Přejít na obsah

Lékařský koutek


Návštěvník YPO

Doporučené příspěvky

Jsem si asi zahrál s karmou. Tři neděle zpátky jsem tu psal, jak mám v plánu do budoucna nechat si vyndat i horní osmy. Tejden nato se mi dělá váček pod pravou. Bolí. Den poté. Bolí-bolí. Odpoledne už to nedávám a objednávám se na křeslo, termín cca 14 dní. Ambulantně to řešit nechci. Zvyšuju večerní dávku panáka. Včera večer zahajuji přípravu, skouknu "Osmy" s Trojanem. Je jasný, že ráno musím koupit flašku myslivce. Dneska 9:55 jsem natančil do ordinace, v 10:10 už jsem se loučil. Vycuknul obě, že se s tím nebudeme vyšívat. Sestřička mne lehce vydírala, měl jsem v plánu jednu osmu provrtat na klíče jako přívěsek. Ale znáte ženský, ty umanutý. Osmy že jsou hezký, intaktní, pěkně rostlý a ukazovala mi sbírku zubů v misce na stolku. Jsem vyměkl a nechal jí obě. Jdu desinfikovat, poctivě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Odpovědi 669
  • Vytvořeno
  • Poslední odpověď

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Uživatelé s nejvíce příspěvky v tomto témátu

Brý den.
Tak se přidávám k zádům v hajzlu. U mrtvého tahu při pokládání činky dloublo v pravé části beder a od té doby mám problém se pro cokoli ohnout. Natáhnout levou ponožku byl opravdu zážitek a věřím, že docela vtipná podívaná. 
Povedlo se mi to před pár hodinama.
Když sedím, trochu to cítím, když stojím a chodím je to ok, když ležím, je to ok. Nohy cítím bez problému, nic nikde nebrní, ani nikam nevystřeluje. 
 
Něco podobného se mi stalo asi před 12ti lety. A povedlo se mi to cca do dvou týdnů rozhýbat a (lehce přes bolest //ano vím že je to hovadina//) rozcvičit.
Mám se snažit to rozehnat, nebo rychle shánět ortopeda?
Děkuji.

Nejmene tyden klid, suche teplo, ibuprofen (nemas-li kontraindikaci). Pokud se to po tydnu nezlepsi, tak ambulantne neurolog a MR. Prvni konzultace zdarma, druha 200€.


Sent from my iPad using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Panove, davam aktualni info, jak to se mnou je. Byl jsem trikrat u neurologa, dvakrat z toho na kapackach, protoze nic jinyho nezabiralo. Uz mam praktickyho lekare a mam za sebou rezonanci. Manzelka to hodnoti velmi kladne, ze se o sebe staram. Boli to o poznani mene, porad to citim, za tyden mam rehabku, je tam vyhrez, ale prej nic katastrofalniho. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • po měsíci...

Pánové, dotaz: Na hokeji jsem si při pádu vyhodil rameno. Stalo se mi to poprvé, po chvíli mi to skočilo zpátky a vlastně to ani příliš nebolelo (což je asi divný). 
Po dvou týdnech s tím normálně hýbu, rozsah trochu menší. Občas pocítím menší bolest. Snažím se to moc nezatěžovat.
PROSÍM PORAĎTE: Kde si na jižní Moravě (Brno a šiřší okolí) nechat rameno vyšetřit nějakou zobrazovací metodou a poradit s rehabilitací. Rád bych věděl, jestli je to ok, nebo je tam nějaké zranění vyžadující rehabilitaci nebo něco. Díky za rady a zkušenosti. Modlím se, aby to nebyl rotátor 😞

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 7 hodinami, Lou napsal:

Pánové, dotaz: Na hokeji jsem si při pádu vyhodil rameno. Stalo se mi to poprvé, po chvíli mi to skočilo zpátky a vlastně to ani příliš nebolelo (což je asi divný). 
Po dvou týdnech s tím normálně hýbu, rozsah trochu menší. Občas pocítím menší bolest. Snažím se to moc nezatěžovat.
PROSÍM PORAĎTE: Kde si na jižní Moravě (Brno a šiřší okolí) nechat rameno vyšetřit nějakou zobrazovací metodou a poradit s rehabilitací. Rád bych věděl, jestli je to ok, nebo je tam nějaké zranění vyžadující rehabilitaci nebo něco. Díky za rady a zkušenosti. Modlím se, aby to nebyl rotátor 😞

 

Tady ;).

https://www.icklinika.cz/cz/chirurgie-ruky/potize-diagnozy/potize/bolest-ramene-a-omezeny-pohyb-v-rameni/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nesetkal se tu někdo s tzv. “lyžařským palecem“ viz. odkaz. Předem díky.
https://www.icklinika.cz/cz/chirurgie-ruky/potize-diagnozy/diagnozy/lyzarsky-palec/

Ano setkal, obcas to lecim ;) kdyby neco, tak sz


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, hledám dobrého kožního v okolí Olomouce nebo může být i Ostravsko. 

Už skoro 6 let mě trápí vysychající a následně praskající kůže na rukou, konkrétně prstech a kloubech viz foto.

Vypozoroval jsem zatím, že se to děje častěji v chladnějším počasí, ale mám s tím problémy i v létě.

