé hovězí a vepřové zbytky, kopýtka a kůže a kolagen je na světě.

Po procesu hydrolýzy, který není nikterak extrémně nákladný, už stačí prodejci jen zabalit výsledný produkt do dobře vypadajícího obalu a čekat, kdo se nachytá. Někteří výrobci jsou dokonce natolik drzí, že hydrolyzovaný kolagen přidávají i do proteinových přípravků. Tak či tak je větší pravděpodobnost, že vaše problémy s kloubním aparátem vyřeší dříve poslech Helenky Vondráčkové než hydrolyzovaný kolagen

Pokud máte finance nazbyt a chcete hydrolyzovaný kolagen užívat preventivně, rozhodně Vám to ale nemůžeme vyvracet."

https://www.svetfitness.cz/clanek/vyroba-kloubni-vyzivy/

Přiznávám se, nepátral jsem po více zdrojích a neověřoval serióznost článku a pisatele. Někdo to tady určitě vyvrátí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 665
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

V rychlosti jsem našel jeden článek, když jsem si chtěl namíchat tu moji směs a ke kolagenu tam psali toto:
 
 

"...„Co je hydrolyzát si teď přesně nevzpomenu, ale Karel říkal, že ten kolagen je na klouby fakt dobrej…“ - slyšel jsem několikrát od známých z posilovny. Pravdou je, že tato látka je velice populární. Nicméně ne příliš účinná. Spíše naopak - využití této látky v organismu nepřesáhne hranici 25%. A co víc, jedná se o odpadní látku, jejíž výroba stojí pouze pár korun. Nechají se vyvařit různé hovězí a vepřové zbytky, kopýtka a kůže a kolagen je na světě.

Po procesu hydrolýzy, který není nikterak extrémně nákladný, už stačí prodejci jen zabalit výsledný produkt do dobře vypadajícího obalu a čekat, kdo se nachytá. Někteří výrobci jsou dokonce natolik drzí, že hydrolyzovaný kolagen přidávají i do proteinových přípravků. Tak či tak je větší pravděpodobnost, že vaše problémy s kloubním aparátem vyřeší dříve poslech Helenky Vondráčkové než hydrolyzovaný kolagen

Pokud máte finance nazbyt a chcete hydrolyzovaný kolagen užívat preventivně, rozhodně Vám to ale nemůžeme vyvracet."

https://www.svetfitness.cz/clanek/vyroba-kloubni-vyzivy/

Přiznávám se, nepátral jsem po více zdrojích a neověřoval serióznost článku a pisatele. Někdo to tady určitě vyvrátí. 

Citace clanku pod timto clankem:
Suplementy s neupraveným kolagenem se tak z hlediska jeho vstřebatelnosti a využitelnosti jeví jako naprosto zbytečné a nefunkční. Právě proto je třeba vybírat doplňky stravy obsahující kolagenní peptidy, což je vlastně hydrolýzou zpracovaný kolagen. Takto zpracovaný kolagen je totiž díky nižší molekulové hmotnosti biologicky mnohem dostupnější, a tudíž také využitelnější. Oproti nativnímu kolagenu navíc dokážou kolagenní peptidy vyživovat buňky pojivových tkání a podporovat samotnou syntézu kolagenu.

A ted si vyber
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsících...

Nedokázal by někdo poradit s výběrem tlakoměru? Babičce odešel její rtuťový tlakoměr z roku 99, a potřebuje spolehlivou náhradu. Já jsem předloni kupoval http://www.tonometr.cz/produkty/domaci-merice-krevniho-tlaku-na-pazi/boso-medicus-x.htm Ale stejně mi přijde, že tyhle tonometry na baterky měří pokaždé jinak. Si člověk 3x za sebou změří tlak a pokaždé dost odlišná hodnota😅

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzal bych Omron nebo Hartmann (Veroval). Omrony prodáváme v lékárně a nebývají s nimi problémy. Reklamace nebo dokoupení dílů taky není problém. Pak jen záleží, co chceš za funkce. I ten základní odvede dobrou práci.