Řešil jsem to s kožní v Olomouci a vyzkoušela na mě dost druhů krémů jak s kortikoidy (akutně pomohlo, nicméně nevyléčilo a nechci užívat dlouhodobě), tak i bez.

Vyzkoušel jsem i mnoho druhů krémů pro atopiky včetně konopných mastí. Mažu se prakticky celý den. 

Vyskytuje se to různě, primárně na prstech. Místo vždy vyschne a praskne tzv. "do masa". 

Doktorka došla k závěru, že se mi vrátil atopický ekzém z dětství (měl jsem pár let jakýsi ekzém na loktech) a dál to neřeší.  

Máte s tím někdo zkušenosti? Potřeboval bych nasměrovat dále. Díky.  

IMG_3776.jpeg

IMG_3778.jpeg

IMG_3779.jpeg

IMG_3780.jpeg

IMG_3781.jpeg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 10 minutami, moco napsal:

Ahoj, hledám dobrého kožního v okolí Olomouce nebo může být i Ostravsko. 

Už skoro 6 let mě trápí vysychající a následně praskající kůže na rukou, konkrétně prstech a kloubech viz foto.

Vypozoroval jsem zatím, že se to děje častěji v chladnějším počasí, ale mám s tím problémy i v létě.

Řešil jsem to s kožní v Olomouci a vyzkoušela na mě dost druhů krémů jak s kortikoidy (akutně pomohlo, nicméně nevyléčilo a nechci užívat dlouhodobě), tak i bez.

Vyzkoušel jsem i mnoho druhů krémů pro atopiky včetně konopných mastí. Mažu se prakticky celý den. 

Vyskytuje se to různě, primárně na prstech. Místo vždy vyschne a praskne tzv. "do masa". 

Doktorka došla k závěru, že se mi vrátil atopický ekzém z dětství (měl jsem pár let jakýsi ekzém na loktech) a dál to neřeší.  

Máte s tím někdo zkušenosti? Potřeboval bych nasměrovat dále. Díky.  

 

 

 

 

 

Jo, tak tohle mám přesně také :crying_anim02:, od soboty na pravém palci u nehtu, už jsem myslel, že se to zhojilo, ale vždy se mi tam udělá tvrdá silná kůže a ta potom praskne a jde to do krve. Bolí to opravdu hodně, nezdá se to. Ono se to nakonec zacelí, udělá takovej nevzhlednej strup, ale trvá to tak 2-3 týdny a do té doby to bolí jak svi..

V neděli jsem se naštval a celkem brutálním způsobem ostříhal tu tvrdou kůži, samo, že do krve, snad se to bude hojit rychleji. 

Byl bych také vděčný za radu, co na to použít. Tohle fakt otravuje život.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to se mi také dělá. Mám vypozorované, že jakmile vystrčím ruce na chvíli na mráz (třeba ráno škrábu okna na autě) tak se to pak rozjede. V teple s tím tedy problém nemám a vlastně letošní zimu jak jsem na HO tak dobrý. A taky na to zabíraly asi jen ty kortikoidy....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 2 minutami, Pandera napsal:

Tak to se mi také dělá. Mám vypozorované, že jakmile vystrčím ruce na chvíli na mráz (třeba ráno škrábu okna na autě) tak se to pak rozjede. V teple s tím tedy problém nemám a vlastně letošní zimu jak jsem na HO tak dobrý. A taky na to zabíraly asi jen ty kortikoidy....

Asi máš pravdu, v létě jsem si toho nevšiml. Kortikoidy se cpát nechci :sad01_anim:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Před hodinou, moco napsal:

Ahoj, hledám dobrého kožního v okolí Olomouce nebo může být i Ostravsko. 

Už skoro 6 let mě trápí vysychající a následně praskající kůže na rukou, konkrétně prstech a kloubech viz foto.

Vypozoroval jsem zatím, že se to děje častěji v chladnějším počasí, ale mám s tím problémy i v létě.

Řešil jsem to s kožní v Olomouci a vyzkoušela na mě dost druhů krémů jak s kortikoidy (akutně pomohlo, nicméně nevyléčilo a nechci užívat dlouhodobě), tak i bez.

Vyzkoušel jsem i mnoho druhů krémů pro atopiky včetně konopných mastí. Mažu se prakticky celý den. 

Vyskytuje se to různě, primárně na prstech. Místo vždy vyschne a praskne tzv. "do masa". 

Doktorka došla k závěru, že se mi vrátil atopický ekzém z dětství (měl jsem pár let jakýsi ekzém na loktech) a dál to neřeší.  

Máte s tím někdo zkušenosti? Potřeboval bych nasměrovat dále. Díky.  

IMG_3776.jpeg

IMG_3778.jpeg

IMG_3779.jpeg

IMG_3780.jpeg

IMG_3781.jpeg

Takhle z fotky bych uvazoval o plísni…. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud chcete odpovídat, musíte se přihlásit nebo si vytvořit účet.

Pouze registrovaní uživatelé mohou odpovídat

Vytvořit účet

Vytvořte si nový účet. Je to snadné!

Vytvořit nový účet

Přihlásit se

Máte již účet? Zde se přihlaste.

Přihlásit se

×
×
  • Vytvořit...