Jinak je důležité dodržovat správnou techniku. Hodně lidí to fláká.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Návštěvník

Je tu nejaky zubar? 

Ja jdu zitra na extrakci osmicky. Potrebuji dve dolni, ten doktor mi spis nedoporucoval to delat na jednou, ale radeji bych to mel zitra cele za sebou. Kdyz se par dni nenazeru, tak je mi to fuk (jsem stejne nejaky tlusty ted :)

je to uplna blbost? Mi uz tri lidi rikali, ze at klidne najednou, jen, ze to normalne nedelaji.. (jako tri zubari, ale to je jak s rusama, taky jsou to v podstate lidi, ze jo :-D) 

ja se bojim jako svina, ja veci se zuby nesnasim. Ani tak bolesti, ale sere me i zubni hygiena. Proste taky se muze stat, ze mu uz znova neprijdu nebo ho dokousu. Zuby mi domlouval kamos zubar, ja byl v pohode a zil v nevedomosti... kamaradi umi byt strasne svine 😆 s tim jaky vedu zivot bych se bolesti nemusel dozit, ze jo...

Jo a taky jsem jeste dnes uspesne zapomnel u nasich kloktaci vodu... 

rentgen, pry ty dolni takhle vypadat nemaji...

jako nakonec dam na toho doktora, ja se s nim bavil jen pres telefon a rikal, ze to je na me, jen se pripadne nenazeru.

kdyby tu ten co mi to zitra dela tady byl, tak jsem to s tema lidma myslel vazne jen trochu :)

Screenshot_20211105-210505_Instagram.thumb.jpg.36501dbdd7fc771f2bdac412e66c93b1.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zubař nejsem, ale podělím se o svojí zkušenost. Taky nesnáším zubaře(vrtání a tak😅)
Měl jsem na vytrhnutí 3 moudráky. K tomu asi 12 historek od různých známých/kamarádů...jak jim to páčili...jak to křupalo..
No nervy hrozný. Tudíž jsem si nechal dát celkovou narkózu😁 Nejlepší rozhodnutí.. Stálo to tehdy 5K(rok 2008) a nelituju ani korunu. Napíchli mě do ruky, napočítal jsem do tří a hotovo. Pak jsem se probudil sfetovanej s báječnou náladou a nic mi nebolelo ani potom.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Hele, na tohle se rika nazor tezko. Kazdej doktor muze na tu situaci v puse :D koukat jinak. Nekdo rekne v poho, dame oba, jinej bude radeji preferovat po jednom. Navic, vstupuje do toho i neodhadnutelna promena - jak se budes hojit. Nekdo nema ani otok, nekdo je v prdeli tyden.
Muj lekar mi k podobne situaci (otazka zda dve osmy najednou, nebo postupne) celkem chytre rekl, ze to budem resit za behu, aneb kdyz ta prvni pujde dobre, muzem dat druhou. Ale kdyby se zasekl a melo to znamenat velky paceni, nebo i nutnost ji rozbit a tahat postupne (cim vic prace, tim pravdepodobnejsi horsi hojeni), tak se zustane u jedne...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky mám zkušenost, z loňska. Trhal mi dva na jedné straně. Zákrok samotný jsem dal jenom s lokálním umrtvením, nakonec to bylo docela v pohodě. Horní trval asi 30 vteřin, ten byl rostlý dobře.

Spodní byl hlavní problém, zabral trochu páčení, vrtální, broušení a tak, ale vlastně se za těch 20 minut nic hrozného nestalo.

Problém ale přišel potom, hojení by bylo tak za týden v pohodě, u spodního trvalo než mi splakl otok, ale nahoře se to nechtělo hojit, pořád to bolelo a tekla krev. Nakonec se ukázalo, že jak se pan doktor soustředil na ten problematický spodní, tak asi nedobře vyčistil díru po horním a zůstalo mi tam několik střípků skloviny a kosti, a tyhle úlomky pak pomalu putovaly dásní ven. Asi po třech týdnech od zákroku ten největší konečně vykoukl ven, takžeč jsem vzal pinzetu z nářadí na notebooky, vymáchal v Glenfiddich 12y, pěkně vykloktal a úlomek (asi 5mm*5mm) jsem si vyoperoval doma před zrcadlem. Od té doby v pohodě, zahojeno bylo za dva dny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 47 minutami, H-B napsal:

Hele, na tohle se rika nazor tezko. Kazdej doktor muze na tu situaci v puse :D koukat jinak. Nekdo rekne v poho, dame oba, jinej bude radeji preferovat po jednom. Navic, vstupuje do toho i neodhadnutelna promena - jak se budes hojit. Nekdo nema ani otok, nekdo je v prdeli tyden.
Muj lekar mi k podobne situaci (otazka zda dve osmy najednou, nebo postupne) celkem chytre rekl, ze to budem resit za behu, aneb kdyz ta prvni pujde dobre, muzem dat druhou. Ale kdyby se zasekl a melo to znamenat velky paceni, nebo i nutnost ji rozbit a tahat postupne (cim vic prace, tim pravdepodobnejsi horsi hojeni), tak se zustane u jedne...

Vojto, tohle je podle mne dobrá rada. A je tu i aspekt časový - při komplikovanéjším výkonu se zubař nejen unaví a ztratí soustředění, ale začne taky odeznívat lokální umrtvení a musí se to řešit. Navíc otok a tuhnutí na hotové straně, když nastoupí rychle, komplikuje následující výkon na opačné straně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zubaři jsou dneska nějaký citlivky, pamatuju si jak jsem v dětství měl zubařku, říkalo se jí paní nebozezová, a ta neměla problém mi v nějakých 13 při lokální anestezii vytrhnout tři zuby kvůli rovnátkům, přičemž se to nějak protáhlo, takže ke konci už anestezie odeznívala. Byly to časy, kdy ti nikdo anestezii na zákroky typu vrtání ani nenabízel, dneska když řeknu že lokální anestezii kvůli vrtání nepotřebuju, koukají na mě jak na Ramba když si sešívá ruku v lese.

Samozřejmě si dělám prdel (teda všechno nad tímhle je pravda), je dobře že se věci posouvají, dva zuby na jedno sezení by ale neměly být problém a pokud se u toho na něčem zasekne, není přece problém se rozhodnout při zákroku že ten druhej zub se odloží. Já používám stejnou taktiku a snažím se co nejvíc zákroků nacpat do jednoho sezení, posledně to byly asi tři kazy najednou. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U nás máme staršího pana doktora,někteří mu říkají ras 🙂  Ale pokud jde o vytahování takových problematických zubů,tak to zkrátka umí. Je pravda,že někteří zubaři ulámou zub a pak s tímto pacienta pošlou k našemu doktorovi a diví se,že to trvá a je cítit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No uvidime, domluvim se s nim. Vcera u me byl jeste kamos co to domlouval. A rikal, ze to zvladnu s lokalni, ze si kompletku nemam davat. Jednak, ze je to +10 a hlavne se mu to uz nechce domlouvat. 

A pak me strasil. Ze to pry mam celkem zajimave, bude to tak minimalne 30min a se sekanim kosti. A ze si mam zajit do lekarny at tam pak nechodim z rozflakanou drzkou, kurvy ti zubari. Nase kamaradstvi skoncilo. To stejny jak jsem byl na posledni prohlidce u jeho kolegy a rikam mu, ze jsem z tech osmicek celkem posrany. A on koukal na ten rentgen a rikal, jo to je celkem opravnene 😆 

A jeste mi zakazali drogy pred, vezmou veskerou radost cloveku....

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dovolim si trochu opacny nazor jakozto fundovany lekar "internetista" :)

Tie 8cky ma nalezato dole snad 90% ludi, ta obsesia s ich extrakciou existuje len v zapadnom svete (nie vsade).

Ja osobne od roznych zubarov pocuvam viac nez 15 rokov ze potencialne do buducna by som si to mal dat vytiahnut - absolutne vobec nic sa nedeje furt su tam.

Podam report za dalsich 15 rokov..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...